Saçlar Dökülüyor Ne Yapayım ?

Bu konuyu okuyanlar

LogSgLe

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar saçlarım dökülüyor :bored:
Genetik olarak bakarsak sülalemiz de sadece babam kel :cool: babamın 20 yaşından sonra saçlar hızla dökülmeye başlamış ve kel kalmış diğer amcalarım dayılarım gür saçlı bir sorunları yok.
Benim de saçlar gür dü bir sorunum yoktu son 1-1.5 yıldır dökülme sorunu baş gösterdi,jole felan iç kullanmam,şampuan değiştiriyim dedim her değiştirişimde kepek yapıp çok fena dökülme yaptı şuan 1 marka da sabit değiştiremiyorum :) :)
Saçları kısalttım da dökülmesi azalır die arkadan bakanlar dökülüyor diyor saçların ben de uydurmuyorum :scared:
Sonuç olarak bilen kullanan var mı ne tür ilaç şampuan kullanıyım bioxcin felan varmış deneyen kullanan var mı ?

Son resim hariç son 2 ay içindeki resimler
sac1.jpg

sac2.jpg

sac3d.jpg

sac4.jpg

Az önce çektim :)
sac5.jpg

resimler de normal gibi gözüküyor ama dökülüyo valla elimi atsam saçıma dökülüyo önerilerinizi bekliyorm :closedeyes:

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Alışırsın....

misal ben :) bu arada mekanlar güzelmiş.. takdir'ini de gördük yani..

Slokr

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Yumurtayı al sarısıyla beyazını ayır sarısını iyice sıvı kıvama getir sonra beyazıyla karıştır dökülen yerlere sür

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Teknoloji formu ne hallere düştü yaaa
Magazin vb. bölümler normalde birisi saçı için tavsiye istemiş diye mi bir şey olacak. Tamam o zaman konunun teknolojiyle alakası var. Saç dökülmesini önleyen şampuanlar vs. ne ürünü ? Teknoloji ürünü. Al o zaman konu teknolojiyle alakalı. Bir hallere düştüğü yok forumun.

LogSgLe

Asistan
Reaksiyon puanı
0
wuu :) Priorin 184 TL saol araştıryım bi bunu da iice, kafaya koydum bu gün bişeler yapcam bu saçlar için :)

leolord

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Yaşadığın problemin aynısı bende de var, ne zaman saçlarımı yıkasam yüzlerce saç dökülüyor. :( Ben de bir ara saçlarıma sarımsak sürmüştüm haftalarca sarımsağın kokusu saçlarımdan geçmemişti :D Tabiki sarımsağın hiçbir faydasını görmedim :(

LogSgLe

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Faydalı olursa bizi de bilgilendir @LogSgLe :D

faydalı olsun satmaya başlıyacam o ilacı :)

ya doktora da gitcem bi baksın saçlarıma en iyisini bilirler :) fakat bir sorun var gibi.Okul bitti bizim sınıftan arkadaş hastaneye gitmiş serum yemiş ve muayene olmuş 100 TL fatura gelmiş sigortası kalkmış üniversite de okumaya başlayana kadar felan bişeler dedi bana, ben Eylülün sonun da okula başlayana kadar Allaha emanet mi oluyorum ne dir bu durum böle.Benim sigortam yoksa nasıl yararlancam herşeye para mı vercem hastaneye gidince.Eskiden full özel e gidiyordum para ödemeden Tayyib e yıldızlı peki veriyordum :turned:

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Genetikse yapacak pek birşey yok bana kalırsa. :)

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Benm saçların fotoğrafını göndersem forum kampanya düzenler bu genci kurtaralım diye :D
o kadar yani :D

LogSgLe

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yaşadığın problemin aynısı bende de var, ne zaman saçlarımı yıkasam yüzlerce saç dökülüyor. :( Ben de bir ara saçlarıma sarımsak sürmüştüm haftalarca sarımsağın kokusu saçlarımdan geçmemişti :D Tabiki sarımsağın hiçbir faydasını görmedim :(

geçmiş olsun,sarmısak ha off :mrgreen::mrgreen:

Genetikse yapacak pek birşey yok bana kalırsa. :)

genetikse bencede öle, DNA mı değiştirmek lazım :) :) işte diğer akrabalardan baskın gen almış olmayı ümit ediyorum :yes:

sakallıoğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Saçlar dökülmek için vardır. Lakin KISMİ KEL statüsüne girmememe rağmen hasretle hepsinin döküleceği anı bekliyorum. Hergün yıkamaktan bıktım.

