Foto - Ders: Babylon 7 - İngilizce Cümle Çeviri Programı (Daha Birçok Dil)

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Image İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye ve daha birçok dile, cümleleri de çevirebilen yazılım Babylon'un yeni sürümü çıktı. Adım adım izleyin, indirin, kullanın.

Babylon 6'nın eğitim videosunu daha önceden yayınlamıştık. O zamanlar yazılımı hem başarılı hem de pratik bulmuştuk. Yeni sürüm olan Babylon 7 ise, biraz daha geliştirilerek kullanıcıların karşısına çıkmış durumda. Türkçe arabirime sahip olan Babylon, hem kelime hem de cümle çevirisi yapabildiği gibi, aynı zamanda yazım denetimi ve otomatik tamamlama gibi yeni özelliklere de sahip. Yazılımın, ülkemizde çok fazla talep edilmesiyle beraber Türkiye ofisinin açıldığını da öğrenmiş bulunuyoruz. Aşağıdaki Foto-Ders'te yazılımın kurulumu ve kullanımına dair adım adım uygulamaları paylaştık.

İzleyin

:: Babylon 7'yi download etmek için buraya tıklayın.

:: Yazılım hakkındaki görüşlerinizi ve teknik sorularınızı forumda paylaşın.

Bilgi için: Babylon
SDN – http://shiftdelete.net

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Sadece denemek için indirdim hoş zaten buna izin veriyor. Yazdığımız cümleleri yada kelimeleri hafızasındada tutuyor anladığım kadarıyla. Şu günlerdeki facebook çılgınlığında o ne demek bu demek anlamayanlar için kullanışlı olacaktır. :)

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Türkçeden İngilizceye çevirmiyor öteki konuda da bahsettik bundan tüketiciyi yanıltmayalım :*
b-134801-babylon.png

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
bu yazılımın sözlükleri var sonrada ekleyebiliceginiz.. türkce-ing. sözlük bulursanız çevirir... sadece ing. degil baska dillerede tabikine kanımca :p

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
emubaltaci dedi ki:
bu yazılımın sözlükleri var sonrada ekleyebiliceginiz.. türkce-ing. sözlük bulursanız çevirir... sadece ing. degil baska dillerede tabikine kanımca :p
elbette sözlükleri var kelime bazında çeviri işimizi fazlasıyla görür; ben o metin çevirisi özelliğinin direkt Türkçe-İngilizce cümle çevirmediğinden bahsettim

lucifer

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Jojoba dedi ki:
emubaltaci dedi ki:
elbette sözlükleri var kelime bazında çeviri işimizi fazlasıyla görür; ben o metin çevirisi özelliğinin direkt Türkçe-İngilizce cümle çevirmediğinden bahsettim

İngilizceden türkçeye de iyi çevirmiyordu,tabi 6 da.Bunda halletmişlerdir inş. :)

kullanıcı

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
zaten Türkçe'ye makina çevirisi asla ve asla güzel olmuyor. çevirmesin daha iyi. ama güzel ve kullanışlı bir program. ekran görüntüsünden anlaşıldığı üzere tam sürüm kullanıyorsun Jojoba galiba.

Regionella

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
haklısın,ben kullanmıyorum ama isteyenler olur diye yazıverdim, :)

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
arkadaşlar, konu 2007 nin konusu, lütfen mesaj yazıp hortlatmayın!!!

maydanoz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Google Çeviri çok kullanışlı , artık translater programlarının gerekliliği kalmadı. Google çeviride her dilden var.