1 Pc 5 Tane Sistem

Bu konuyu okuyanlar

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
waybe adama bak hdd boyutunu örenebilirmiyim (tahminen 5 tb filan :D)

Reflex

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
hdd boyutu 250 gb arkadaşlar 6 parçaya böldüm:D

RooOOoonİn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok akıllıca bi iş etmişsin:d
bende pardus kuracam bakacam nasıl bişeydir Türk işi Türk işi yoksa linux un türkçe halimi

RooOOoonİn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pardus hakkında bildiğim tek şey linux la alakalı bişey olduğu .

Reflex

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Ewt linux dağıtımıdır ve türklerindir.

B_a_T_u

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence 5 sistem güzel bir sey aynı alana kurulmadıgı muddetce arkadas'ın merakı güzel ve bence en güzelini yapıyor keske hepsini ogrenme niyeti yerine teker teker ogrenmeye kalksa idi kendi icin en iyisini yapmıs olurdu

Revahak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
5 tane işletim sistemini kurmak marifet değil
önemli olan 2 tanesini aynı anda çalıştırmak
ve bunu Virtual pc filan kullanarak değil de açılışta sorduğu yerden yapmak
yiyosa bunu yapın
öbür türlü yalama oldu zaten herkes yapıyo bi işe yaradığı da yok sadece birini kullanıyo
bazen gizli işler için diğerine geçiliyo o kadar

Reaksiyon puanı
0
işletim süstemi sürekli değiştirilmemssi gereken bir şey bence.
sırf bu yüzden linux tabanlı olanar sinirimi bozuyor.
çünkü ubuntu, kubuntu, xubuntu, hobuntu, hubuntu, zortuntu, zurtuntu diye gidiyo...
herbiri kafalarına göre sürekli bişeler güncelliyo.
bi bakıosun kullandığının yeni sürümü çıkmış. işte bu hiç bana göre değil, ben sürekli zamana ayak uydurmak isteyen bir kullanıcıyım ama okadar anlamsız şekilde güncelleniyor ve yanileniyorlar ki ayak uydurulamıyor. herzman kafada soru işaretleri kalıyor. hangisi daha iyi, yenilenince daha mı iyi oluyor ki diye .
buyüzden lisanslı bişeler kullanmak kafamı rahatlatıyor.
çünkü belli ki bir sonraki bir öncekinden daha iyi oluyor ve birbirine benzeyen ama ismi farklı olan bisürü seçenekle uraşmaya gerek kalmıyor.
onlar da çok değil tabi, mac os var bide windowsgiller.
mac os ta zavallım 9 donanım üzerine uydurulmaa çalışıldıı için pclerin birçoğuna bişekilde uymuyor. ölese gelelim windows 7 nin faydalarınaaa :)
çünkü mac os un paint vari (vasat, sıradan, basit) sistem ayarlarını görünce kafam atıyor benim.
kişiye özel kullanım arayüzü diye bişey yok adamlarda arka plan değiştir dock size değiştir okadar ...

hipopotalamus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
service pack i silmek için aşağıdaki yolları denedim ama silemedim başka yol biliyomusunuz silmek için?

• Denetim Masası'ndaki Program Ekle veya Kaldır aracını kullanma
  • Gizli $NtServicePackUninstall$ klasörünü kullanma
  • Sistem Geri Yükleme işlemini kullanma
  • Kurtarma Konsolu'nu kullanma

sakirsensoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum 5 işletim sistemini meraktan dolayı yüklemen güzel bişey. sonuçta bu işler merakla öğreniliyo. yalnız şöyle bir sorun var. mesela bende şuan windows 7 ve windows xp yüklü. win 7 de şöyle bişey dikkatimi çekti. bilgisayarıma girdiğimde windows xp yüklü olan disk bölümü görünmüyor. baktım belki gizlidir diye. ama yok. tamamen sistem dışı. disk yöneticisindende açılmıyor. anlaşılan işletim sistemleri microsoft markalı olsa bile birbirlerine zarar verebilirler korkusu var. mesela win 7 de virüs taraması yaparken win xp deki önemli bir sistem dosyasına zarar verilebilir. bu yüzdende xp açılmayabilir. sende buna dikkat et.

