1 GB RAM - Intel Pentium 4 3.00 GHz için işletim sistemi önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Mesut2999

Asistan
Reaksiyon puanı
99
1 gb ram 800 mhz
intel pentium 3ghz
256 mb ekran kartı
50 gb hdd
bu pc'de windows xp sp3 var zoom yüklenmiyor 6 yıldır hiç açmadım şimdi kendime yeni pc alacağım bütçe artırmak için hemde pc almaya parası çokta yetmeyen birisine satacağım ama zoom ve eba canlı derss yüklenmiyor sizce hangi windows kurayım

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,406
1 gb ram 800 mhz
intel pentium 3ghz
256 mb ekran kartı
50 gb hdd
bu pc'de windows xp sp3 var zoom yüklenmiyor 6 yıldır hiç açmadım şimdi kendime yeni pc alacağım bütçe artırmak için hemde pc almaya parası çokta yetmeyen birisine satacağım ama zoom ve eba canlı derss yüklenmiyor sizce hangi windows kurayım
Win7 kurabilirsin yada zaten satacaksan hiç kurma alacak arkadaş kursun

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680
1 gb ram 800 mhz
intel pentium 3ghz
256 mb ekran kartı
50 gb hdd
Kurmayin arkadaş kurşun,yok ben kurcam dersen kesinlikle ve kesinlikle windows 7

EwoksEndor

Doçent
Reaksiyon puanı
137
1 gb ram 800 mhz
intel pentium 3ghz
256 mb ekran kartı
50 gb hdd
hocam muhtemelen windows 7 kurman daha iyi olur ama eğer ram takviyesi yapablirsen çok iyi olur anakartın muhtemelen 775pindir bu yüzden ddr2 4gb ram destekler diye tahmin ediyorum yani ram ugrade şart bu pcye eğer ram upgrade yapılırsa rahat bir şeklde win10 kurulablir ama bilgisayar işlemcin 32 bit 32 bitler pek işi yaramaz

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
1 gb ram 800 mhz
intel pentium 3ghz
256 mb ekran kartı
50 gb hdd
Ram i 4 e tamamlayıp win 7 kurmanı öneririm.

Bir Beyefendi

Doçent
Reaksiyon puanı
939
1 gb ram 800 mhz
intel pentium 3ghz
256 mb ekran kartı
50 gb hdd
Rami en azından 2 GB yaparsanız Windows 7 yüklenebilir.
1 GB olarakta yüklenebilir fakat en iyisi 2 GB yap. :)

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
RAM'e takviye yapıp
1 gb ram 800 mhz
intel pentium 3ghz
256 mb ekran kartı
50 gb hdd
RAM'e takviye yap,ardından Win. 7 veya 8.1 kur.

Thicc Boi

Asistan
Reaksiyon puanı
205
kardeşim ben windows diyorum sen linux
Başlıkta işletim sistemi yazmışsın. Senin hatan. Başlık yanlış. Hem o bilgisayara Windows öneren varsa yuh artık.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hem sen Zoom yüklenmiyor diye işletim sistemi değiştirmek istemişsin. Linux'da Zoom yokmuş gibi atar yapıyorsun.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
1 gb ram 800 mhz
intel pentium 3ghz
256 mb ekran kartı
50 gb hdd
Arkadaş Linux'a alışamazsa Zorin OS kurabilir. O da Linux ama Windows'a benziyor.

Thicc Boi

Asistan
Reaksiyon puanı
205
Hem Linux'u kullanmak çok kolay
Kur Kubuntu'yu,
sudo apt-get install zoom
bu kadar abi.
php mi kuracaksın?
sudo apt-get install php
HP marka yazıcın için sürücü mü kuracaksın?
sudo apt-get install hplip
sudo apt-get install hplip-gui
chrome mu kuracaksın?
sudo apt-get install chromium
spotify? steam?
sudo apt-get install spotify
sudo apt-get install steam
Ama Windows'da iki saat internette uğraşıyorsun. Linux'da paket adını bilmen yeter.

Mesut2999

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Hem Linux'u kullanmak çok kolay
Kur Kubuntu'yu,
sudo apt-get install zoom
bu kadar abi.
php mi kuracaksın?
sudo apt-get install php
HP marka yazıcın için sürücü mü kuracaksın?
sudo apt-get install hplip
sudo apt-get install hplip-gui
chrome mu kuracaksın?
sudo apt-get install chromium
spotify? steam?
sudo apt-get install spotify
sudo apt-get install steam
Ama Windows'da iki saat internette uğraşıyorsun. Linux'da paket adını bilmen yeter.
gerek kalmadı windows 7 starter kurdum

HP Kullanıcısı

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,274
Windows 10 Kurabilirsin??

