Burs alan üniversite öğrencisi sigortalı çalışabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

vctmgnt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben üniversite öğrenmcisiym bi de burs alıyom başbakanlık bursu.Şim di 15- 20 günlüğüne bi yerde sigortalı olarak çalşsam bi problem olur mu.teşekkürler.

eF.E

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Bildiğim kadarıyla bir problem olmaz. Üniversitede okurken staj yapıyosun mesela o zaman da sigortan yatıyor ama bi problem olmuyor.

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
olmaz die biliyorum bende ama sen her türlü ihtimale karşı sor kyk a

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Bence 15 20 günlüğüne sigortalı olmandan bişey çıkmaz daha Türkiyede senin anında sigortalı bir işe girdiğini saptayacak sistem henüz yok, Bırak bursu babasının maaşını bile alıp evlenen nice insan var halen almayada devam edebiliyor sen burs başlangıçlarında sigortalı gözükme yeter

ali1ali2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Olur bursun kesilir.Sİgortalı iş demek para sorununu çözmüşsün demektir ve artık bursa ihtiyacın olmadığı anlamına gelir

x_large

Asistan
Reaksiyon puanı
3
bursun tehlikede kyk 'ya basvururken gelirin olmadıgına dair hüküm veriyosun.tabi arastirirlarsa :D

MeLankoLia

Profesör
Reaksiyon puanı
1
bursu keserler galiba.
benim burs aldığım yer öyle diyor :)

winstoncash

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Zaten ücretli bir işte çalıştığı halde burs alana yazıklar olsun.O bursa ihtiyacı olan nice insanların hakkını gasp etmekten başka birşey değil.Yani, inşallah kesilir burs...

vctmgnt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tam da kyk nın sitesinden baktım sürekli olarak çalşılanlar alamaz diyor.yoksa şimdi ben hiç bi yaz girip bi yerde çalşmaıycam mı çok büyük bir saçmalık.sigorta yapmadan da işe almıyolar ,dediğim gibi 15 -20 günlüğüne gözükcek.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
260tl ile geçinebilse adam neden işe girsin , biraz mantık dicem de böyle bir yorum yapan adamda mantık ne arar !

nadia

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ınsallah kesılmez ... 200-250 tlyle nasıl gecınsın mıllet ınsaf yanı kıraya bıle yetmez

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Arkadaşların dediği gibi, merkezi bir sistem olmadığından ötürü, kimse oturup sen sigortalı mısın diye keyfi bir araştırma yapmaz. KYK görevlilerinin bile söylediği gibi, sigortalı olarak çalışabilirsin; yeterki kimseye söyleme. :)

Şaka bir yana, normal uygulamaya göre sigortalı olarak çalışan birinin bursu ve hatta kredisi dahi kesilir. Fakat bunun tespiti şu an görünüşe göre ancak beyana bağlı. O nedenle bursu almaya başladıktan sonra bir yerde bir kaç gün süre ile sigortalı görünmenin kimseye bir zararı olmayacağı gibi, bursunun da kesilmesine neden olmaz.

GaMeRR119

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar ben üniversite öğrenmcisiym bi de burs alıyom başbakanlık bursu.Şim di 15- 20 günlüğüne bi yerde sigortalı olarak çalşsam bi problem olur mu.teşekkürler.

ben üniversitenin dekanıyım hele bi çalış bacaklarını kırarım :D:D yok yok geyik biyanada bi b.. olmaz sen çalış kimse bişey diyemes sana ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:glare:arkadaşlar ben 8 aylık bi işe gireceğim şuan 2.sınıftayım haftanın 5 günü 3 buçuk saat calışacağım ortada sigorta da yatma durumu var. sizce bu süreçte bursum kesilir mi ?kesildiği takdirde işten cıkınca dhaa sonra başvurduğumuzda burs veya kredi verirler mi? bilgilendirebilir misiniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kyk yi arayip sordum asgari ücretli bi yerde calişir sigortan olursa burs kesilir..daha yüksekgeliri bi yerde çalişir sigortan olursa kredi de kesilir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben bu sene liseden mezun oldum. Bu sene istediğim yer tutmazsa seneye hazırlanacağım. Bu bir yıl boyunca sigortalı çalışırsam üniversiteye gittiğimde burs alabilir miyim (ki zaten işten çıkınca sigorta da kesilecek). Lütfen yardımcı olun bu konuda yetkili kimseye ulaşamadım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:blink:ben üni öğrencısıyım başbakanlık bursu alıyorm on gün sigortalı gözüksem anında kesılır mı ya da kesılme riskı var mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şimdi arkadaşlar mesela benim sigortam başlasa 10-20 gün de sigortam yatsa bu üniversitede devletten alacağım bursu etkiliyor mu lütfen yardımcı olur musunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende aynı durumdayım kyk yı arayınca kesilir diyolar ama çalıştım kesilmedi diyende çok. yani bu kykdaki görevlilerin kontrolülemi ilgili bişey yoksa sistem gördüğü anda otomatik kesiyomu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar merhaba ...
ben geri ödemeli burs alıyorum fakat bir haftalığına bir işe girdim ve sigortam başlatıldı bursa bir etkisi olur mu? birde başka arkadaşım geri ödemesiz burs başvurusu yapacak onun da aynı şekilde sigortası başlayacak ama iş 1 hafta sonra bitiyor ve sigorta ödemesi devam etmeyecek. bu durumun bursa etkisi nedir? yardımcı olur musunuz lütfen.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
asıl sana yuh zengin olan üni. öğrencilerine zaten burs çıkmıyo bizim bi kaç garribanada 2 kuruş burs veriyoruz diye elini kolunu bağlıyolar nerde bunun hukuku adaleti öğrencinin aldığı bursu 1 ay boyunca nasıl harcayacağını düşünmek okumaktan zor oldu hiç birşeyden haberiniz yok.!!!

hezgin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhabalar bu konuyu bende merak ediyorum. Şu konuda belirli bir işte devamlı gelirle çalışması durumunda deniyor. Mesela ŞURADA bahsi geçilmiş. Ancak hiç bir yerde bu belirli süre ne kadar net bir bilgi verilmemiş. İşin garibi KYK'yı da aradığımda aynı cevabı alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Olmaz primli sigorta girişin yapılırsa bursdan keserler.