birde bazı arkadaşlar usb modem yüzünden linux kullanmadıklarını söylemişler. pikatel ve zoom usb modemlerle birçok kez pardus kullandım ama bir sorun yaşamadım. ama ubuntuda sorun yaşamıştım. usb modemleri tanımamıştı. pardus yüklerseniz büyük ihtimal modeminizi tanır diye düşünüyorum. tabi neydüğü belirsiz adı duyulmamış bir modeminiz varsa bilemem :D

PRoMeTuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
dostum 5 işletim sistemini meraktan dolayı yüklemen güzel bişey. sonuçta bu işler merakla öğreniliyo. yalnız şöyle bir sorun var. mesela bende şuan windows 7 ve windows xp yüklü. win 7 de şöyle bişey dikkatimi çekti. bilgisayarıma girdiğimde windows xp yüklü olan disk bölümü görünmüyor. baktım belki gizlidir diye. ama yok. tamamen sistem dışı. disk yöneticisindende açılmıyor. anlaşılan işletim sistemleri microsoft markalı olsa bile birbirlerine zarar verebilirler korkusu var. mesela win 7 de virüs taraması yaparken win xp deki önemli bir sistem dosyasına zarar verilebilir. bu yüzdende xp açılmayabilir. sende buna dikkat et.
xp, linux yüklü hdd lileri de görmez; çünkü disk formatları farklıdır. Fakat pardus NTFS yi tanıyor. xp ise; NTFS, fat ve fat32 yi tanıyor. Buradan anladığım Windows 7 diski farklı bir şekilde formatlanmış (gerçi bu konuda bir bilgim yok hdd formatını yazarsan sevinirim). Böyle bir durumda windows taraması yaparken görünmeyen bir kısmın antivir tarafından kontrol edebilmesi olanaksız, zaten tarama yapacağın bölümü şeçip taramayı öyle yaptırabilirsin.

Reflex

Müdavim
Reaksiyon puanı
1

birde bazı arkadaşlar usb modem yüzünden linux kullanmadıklarını söylemişler. pikatel ve zoom usb modemlerle birçok kez pardus kullandım ama bir sorun yaşamadım. ama ubuntuda sorun yaşamıştım. usb modemleri tanımamıştı. pardus yüklerseniz büyük ihtimal modeminizi tanır diye düşünüyorum. tabi neydüğü belirsiz adı duyulmamış bir modeminiz varsa bilemem :D

İlginç:wassat:

patlicanmusakka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Amma gereksiz bir uğraş içine girmişsin arkadaşım seni öyle ya. Kendine zararın olur başkada bişi olmaz.

sakirsensoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
xp, linux yüklü hdd lileri de görmez; çünkü disk formatları farklıdır. Fakat pardus NTFS yi tanıyor. xp ise; NTFS, fat ve fat32 yi tanıyor. Buradan anladığım Windows 7 diski farklı bir şekilde formatlanmış (gerçi bu konuda bir bilgim yok hdd formatını yazarsan sevinirim). Böyle bir durumda windows taraması yaparken görünmeyen bir kısmın antivir tarafından kontrol edebilmesi olanaksız, zaten tarama yapacağın bölümü şeçip taramayı öyle yaptırabilirsin.

