En İyi Video Düzenleme Programları

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Kendi bilgisayarınızda sanal bir film stüdyosu kurmak istiyorsanız, bu programlardan birine ihtiyacınız olacak.

Video düzenlemek zorlu, ancak bir o kadar da prestijli ve keyifli bir iştir. Siz de günümüzde kendi filminizi oluşturmak için bilgisayar başında vakit harcamaya hazırsanız, çekimler bittikten sonra ihtiyacınız olan, video düzenleme yazılımlarından biri olacaktır. Ancak baştan uyaralım: Bir seçenek hariç, video düzenleme yazılımları biraz tuzlu; diğer bir deyişle fiyatları hayli yüksek.
Ancak bu işle profesyonel olarak ilgilenmeye başladıysanız ve "hangi yazılımı kullanmalıyım?" kısmında takıldıysanız, işte size birbirinden kaliteli 6 video düzenleme programı:

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Windows Media Maker'ı (ben onu movie maker biliyordum,ki hala öyle biliyorum) şaka amaçlı koyduğunuzu düşünüyorum. Yanılıyorsam beni düzeltin.

hellowner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Cyberlink Power Director ve Edius gibi değerli programları yazınıza eklememişsiniz.

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Mkv Rip için ise MeGUI'yi öneririm.. bele$tir kendisi ..

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Windows Movie Maker olarak düzelttim arkadaşlar. Şaka değil, hepsi hayatın acımasız gerçekleri.

Farklı alternatifler forumda hayat bulursa süper olur. Cyberlink ve Edius geldi mesela. Kullananlar fiyat bilgilerini de belirtsin (rapid linki yerine fiyat bilgisi bu seferlik :) )

Abdurahman

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
hocam valla aklımı okudun :D bende şimdi video programlarını araştırıyordum :D Pinnacle studio diye bi program buldum indiriyorm :D

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Kino,Avidemux,Lives,ve profosyonel olarak Jahshaka ve cinelerra linux'ta kullandığım video düzenleme programları.Blender'da 3D nesneleri ve efektleri videoya eklemek için profosyonel bir seçenek.Hem de ücretsiz.

Windows içinse Sony Vegas'ı tek geçerim.Adobe gibi yüksek sistem isteği yok.Arayüzü ilk defa kullanan biri için bile anlaşılabilir.

PadyScah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam valla aklımı okudun :D bende şimdi video programlarını araştırıyordum :D Pinnacle studio diye bi program buldum indiriyorm :D
Ulead, video düzenleme programları arasında tartısılmaz iyilerinden. Ancak bilgisayarı inanılmaz kastıgı icin, dogru durust kullanamadan sildim gitti.. :wub:
Ancak Pinnacle da ona rakip olabilecek cinsten kaliteli bi program. Bende var ama Windows 7ye kuramadım. Bilgisayarı kasıp kasmadıgını merak ediyorum, kurduktan sonra bilgi verirsen, sevinirim.
Fiyat hakında ise hic bir bilgim yok, malum internet kaynakları :cool:

yengec

Doçent
Reaksiyon puanı
0
çok program kurdum kaldırdım dahada uğraşmıyorum

Abdurahman

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Ulead, video düzenleme programları arasında tartısılmaz iyilerinden. Ancak bilgisayarı inanılmaz kastıgı icin, dogru durust kullanamadan sildim gitti.. :wub:
Ancak Pinnacle da ona rakip olabilecek cinsten kaliteli bi program. Bende var ama Windows 7ye kuramadım. Bilgisayarı kasıp kasmadıgını merak ediyorum, kurduktan sonra bilgi verirsen, sevinirim.

iniyor şu an .. haber veririm peki :lol:

