İnternet bağlantım kesiliyor

Bu konuyu okuyanlar

BirBenEksiktim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar biri adsl kullanıcısıyım
modemim airties 6271
modemden bir laptop bir masaüstü pc faydalanıyor.
sorunum şu şekilde.
sadece laptop internete baglandıgında hiç bir sorun olmuyor.
ama masaüstü bilgisayar internete baglandıgında. modem kendine devamlı reset atmaya baslıyor.
sık sık baglantı kesiliyor.
sizce bunun sebebi ne olabilir.
belki yardımcı olabilir diye baglantı degerlerini sizlerle paylasmak istedim
15qc2zs.jpg

umarım yardımcı olabilirsiniz
smile.gif

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
ne yani 16mbit net var diye hava mı atıyon :D şaka bir yana modemin en son firmware güncellemesini yüklemeyi deneyebilirsin. bir hata varsa düzeltecektir...

BirBenEksiktim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ne yani 16mbit net var diye hava mı atıyon :D şaka bir yana modemin en son firmware güncellemesini yüklemeyi deneyebilirsin. bir hata varsa düzeltecektir...

ya ne havası biz 1 mbit diye baglatmıstık oyle geliyor baglantı :D
ama devamlı kopunca tadını cıkaramıyoruz :/
dedigin yöntem işe yaramadı.. modem driver ini ve ethernet driverini güncelledim.. ama hala aynı.

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Tek mi kullanıyorsun yoksa paylaşımlı mı ? paylaşımlı bağlantılarda kablo mesafesi fazla ise böyle sorunlar olabiliyor.

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
ya ne havası biz 1 mbit diye baglatmıstık oyle geliyor baglantı :D
ama devamlı kopunca tadını cıkaramıyoruz :/
dedigin yöntem işe yaramadı.. modem driver ini ve ethernet driverini güncelledim.. ama hala aynı.
Aynı hatta telefon bağlantısı varsa telefon bağlantısını çıkar.Modemin fişini çek bir iki dakika sonra tak modem ayarlarında kullanıcı adın ve ttnet ten ilk aldığında verilen (Eğer değiştirmediysen) şifre varmı,yoksa tekrar gir,bilgisayarını kapatıp aç düzelmesi lazım.Eğer düzelmediyse TCP Optimizer yükle ve kullan.

BirBenEksiktim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı hatta telefon bağlantısı varsa telefon bağlantısını çıkar.Modemin fişini çek bir iki dakika sonra tak modem ayarlarında kullanıcı adın ve ttnet ten ilk aldığında verilen (Eğer değiştirmediysen) şifre varmı,yoksa tekrar gir,bilgisayarını kapatıp aç düzelmesi lazım.Eğer düzelmediyse TCP Optimizer yükle ve kullan.

aynı hatta telefon baglantısı yok, ögrenci evi burası.
modemin fişini hergün defalarca cıkarıp takııyoruz :)
bizimki ttnet degil biriadsl ve onların verdigi sifre ile giriyoruz.
TCP optimizer hakkında biraz bilgi?

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Ben pek anlamam ama sorun çıkaran bilgisayarda virüs olmasın. İşin içinde kendine reset atma var.

nubahar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selamlar güzel insan ; senin modem tek portlumu yoksa birden fazla porta sahip mi eğer birden fazla porta sahipse farklı portu dene belki senin connektörü takılı olan portun temassızlık yapıyordur ikinci bir seçenek ise modeme reset at eğer arayüzüne girip kullanıcı bilgilerini girebilmeyi biliyorsan. 3 seçenek şu ki ethernet kartın eğer onbord ise yani anakarta tümleşik ise harici bir ethernet kartı dene belkide onda sorun olabilir 4 . seçenek ise ağ kablanda bulunan connettörleri yani biri modeme takılan diğeri ise pc ye takılan plastik şeffaf uç onları değiştir bunları yaptıktan sonra hala kesiliyorsa geride söylenecek bir şey yok.

nubahar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
modemin modeline baktım dört portluymuş sen portları değişmeyi dene ve modemin harika bu arada.:D

Tsunmys

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Firmware güncellemesi yap. Driver değil.

