1,1.5 Aylık Meizu 16Th kullanım deneyimlerim.

Bu konuyu okuyanlar

Jamiryo080

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Kullandığım cihaz Meizu 16Th'nın 64/6 olan modeli.Konuyu ana başlıklarla sıralayacağım.

-Ekran-
1-) 1080x2160 FHD+,AMOLED ekran kullanan cihaz benim kullanımım da (orta düzey parlaklık) gayet temiz,parlak,renkler canlı gözükmenin yanında son derece tatmin edici bir deneyim sağlamakta.Yanı sıra çentiksiz tasarım ve çerçevelerin ince olmasıyla geniş bir ekran deneyimi sunuyor,full ekrana gibiymiş gibi hissettiriyor.Eksi yanı ise güneş altında çok iyi bir deneyim sunmuyor parlaklığı açmanız gerekiyor.
-Parmak izi-
1-) Okuduğu zaman gayet hızlı ve düzgün okuyor ama bakın buranın altını çiziyorum okuduğu zaman.Şöyle oluyor parmağınız hafif nemli bile olsa veya soğuk bir ortamda açmaya çalıştığınız da yanlış okuyor yani açmıyor.Ekran korucuyu takmadan önce herhangi bir sıkıntı yoktu yani en fazla 2-3 okutmada okuyordu ama özellikle ekran koruyucuyu taktıkdan sonra stabilitesi bozuldu o durumu biraz olsun çözebilmek için taktıkdan sonra tekrar tanımladım parmak izimi bir nebze olsun düzeldi.Bir de şu durumlar var parmak izinizi nasıl tanımlatırsanız (pozisyon olarak) o halde okuması daha rahat ve kolay oluyor.
-Kamera-
1-)Açıkçası kamera konusunda bu kadar beklemiyordum gün ışığında veya doğru ışık altında arka kamera harikalar yaratıyor resmen.Ben bas-çek olarak kullanıyorum yani herhangi bir ayar yapmıyorum ekstra olarak ama renkler olsun ışığın düzeyi olsun netlik olsun sizi üzmez ve fazlasıyla tatmin eder,fiyatının en iyisi diyebilirim hatta 3000 tl bandına kadar kamera konusunda en iyisi.Sadece bokeh efekti bana biraz tuhaf geldi yani adlandıramadığım bir tuhaflık ve her ne kadar kaliteli bir sensör de kullansa 12 mp lik kameranın dezavantajları zoom olayında çıkıyor (fotoğrafı çektikten sonra ki zoom). Zoom demişken cihaz da bulunan 3x optik zoom da bulunmakta OİS'in yanında bunlar tabi ki insanı keyiflendiren detaylar,zoom yapıldığında 3x'e kadar bir bozulma,netsizlik söz konusu değil yanı sıra video çekerken OİS farkı gözler önüne seriliyor.
-Performans-
1-)İlk olarak arayüz ve uygulama açarken çok seri ve akıcı,fazla oyun oynayan bir insan değilim oynadığım oyunlar da Clash Royale veya Clash of Clans oluyor onlarda da herhangi bir takılma donma vs. olmadı.
-Pil-
1-)Pil konusunda 3010 mh biraz can sıkıcı olsa da iş kağıt üzerinden çıkınca değişiyor çünkü kullanımda çok verimli ve düzgün gidiyor şarjı.Günlük kullanımı çok rahat çıkarıyor eve %40-%50 arası şarjla gelmemi sağlıyor.Sabah 6.30 da evden çıkıyorum,akşam 7 gibi eve giriyorum,yol boyu dizi izliyorum yarı parlıklıkta(toplam yol günlük ortalama 3-3.5 saat sürmekte) onun dışında müzik,sosyal medya kullanımı gibi unsurlar da oluyor.(ortalama 1-1.5 saat) kısacası çok yoğun olmadığı sürece bir günü rahat çıkartıyor.
-Arayüz-
1-)Arayüz gayet akıcı ve hızlı,bazı buglar ve hatalar olmasaydi 8-9/10 gibi bir puan verebileceğim bir arayüzü var cıhazın.Şuan android sürümü 8.1.0 kullanmakta flyme sürümü ise 7.3.0
-Tasarım-
1-)Cihazın tasarımı ince,zarif,şık ve ele alındığında premium bir his vermekte kenarların çelik olması telefonu kullanırken hoş bir his veriyor,zayıf yanı ise arka cam çok fazla parmak izi ve toz bırakıyor.
Elimden geldiğince size bilgi vermeye çalıştım umarım beğenmişsinizdir hepinize iyi günler dilerim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer istenirse çektiğim birkaç fotoğrafı ek olarak paylaşırım.

Maykilot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hayırlı olsun güle güle kullanın.kullandığınız telefon siyah mı mavi mi?ve nerden aldınız hangi site .neden meizuyu tercih ettiniz diğer telefonlar arasında

Jamiryo080

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hayırlı olsun güle güle kullanın.kullandığınız telefon siyah mı mavi mi?ve nerden aldınız hangi site .neden meizuyu tercih ettiniz diğer telefonlar arasında
HepsiBurada'dan siyah rengin aldım nedeni de hiçbir yerde bulamadım mavi rengini.Tercih konusunda ise çok araştırdım çok kararsız kaldım bunu almamın nedeni de fiyatına göre sundukları idi yani günlük kullanımda amoled ekran,stereo hoparlör cidden iyi ki almışım dedirten detaylar ayrıca cihaz en yakın rakibi (fiyat olarak) redmi note 8 pro ya göre oldukça zarif ve ince yani çok rahat bir kullanım sunuyor ve yazılım olarak her ne kadar buglar ve hatalar da olsa oldukça detaylı ve çeşitli kısacası bana göre diğer rakiplerinden 3-4 adım önde.

Maykilot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
HepsiBurada'dan siyah rengin aldım nedeni de hiçbir yerde bulamadım mavi rengini.Tercih konusunda ise çok araştırdım çok kararsız kaldım bunu almamın nedeni de fiyatına göre sundukları idi yani günlük kullanımda amoled ekran,stereo hoparlör cidden iyi ki almışım dedirten detaylar ayrıca cihaz en yakın rakibi (fiyat olarak) redmi note 8 pro ya göre oldukça zarif ve ince yani çok rahat bir kullanım sunuyor ve yazılım olarak her ne kadar buglar ve hatalar da olsa oldukça detaylı ve çeşitli kısacası bana göre diğer rakiplerinden 3-4 adım önde.
Çok araştırdım da telefonu şarj dolayısıyla Vazgeçtim.sizde ekran süresi ne kadar .pubg şarj perfonması nasıl mesela veya başka oyunlarda