Ağ adaptörü ne demek

Bu konuyu okuyanlar

bllacknick

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aztech12520377701252479032.jpg

BUrada tanıtım bu ağ adaptörünün tam görevi ne

şimdi benim wireless modemim yok ben wireless modem yerine bundan alsam internete kablosuz bağlanabilecekmiyim tam anlamadım bu ne işe yarıyor açıklayabilirmi birisi

Qbilay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Muhtemelen wireless USB Dongle. Yani wireless ozelligi olmayan bir notebook un var ise bu adaptoru takarak wireless hizmetini kullanabilirsin ayni durum pc icinde gecerli.

haldunaksoz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
"şimdi benim wireless modemim yok ben wireless modem yerine bundan alsam internete kablosuz bağlanabilecekmiyim tam anlamadım bu ne işe yarıyor açıklayabilirmi birisi"

Wireless modemin olmadan internete bağlanamazsın. bu sadece wireless özelliği üzerinde yerleşik olarak bulunmyan cihazlarda kullanmak içindir. tek başına internete çıkmanı ve ağı görmeni sağlamaz. Arada internet için bir modem gerekir veyahut Ap.

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
"şimdi benim wireless modemim yok ben wireless modem yerine bundan alsam internete kablosuz bağlanabilecekmiyim tam anlamadım bu ne işe yarıyor açıklayabilirmi birisi"

Wireless modemin olmadan internete bağlanamazsın. bu sadece wireless özelliği üzerinde yerleşik olarak bulunmyan cihazlarda kullanmak içindir. tek başına internete çıkmanı ve ağı görmeni sağlamaz. Arada internet için bir modem gerekir veyahut Ap.

Kablonun yerine kullanılabilir yani ???

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba bu kablosuz ağ adaptörleri ile biraz araştırma yaptım fakat kafam karıştı.
burada şunu sormak istiyorum. şimdi bunlardan bir tanesini wireless özelliği olan laptop pc me taksam, pc de internete kablo ile bağlı olsa . bu kablo ile bağlı olan interneti bu adaptör sayesinde yayabilir miyim.