Edit : Programı indirdim çalışmıyor :D başka program bakıyorm ağam :|

mamcak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler bu memlekette bu fiyatlarla bu programları eşek yüküyle para kazanan (nasıl yapıyorlar onu da bilmiyorum inanın) mutlu azınlık haricinde kim lisanslı olarak satın alır kullanır, onlar da dahil tüm Türkiye'de yılda kaç kopya satar hiç anlamam. Ben yıllarca video dönüştürme ile uğraştım ve şu an sistemimde tamamıyla ücretsiz olan 3 araç var: toplu dönüştürme için Mediacoder, temel düzenleme işleri için Virtualdubmod ve onun benzeri fakat bazı noktalarda farklı yaklaşımları ile dikkat çeken avidemux. Linux ta ise gene avidemux (zaten açık kaynaklı ve linux kökenli bi yazılımdır kendisi) ve DeVeDe her işimi yapmama yetiyordu. Programlar ilk menüde biraz kazma görünüyorsa da saydıklarımın hepsi paralı şeyleri aratmayacak kadar iyidir ve eğer iş mesleki (profesyonel) değilse son kullanıcı için fazlasıyla yeterlidir. ben kefilim.

Son bi şey: Movie Maker a kesinlikle bulaşmayın elinizi verirseniz kolunuzu alamazsınız :)

ByKaMiKaZe

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Ulead VideoStudio 11 kullanıyorum kişisel işlerimi görüyorum ve memnunum.
sanırım yeni versiyonu VideoStudio X2
30 günlük denemede sürümünü >>burdan<< indirebilirsiniz
full sürüm $69.99 USD

waperion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iniyor şu an .. haber veririm peki :lol:

Edit : Programı indirdim çalışmıyor :D başka program bakıyorm ağam :|

Bende pinanncle video studio 14 HD var vede çok güzel müthiş efektler var...Tavsiye ederim...Kasma gibi bi sorun yok...Herhangi bir arıza durumunda kapatılsa bile açıldığında yaptığınız film olduğu gibi duruyor...

Krazky

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Cyberlink Powerdirector 9, Sony Vegas Pro 10, Pinnacle Studio 14 HD Ultimate Collection bu programlardan hangisini kullanmamı önerirsiniz? Camtasia Studio 7 ve Windows Live Movie Maker 2011 artık yetersiz gelmeye başladı. Eklentisi bol ve kullanımı kolay olan, özellikle yukarıda belirttiğim programlardan hangisini önerirsiniz?

ajan0744

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Ulead Stuio 10 Da az kasma vardır. Diğer verdiyonları ram destekli oldugundan dolayı zorlar. 10 da ise işlemciyede önem verilerek yarı yarıya yakın bir değerde paylaştırılmıştır. Ulead 10

İNDİRME LİNKİ:
http://ciciurl.com/tp1o5m

Serhatmag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MAGIX Video deluxe veya easy HD'yi denedin mi? Forumda deneme sürümleri için linkler var. Ben Video deluxe'nin performansından genel olarak memnunum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bence : Windows Movie Maker, Corel VideoStudioX4 Pro, Sony Vegas Pro 8.0,Cyberlink Powerdirector 9,
Bunlar... İsterseniz İndirin Ve Camtasia Studio 8, Bunada Bir Bakın Zoom Efekti Falan Var Video Yavaşlatma Camtasia Studio 8 Saygılarımla....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kesinlikle en iyisi imovie. ISTISNASIZ. Ister kendi icinde gelen tema efekt muzik ister kullanim kolayligi. Tek kelime ile harika. Emulator falan bi sekilde yuklenir heralde pc'ye. Kesinlikle tavsiye ederim

M

Murat Burç

SDN Okuru
Haberin kapak Davinci Resolve haberinde Davinci Resolve yok şaka gibi :D böyle bir program hiç alınmaz mı üstelik Pro sürümü ile Lite çok az çok profesyonelleri ilgilendiren işler dışında fark yok ve Lite sürümü ücretsiz :D

midnight21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla para vermeden işimiz olmuyo desenize ama bedava işinize yarıyacak bi program öneririm open shot bende kasıyor ama heralde pc nin dandikliğinden :)
İndirme Linki:

midnight21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bildiğimi paylamak istedim bu yanlış mı? benden önceki yorumda 9 sene sonra gelmiş :)

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,765
Camtasia studio bana fazla yetiyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
hep windows için küresel sermayeye çalışıyorsunuz? Linux Mint,Ubuntu,Debian için?