Ama sen windows 7 veya linux kurmalısın.

Şaka yapım tabii. Sen en iyisi ram 2-3 gb ram yapıp windows 7 kur.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431

Şaka yapım tabii. Sen en iyisi ram 2-3 gb ram yapıp windows 7 kur.
Windows 7'yi kurmasını önermiyorum,desteği kesilmiş ve sıkıntıları olan bir OS onun yerine Linux Mint vb. bir GNU/Linux dağıtımı kurulmasının daha mantıklı olacağını düşünüyorum.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
W7 kurmamalıydın.. Artık Microsoft ona destek vermiyor ve 1 GB ram ile W7 çekilecek bir çile değil. Sıkıntıları da olabiliyor. Linux Mint kat kat daha iyi.
3. parti uygulamalar hala destek veriyor. Linux mint böyle sistemlerde güzel sonuç vermiyor. Denedim. w7 32 bit ise kullanılabilir bir şekilde çalışıyor. w7'de 512 mb ram ile iş görülebiliyor.

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
W7 kurmamalıydın.. Artık Microsoft ona destek vermiyor ve 1 GB ram ile W7 çekilecek bir çile değil. Sıkıntıları da olabiliyor. Linux Mint kat kat daha iyi.
Türkiyede nedense Linuxa karşı açılmış bir savaş var anlamıyorum Linux yerine Windows ME bile kurabilirler

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
ya boş yapma bilip bilmeden 1gb ram ile rahat kullanıyorum boşta 300 mb yiyor tamam microsoft destek vermiyor ama hala kullanılmaz işletim sistemi değil hem birçok program kuruluyor 1-2 yıl daha kullanılır ardından alan kişi +1gb ram ekleyip w8 32 bit kurar Linux Mint kurun diyorsunuz Allah bilirde sizde hiç linux mint kullanmıyorsunuz size tavsiyem bilip bilmeden boş yapmayın
Linux ayrıcalıktır... Windows kazıktır...

TrugeDrop

Doçent
Reaksiyon puanı
288
1 gb ram 800 mhz
intel pentium 3ghz
256 mb ekran kartı
50 gb hdd
bu pc'de windows xp sp3 var zoom yüklenmiyor 6 yıldır hiç açmadım şimdi kendime yeni pc alacağım bütçe artırmak için hemde pc almaya parası çokta yetmeyen birisine satacağım ama zoom ve eba canlı derss yüklenmiyor sizce hangi windows kur
eski bilgisayarımla aynı windows 7 ultimate 32 bit kur

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
ya boş yapma bilip bilmeden 1gb ram ile rahat kullanıyorum boşta 300 mb yiyor tamam microsoft destek vermiyor ama hala kullanılmaz işletim sistemi değil hem birçok program kuruluyor 1-2 yıl daha kullanılır ardından alan kişi +1gb ram ekleyip w8 32 bit kurar Linux Mint kurun diyorsunuz Allah bilirde sizde hiç linux mint kullanmıyorsunuz size tavsiyem bilip bilmeden boş yapmayın
Acaba siz hangi hakla milletin tercihi ile dalga geçiyorsunuz? İsteyen istediğini önerir buna siz karışamazsınız.

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
Hata sizde. Windows 7/8/10 sistem gereksinimlerine bakarsanız hepsinde 2gb ram olduğunu görürsünüz. Windows 7 kullanılacak bir OS değil. 1Gb ram için linuxdan başka seçenek olamaz.

Mesut2999

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Hata sizde. Windows 7/8/10 sistem gereksinimlerine bakarsanız hepsinde 2gb ram olduğunu görürsünüz. Windows 7 kullanılacak bir iş değil. 1Gb ram için linuxdan başka seçenek olamaz.
ya siz anlamıyormusunuz kurdum w7 starter kasmadan çalışıyor linux pişmanlıktır linux kurdum windows'a geri dönmek istedim kurulumda mavi ekran verki ve hdd değiştirmek zorunda kaldım linux'dan nefret ediyorum en gereksiz işletim sistemi ANLAYIN ARTIK linux PİŞMANLIKTIR

Orijinal derken 10-20 ₺ ye alınan keyler mi yoksa Microsoft Store'dan alınan keyler mi? Eğer 10 ₺ ye key aldiysan ortada orijinal diye gezme. Kms den farkı yok o keylerin.
Microsoft'dan 1.200 TL'ye aldım w10 home