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Günde 5 10 tane Dökülmesi Son Derece Normal . Mevsim Değişikliklerinde de Saçlar Dökülebiliyor .

Ama BioXin Tarzı ilaçlar Dökülmeyi Yavaşlatıyor.!

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Ben çok strese giriyordum ve onun etkiside çok oluyordu. Bu yaz kafamı kazıttım 2 kere. 3 aydır hiç dökülmedi şimdi 10 numara oldu ve hiç dökülmüyor. Şimdilik bi sorunum yok inş dökülmemeye devam eder. Tek temennim bu =))

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Saçları kazıtmak da bi çözüm olabilir aslında, büyüklerimiz kazıtıldıktan sonra güçlendiğini söylemezler mi hep ?

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
saçımı 2 günde bir yıkıyorum, 3. gün yıkayacaksam saçıma elimi attığımda aynı senin dediğin gibi oluyor. ama babamın saçları da dökülüyor demişsin belki de normaldir.

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Saçları kazıtmak dökülmeyi engelliyor bunu söyleyebilirim. Fakat yeni saç çıkarmaz sadece eski güçsüz saç tellerinin daha güçlü ve kalın çıkmasını sağlıyor =)) Saçlarınızı kazıtıın derim çok rahatlarsınız denemekte fayda vardır :))

axxeqr

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
valla benimde dökülüyo sadece uzatmamaya calısıyorum uzatırsan daha çok dökülüyo

theadramelech

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir eczacı olarak kesin çözüm olarak bir ilacı tavsiye edebilirim ancak ilaçta reklam yasaktır. Ama şöyle bir ipucu vereyim, sprey formunda ve minoksidil etken maddesini içeriyor. Tedavi oranı çok çok yüksek. Bu dediğim ilaçtır, kozmetik değil. Eczanelerden sorabilirsiniz. Benim tavsiyem 4 kutu bu spreyden kullandıktan sonra 1 kür de bioxcin kullanmanız, sonra bioxcin şampuanla devam etmenizdir. Yanız ilaç ve bioxcin kürü dahil total 300 tlyi gözden çıkaracaksınız. 4 kutu sprey 4 ay ve 1 kür bioxcin de 48 gün yani 6 aylık tedavi.

berckai

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
saçların benden gür yahu saçlarından çok kaşların dökülüyor gibi geldi bana :D

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Saçları kazıtın sürekli dökülcek saçınız olmaz :))

cobra11

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
faydalı olsun satmaya başlıyacam o ilacı :)

ya doktora da gitcem bi baksın saçlarıma en iyisini bilirler :) fakat bir sorun var gibi.Okul bitti bizim sınıftan arkadaş hastaneye gitmiş serum yemiş ve muayene olmuş 100 TL fatura gelmiş sigortası kalkmış üniversite de okumaya başlayana kadar felan bişeler dedi bana, ben Eylülün sonun da okula başlayana kadar Allaha emanet mi oluyorum ne dir bu durum böle.Benim sigortam yoksa nasıl yararlancam herşeye para mı vercem hastaneye gidince.Eskiden full özel e gidiyordum para ödemeden Tayyib e yıldızlı peki veriyordum :turned:

evet bende aynı sorunlar karşılaştım yaş 18 olduğu gün eğer öğrenci belgesi götürmezsen sigortaya sigarta faydalarının hiçbirinden faydalanamıyosun. onun için hemen git bi yerden öğrenci belgesi al götür sonra öyle hastaneye git

Son mesajlar