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2
işletim sistemin ne bilgisyar bir programın cakısıyor genelde xp işletim sistemlerinde daha onceden ayarlanmıs bir programvar dır olayın oldugu tarihi hatırlıyorsan sistem geri yukleme yap yada modemi sıfırla fabrika ayarlarına geri dondur tum kablo baglantılarını cek tak bilgisayardaki airties programını kaldır modemı resetledikten sonra 2-3 dakıka bekle sonra modemı tekrar kur sorun cozulur kolay gelsın:icon_:

BirBenEksiktim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selamlar güzel insan ; senin modem tek portlumu yoksa birden fazla porta sahip mi eğer birden fazla porta sahipse farklı portu dene belki senin connektörü takılı olan portun temassızlık yapıyordur ikinci bir seçenek ise modeme reset at eğer arayüzüne girip kullanıcı bilgilerini girebilmeyi biliyorsan. 3 seçenek şu ki ethernet kartın eğer onbord ise yani anakarta tümleşik ise harici bir ethernet kartı dene belkide onda sorun olabilir 4 . seçenek ise ağ kablanda bulunan connettörleri yani biri modeme takılan diğeri ise pc ye takılan plastik şeffaf uç onları değiştir bunları yaptıktan sonra hala kesiliyorsa geride söylenecek bir şey yok.

4 portu var evet ve hepsinde denedim, hepsinde aynı sonuc..
harici bir ethernet kartı da denedim.
baska bilgisayarda da denedim sorun cıkmadı onun icin kablolarda sorun oldugunu da sanmıyorum.

BirBenEksiktim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işletim sistemin ne bilgisyar bir programın cakısıyor genelde xp işletim sistemlerinde daha onceden ayarlanmıs bir programvar dır olayın oldugu tarihi hatırlıyorsan sistem geri yukleme yap yada modemi sıfırla fabrika ayarlarına geri dondur tum kablo baglantılarını cek tak bilgisayardaki airties programını kaldır modemı resetledikten sonra 2-3 dakıka bekle sonra modemı tekrar kur sorun cozulur kolay gelsın:icon_:

xp kullanıyorum
modem geldginden beri böyle belli bir tarih yok..
formattan hemen sonra bile kopmaya baslıyor.
program cakısması olduugnu sanmıyorum.

gaydurugubbak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Birde, bilgisayarların tcp/ip protokol ayarlarını otomatik değilde, el ile yapılandırmayı deneyiniz. Aynı sorunu yapan bir modem kullanmıştım, bu yontemle çözüyordum.

BirBenEksiktim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
usb wireless adapter aldım ve sorun çözüldü.
bana 36 ytl ödeten tüm forum sakinlerine tesekkürler :D

chewrokee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arada 2 sene geçmiş bende kaçırmadan cevap vereyim. ne aradıysam buraya düştüm :)

1: Ethernet kartın uyum sağlamıyor sitesinden son sürümün 1 alt versiyonunu indir ve kur tamamdır.

2: Hattının desteğini aşarsan kesilir. Mesela 16mbps net kullanıyorum ve benim eve şuan gelen hat En fazla 12100 kbps destekliyor. Bende telekomcu abilere hattımı 12000kbps de sabitlettim. yoksa durmadan kopmalar ve yeniden başlkama olaylrı oluyordu.

Eminim hala bu sorunu yaşayanlar vardır :)

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
arkadaşım kablounun ucunda sorun olabilir ethernetin arıza olabilir şase var senın pc de.kabloyu alıp ucunu değiştirt bir yere. sorun devam ediyorsa desktopun ethernetını değiştir.hala devam ediyorsa artık virus olma ihtimali var www.malwarebytes.org burdaki free olanı indirip kur tarat mutlaka birşeyler cıkacaktır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim evde 1 laptop 2 taplet ve 3 akıllı telefon var fakat telefon yada tabletlerden birin bağlantısını kesince internet kesimliyor ama bağlantıyı sürdürdükçe sürekli bağlantı gidip geliyor normalde evde 2 telefon 1 tablet ve bir laptop varken sıkıntı yok ama diğer türlü sıkıntı çıkıyor sürekli ne yapmalıyım acaba bi kota falan mı var bağlanmakla alakalı ve modem den ve bilgilerinden hiç anlamam ttnet kullanıyorum bu arada

Mustafa59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim int türktelekom wifi ile baglanınca sıkıntı yok pc ye girince int kopuyor modem kendini yeniden baslatıyor bazen başlattıktan sonra wifi ile giriş olmuyor şifre yanlış diyor modemi kapatıp açınca düzeliyor yardımcı olurmusunuz

Son mesajlar