02121234567 - Böyle bir numaradan arandınız mı

engin_er

Asistan
az önce 02121234567 evet yanlış değil 02121234567 diye bir numara aradı direk bilmemnenin bilmemnesi çok kazandıran falan filan lütfen 1 basın şeklinde bende kızdım dinlemeden kapadım. zaten numarayı öyle görünce huylanmıştım.

ve geri dönüş yaparak aradım ama ahizedeki ses dıt dıt dıt dıt

Mai Nai

Guru
Onursal Üye
Kontor ,para tuzağı olması muhtemel.Belkide daha kötü bir şeydi.Kapatarak en iyisini yapmışsın.

Mai Nai

Guru
Onursal Üye
Büyük bir olasılıkla pc meraklısınında dediği gibi bir açıktan faydalanarak sistem hack edilmiştir.Bu sahtekarlar bir ara susmuştu ne güzel.Şimdi gene hortladılar!

eF.E

Profesör
Onursal Üye
Öyle bir numaranın olmaması doğal, zaten program kullanarak istenilen numaradan aranabiliyor..Bir kere arkadaşlar benim numaradan beni aramışlardı ordan biliyorum :)

ya hack dedim diye gülmeyin ya biri sizin telefon numaranızla tc no nuzu eline geçirirse işte o zaman görürsünüz
sizde biliyosunuzki hack de sınır yok

nezihdarcin

Asistan
Bulgar bayanlar arıyor demiştiniz... Benimde geçen ay başımdan geçen olayı anlatayım:

telefonum çaldı bir baktım +359'li bir numara, heralde skype üzerinden mi falan mi filan mı dedim anlam veremedim ve zaten 2 çalmadan sonra kapandı... Daha sonra 1-2 gün içinde çağrı geldi, bunun üzerine bende hayırdır beni aramaışsınız? diyerek mesaj attım, baktım ki 3 kontörüm gitmiş, demekki yurt dışı aramasıymış...

Sonra aradı ve " Ben yurt dışında(bulgaristan) yaşayan bir bayanım, zorla evlendim, çok dayak yiyiyorum, size sığınmak istiyorum, lütfen yardımınızı esirgemeyin... arayın beni " dedi (:) heheh
Bende " ablacım şarjım bitiyor, akşama arayın detaylı konuşalım" dedim, sonrada aramadılar bir daha (:) hehehe tam vurguncu bunlar, belki uçak paarası isteyecek, kendi nefsinin tuzağına düşen orta yaşlı iş adamı tiplerinde içlerindeki yardım duyguları kabaracak... sömür sömüre bildiğin kadaruyla mantığı...

Ya bu sizin arkadaşlar başkasının numarası ile arama işlemini nasıl yapıyormuş?