1 haftalık iPhone SE WiFi sorunu

Gkurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
merhaba bu ayın 15 inde iPhone SE aldım bir iki gün önce sim kart takılı iken WiFi ağlarını telefon görmemeye başladı. Yani açıyorum hiçbir WiFi ağı görünmüyor. Sadece tek ağa özel bir şey değil. Hepsini görmüyor. Ayrıca hattımda bir sorun olmamasına rağmen belirli aralıklarla mobil veriyi kullanamıyorum ve arama yapamıyorum. Ama yukarıda Türk telekom diye şebeke görünüyor. Sim kartı telefondan çıkarıyorum WiFi sorunsuz çalışıyor. Türk Telekom'u aradım hattınızda hiçbir sorun yok dediler. Şimdi ben ne yapmalıyım? Telefonu media markt tan aldım. Apple müşteri hizmetlerini aradım ağları falan sıfırla dediler yaptım hiçbir değişiklik yok. Şimdi bu direk ayıplı ürün değil midir? Direk değişim yapmalarını istiyorum. Nereye gitmem daha mantıklı olur. Media markt , kvk?? Adana'da yasıyorum zorlu ya ya da akasyaya girme şansım yok maalesef? Acil tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

Tarayıcı666

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Eğer sadece senin kullandığın SE-de böyle bir sorun varsa ve eğer telefonu sıfırlasanda problem devam ediyorsa muhtemelen donanımsal bir ağrıza olacaktır.Önerim ilk önce yabancı sitelerde ve ya telefonu kullananlar klubünde bu sorun yaşayan var mı,yok mu diye bir bak.Ha yoksa götür telefonun bir hal çaresine baksınlar.Ama benim bildiğim kadarıyla eğer telefona hat taktıysan direk değişim hakkı olmuyormuş,servise gönderiliyormuş.

FOM

Profesör
Reaksiyon puanı
1,264
götür aldığın yere ver incelesinler eğer sorunlu cihazsa değiştirirler

Gkurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Eğer sadece senin kullandığın SE-de böyle bir sorun varsa ve eğer telefonu sıfırlasanda problem devam ediyorsa muhtemelen donanımsal bir ağrıza olacaktır.Önerim ilk önce yabancı sitelerde ve ya telefonu kullananlar klubünde bu sorun yaşayan var mı,yok mu diye bir bak.Ha yoksa götür telefonun bir hal çaresine baksınlar.Ama benim bildiğim kadarıyla eğer telefona hat taktıysan direk değişim hakkı olmuyormuş,servise gönderiliyormuş.
Ama bu ne kadar mantıklı? Ben hat takmadan telefonun arızalı olup olmadığını Nasıl anlayacağım?

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
Telefonu kapatıp açmayı denedin mi? Benim one m8'de de mobil ağ paylaşımı açıp kapadıktan sonra telefonu yeniden başlatmadığım sürece wifi açılmıyor. Olmazsa da garantiye ver. Sim kartı takınca sorun oluyor diye söylemeyi ihmal etme. Sonuçta servise sim kartsız gidiyor telefon.

hakannas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
cihazında herhangibir profil yüklümü kontrol et. bazen profiller engel çıkarabiliyor. ikinci olarak eğer sorun profilde değil ise cihazının yedeğini alıp iTunes üzerinden temiz bir kurulum gerçekleştir. eğer yine çözülmez ise Apple Destek ile iletişime geçip sorununu bildir. ona göre yönlendirirler seni.

ckarakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Başka bir simle dene, Cihazı sıfırla , İtunes üzerinden temiz kurulum dene, olmuyorsa garantiye gönder. 1,5 aydır ben kullanıyorum avea ile çok memnunum. Hiç bir sıkıntı yok.

Gkurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Başka bir simle dene, Cihazı sıfırla , İtunes üzerinden temiz kurulum dene, olmuyorsa garantiye gönder. 1,5 aydır ben kullanıyorum avea ile çok memnunum. Hiç bir sıkıntı yok.
Cıhazı genpaya götürdüm degişimi yapıldı fakat yeni gelen cihazda da wifi cok az cekiyor sadece tek wifi ile ilgili de degil. Örnegin 5s ve 6 nın saglam bir sekilde baglanabildigi aglara Se baglanamıyor bile. Bu telefondan kaynaklı bir sey mi yani tüm SE lerde mi var anlayamadım? Ayrıca bazen beni arayanlar ulaşamıyormuş yani kapalı görünüyor telefon açık olmasına ragmen. Galiba tekrar genpaya gidicem olmazsa para iadesi isteyecegim. 3 olacak artık bu gercekten sabrımı zorluyor.

ckarakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Bu tarz bir sikinti tasamadim. Sansina denk gelmis olabilir. Evde Superonline fiber wifi yina evin bir ucundan otekine 10 mt civari baglaniyorum. Avea cekimde iyi.

Gkurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu tarz bir sikinti tasamadim. Sansina denk gelmis olabilir. Evde Superonline fiber wifi yina evin bir ucundan otekine 10 mt civari baglaniyorum. Avea cekimde iyi.
Hadi ya o zaman sanssızlık işte bendeki bir kere daha göndereyim ben