"1 puana sevindik"

Bu konuyu okuyanlar

friendly

Rektör
Katılım
19 Mar 2009
Mesajlar
11,877
Reaksiyon puanı
656
Puanları
113
MustafaDenizli004.jpg


Çaykur Rizespor Teknik direktörü Mustafa Denizli, 1-1 berabere kaldıkları Manisaspor maçına ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Bu maçın kısa özeti, kaybettiğimiz iki puana üzüldük, ama kazandığımız bir puana daha çok sevindik" dedi.


Denizli, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, iki takımın da istediğini gerçekleştiremediğini belirterek, "Kolay maç değildi. Manisaspor'un bu maçta tek hedefi kazanmaktı. Zor bir yarıştayız. Bu maçın kısa özeti kaybettiğimiz iki puana üzüldük, ama kazandığımız bir puana daha çok sevindik. Rakibimizle aradaki puan farkını korumak önemliydi" diye konuştu.


Maçta bir gollerinin iptal edildiğini, bunun nedenini bilmediğini söyleyen Denizli, ancak kararları hakemlerin verdiğini ve buna saygı duyduklarını kaydetti.


Denizli, bir gazetecinin "Altay forması ile Benfica'ya karşı oynamıştınız. Fenerbahçe-Benfica eşleşmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki sorusu üzerine ise şunları söyledi:


"Benfica takımı çok iyi bir atmosferde ve statta oynuyor. Fenerbahçe ile daha önce de oynadı. Gol averajı ile elenmişti. Burada bütün dengeler değişik. Tahminde bulunmak zor. Benfica her ne kadar formda, yenilmezliği 36 maçtır devam ediyorsa da bunlar önemli veriler ama bunların hiçbiri Fenerbahçe maçına taşınmaz."


Manisaspor cephesi
Manisaspor Teknik Direktörü Reha Erginer ise iki takım için de çok önemli bir maçın oynandığını vurgulayarak, "Buraya üç puan için gelmiştik. Çok iyi hazırlandık ve hazırlıklarımızı sahaya iyi yansıttığımızı düşünüyorum. Maçın genelinde de iyi oynadık. Pozisyon hakimiyeti ve topa sahip olma bizdeydi. 10 kişi kalana kadar çok iyi oynadık, çok iyi mücadele ettik" değerlendirmesinde bulundu.


Oyuncularının çok iyi mücadele ettiğini kaydeden Erginer, "9 kişi kaldığımızda bile son dakikada maçı çevirebilirdik. Bir puan aldık ve ligi burada bitirmedik. Son haftaya kadar yarışın devam edeceğini düşünüyorum. Bir iki küçük değişiklik olabilir, bu nedenle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Matematiksel her şey bitmedikçe, biz bitti demedikçe hiçbir şey bitmeyecek" ifadelerini kullandı.

LigTv
 

Son mesajlar

Üst