Windows 7 işletim sistemi fat, fat 32, ntfs disklerin tümünü tanıyabiliyor. Kendiside ntfs dosya sistemini kullanıyor. Zaten ntfs olan diğer sabit disk bölümünü görüyor. Sadece xp olan bölümü görmüyor. Bu olay sistem koruması gibi bişey galiba. Birde tarama yapabileceğin bölümü seçebileceğini söylemişsin. Doğrudur. Ama çoğu yeni antivirüs artık gerçek zamanlı tarama yapabiliyor. Mesela sen xp nin bulunduğu sabit diskte gezinirken virüslü bir dosya varsa antivirüs otomatik olarak onu tarıyor ve silebiliyor. Tabi silinen dosyayı karantinadan çıkarıp tekrar yükleyebilirsin. Bunu yapsan bile yinede xp olan sisteme zarar verebilirsin. Bu sebeple win 7 deki bu olayı olumlu buldum. Mantıklı.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
işletim süstemi sürekli değiştirilmemssi gereken bir şey bence.
sırf bu yüzden linux tabanlı olanar sinirimi bozuyor.
çünkü ubuntu, kubuntu, xubuntu, hobuntu, hubuntu, zortuntu, zurtuntu diye gidiyo...
herbiri kafalarına göre sürekli bişeler güncelliyo.
bi bakıosun kullandığının yeni sürümü çıkmış. işte bu hiç bana göre değil, ben sürekli zamana ayak uydurmak isteyen bir kullanıcıyım ama okadar anlamsız şekilde güncelleniyor ve yanileniyorlar ki ayak uydurulamıyor. herzman kafada soru işaretleri kalıyor. hangisi daha iyi, yenilenince daha mı iyi oluyor ki diye .
buyüzden lisanslı bişeler kullanmak kafamı rahatlatıyor.
çünkü belli ki bir sonraki bir öncekinden daha iyi oluyor ve birbirine benzeyen ama ismi farklı olan bisürü seçenekle uraşmaya gerek kalmıyor.
onlar da çok değil tabi, mac os var bide windowsgiller.
mac os ta zavallım 9 donanım üzerine uydurulmaa çalışıldıı için pclerin birçoğuna bişekilde uymuyor. ölese gelelim windows 7 nin faydalarınaaa :)
çünkü mac os un paint vari (vasat, sıradan, basit) sistem ayarlarını görünce kafam atıyor benim.
kişiye özel kullanım arayüzü diye bişey yok adamlarda arka plan değiştir dock size değiştir okadar ...
Evet gelelim windows 7 nin faydalarına
Arkadaşı tebrik ederiz 5 tane kurmuş
Windows 7 fazla bile geliyor. Fazlasını kuracaksam virtual pc ile kurarım
Öyle 5 sistemden biri ne zaman göçecek stres yapar bende:wacko:
Sağlam olacak 1 tane olacak;)

PRoMeTuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Windows 7 işletim sistemi fat, fat 32, ntfs disklerin tümünü tanıyabiliyor. Kendiside ntfs dosya sistemini kullanıyor. Zaten ntfs olan diğer sabit disk bölümünü görüyor. Sadece xp olan bölümü görmüyor. Bu olay sistem koruması gibi bişey galiba. Birde tarama yapabileceğin bölümü seçebileceğini söylemişsin. Doğrudur. Ama çoğu yeni antivirüs artık gerçek zamanlı tarama yapabiliyor. Mesela sen xp nin bulunduğu sabit diskte gezinirken virüslü bir dosya varsa antivirüs otomatik olarak onu tarıyor ve silebiliyor. Tabi silinen dosyayı karantinadan çıkarıp tekrar yükleyebilirsin. Bunu yapsan bile yinede xp olan sisteme zarar verebilirsin. Bu sebeple win 7 deki bu olayı olumlu buldum. Mantıklı.
win 7 hakkınd en ufak bilgim yok. Senin söylediğinde mantıklı geldi şimdi. sağol bilgiler için.

Alesstyle

Asistan
Reaksiyon puanı
0
5 tane işletim sistemi kuracak kadar sistem kurdu bi insan neden böyle bir soru sorar :)

Ayrıca tavsiyem Leopard Tiger ve Windows 7 de kurmalısın hatırları kalır :pinch: