Bir Kaç Site Yasaklamak İstiyorumda... (Yardım)

Bu konuyu okuyanlar

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Arkadaşlar İstediğimde Bir Kaç Web Adresini Yasaklayacak. İstediğimde Bunları Tekrar Aktif Getireceğim Bir Porgram Var Mı? Örn: shiftdelete.net sitesini bilgisayarda açılmamasını istiyorum.(örnek verdim) bir kaç tane engelleyeceğim site varda... Böyle Çok Grafikli Olmayan Abartısız Mümkünse Küçük Boyutlu... Ebeveyn Denetimli Falan Yapılmayan Bişey

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Kaspersky 8 kullanıyorsan başka bir şeye ihtiyacın yok.

FY2005

Profesör
Reaksiyon puanı
8
C:\WINDOWS\system32\drivers\etc

Buradaki hosts dosyasını not defteriyle aç. Aşağıdaki kodda siteadresini düzenle. Ve hosts dosyasının en alt satırına yapıştır. İstediğin zaman tekrar bu satırı silersin düzelir.
127.0.0.1 www.siteadresi.com

Not: Bu işlemi sık sık yapacaksanız hosts dosyasının kısayolunu daha kolay ulaşabileceğiniz bir yere atmanızı tavsiye edeirm.

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Kaspersky 8 kullanıyorsan başka bir şeye ihtiyacın yok.
Kullanıyordum Ama Hata Verince Bırakıtm. Online Oyun Sitelerini Engelliyeceğim. Abartısız İki Tıkla Halledilen Bişey Olması Daha İyi Olur.

Buradaki hosts dosyasını not defteriyle aç. Aşağıdaki kodda siteadresini düzenle. Ve hosts dosyasının en alt satırına yapıştır. İstediğin zaman tekrar bu satırı silersin düzelir.

Not: Bu işlemi sık sık yapacaksanız hosts dosyasının kısayolunu daha kolay ulaşabileceğiniz bir yere atmanızı tavsiye edeirm.
Bunu Son Çare Olarak Listeye Alacağım... Biliyordum Böyle Birşeyin Var Olduğunu Ama Program Olsa Daha Kolay Olur.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Antivirüs ya da güvenlik duvarı ne kullanıyorsun?, ordan yola çıkalım ;)

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Antivir in yanına bir güvenlik duvarı kuralım ve şifreleyelim
İstediğimiz sitelere giriş yasağını kaldırmak için, güvenlik duvarını pasif duruma getirmek için şifre yalnız sende olsun.
XP kullanıyorsan hemen başlayabiliriz. ;)

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Antivir in yanına bir güvenlik duvarı kuralım ve şifreleyelim
İstediğimiz sitelere giriş yasağını kaldırmak için, güvenlik duvarını pasif duruma getirmek için şifre yalnız sende olsun.
XP kullanıyorsan hemen başlayabiliriz. ;)
Evet XP Kullanıyorum. Ama Siteleri Teker Teker Yazacağım. 13:40'a Kadar Evdeyim. O Kadar Site Varki Engelleyeceğim... Sence Olacak Mı?

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Ben Galiba Sorunumu Çözdüm. Prgramı Buldum. GirilmeZ 1.3 Beta Tavsiye Sizee

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Kaspersky a geçmeyi düşünseydin halletmiştik şimdiye kadar.
Olacak fakat 13:40 a kadar zor toparlarım.

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Kaspersky a geçmeyi düşünseydin halletmiştik şimdiye kadar.
Olacak fakat 13:40 a kadar zor toparlarım.
gerek kalmadı ama her türlü emeğin için sağol... böyle bir olay oldumu en azından kime başvuracağımı biliyorum.

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
RTUK sitesine girip aile koruma programını indir gözcü kur girilmesini veya yasaklanmasını istediğin siteleri belirle şifrele ve kapat güzel sonuçlar veriyor. Linux veya unix bir sistemde bunu yapacaksan da dansguardan işini fazlasıyla görür kurulum ve konfigrasyon biraz zahmetlidir ama kesin sonuçlar alırsın.

Reaksiyon puanı
188
host dosyasını editlemek en kolay çözüm hatta host dosyasını editlemek için bir ara ben program yazmıştım bulursam upload ederim...

FY2005

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Youtube'a girmek için ekte verdiğim dosyayı indir ve aç. Hepsini kopyala. Daha sonra ilk mesajımda bahsettiğim hosts dosyasını aç. En alt satıra yapıştır. Youtube'a artık sorunsuz girebilirsin.

FY2005

Profesör
Reaksiyon puanı
8
O programı kullanma Neotiger. Çünkü o program senin hosts dosyanı direk değiştirecek. Senin engellediğin onca siteyi tekrar engellemen gerekecek. Çünkü kullandığın programda hosts dosyasını düzenleyerek engelliyor büyük ihtimalle.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
O programı kullanma Neotiger. Çünkü o program senin hosts dosyanı direk değiştirecek. Senin engellediğin onca siteyi tekrar engellemen gerekecek. Çünkü kullandığın programda hosts dosyasını düzenleyerek engelliyor büyük ihtimalle.

Güzel kardeşim -büyük ihtimalle- diye bir ifade tarzını bana açıklar mısın? :icon_-1:

2nsw40p.jpg

Veya resimde anlatılmak istenenleri açıklayabilir misin?

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
yazılanları okudumda hosts dosyasını editlemenin en pratik yol olduğunu düşünüyorum
programla uğraşmaya ne gerek var anlamadım ?
bu yorgunu yokuşa sürme isteği nedendir :)
websens server lazım sana yd proxyle çıkaralım seni nete :D

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
yazılanları okudumda hosts dosyasını editlemenin en pratik yol olduğunu düşünüyorum
programla uğraşmaya ne gerek var anlamadım ?
bu yorgunu yokuşa sürme isteği nedendir :)
websens server lazım sana yd proxyle çıkaralım seni nete :D

Biliyorsan editle, bilmiyorsan klikle dedik.
"hosts dosyasını editlemenin en pratik yol olduğunu düşünüyorum"
program tam bunu yapıyor işte, uçurumdan atmıyor.
Dikkat ettiyseniz jacker benzeri programlar youtube ile birlikte uygunsuz içerikli birçok siteye yapılan engellemeyi kaldırmaktadır. Başlar ağrıyabilir..

FY2005

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Sanırım o programı kullanma dedim diye alındınız. Yedeği alındığını bilmediğim için kullanma dedim. Öncelikle özür dilerim.

Web Sitelerini engellemek için kullandığımız programlar bu hosts dosyası üzerinde değişiklik yapıyor. Yinede belki başka bir yöntemi daha vardır diye büyük ihtimalle dedim.

Programı kullanma dememin sebebi, sizin verdiğiniz resimdede görüldüğü gibi eski hosts dosyasınının yerine kendi hosts dosyasını koyuyor. Eskisini de silmiyor yedekliyormuş. Bunu bilmiyordum. Güzel düşünülmüş. Ama neticede hosts dosyasına daha önce eklenen siteler silinmiş oldu. Bu siteleri tekrar engellemek için yedek hosts dosyası açılıp adresler kopyalanıp yeni oluşturulan hosts dosyasına kopyalanacak. Yani fazladan iş yapılmış olacak.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
@FY2005;
Alınmak, küsmek, darılmak için değil, birbirimizle fikir alışverişi yapmak, saygı ve sevgi için buradayız. Özür dileyecek birşey yok bu anlamda.
Kolay gelsin.

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Millet Sakin!!! Bu Arada FY2005, YouTube Enfes Değerinde Açılıyor Sağol. :)

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
Biliyorsan editle, bilmiyorsan klikle dedik.
"hosts dosyasını editlemenin en pratik yol olduğunu düşünüyorum"
program tam bunu yapıyor işte, uçurumdan atmıyor.
Dikkat ettiyseniz jacker benzeri programlar youtube ile birlikte uygunsuz içerikli birçok siteye yapılan engellemeyi kaldırmaktadır. Başlar ağrıyabilir..

rise beni yanlış anlamışsın
hosts dosyasını editlemekle senin programını aynı kategoriye koyarak konuşmuştum
ikiside aynı şey benim gözümde

program diye bahsettiklerim diğerleri.

nsgnc

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Sanırım o programı kullanma dedim diye alındınız. Yedeği alındığını bilmediğim için kullanma dedim. Öncelikle özür dilerim.

Web Sitelerini engellemek için kullandığımız programlar bu hosts dosyası üzerinde değişiklik yapıyor. Yinede belki başka bir yöntemi daha vardır diye büyük ihtimalle dedim.

Programı kullanma dememin sebebi, sizin verdiğiniz resimdede görüldüğü gibi eski hosts dosyasınının yerine kendi hosts dosyasını koyuyor. Eskisini de silmiyor yedekliyormuş. Bunu bilmiyordum. Güzel düşünülmüş. Ama neticede hosts dosyasına daha önce eklenen siteler silinmiş oldu. Bu siteleri tekrar engellemek için yedek hosts dosyası açılıp adresler kopyalanıp yeni oluşturulan hosts dosyasına kopyalanacak. Yani fazladan iş yapılmış olacak.

Burada bahsedilen benim yazdığım komut dosyası... Öncelikle eski host dosyasının yedeğini alıyor. Resimde görüldüğü gibi değil olaylar. Eski host dosyasının üzerinde kendi host dosyasını yazmıyor malesef. Keşke programı çalıştırsaydın. İnceleseydin.

host dosyası içince youtube ile ilgili bir kayıt olup olmadığına bakıyor. Eğer yoksa eski host dosyası ile içinde youtube ip adresleri olan hosts dosyasını birleşritiyor. Eski ip adreslerin kesinlikle silinmiyor....

Demek ki tahmini, ihtimaller üzerine konuşmayacakmışız...

bu arada @rise teşekkürler...

yetkilibiri

Profesör
Reaksiyon puanı
7

bu yöntem bu tür işlemler için gayet basit ve garantidir.

ama senin sorunun için modemin içindeki filtreyide kullanabilirsin.
istediğin zaman engeller istediğin zaman kaldırırsın.

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
yıllardık takip ettiğim sdn'ye yazmak sana kısmet oldu. adsl modem kullanıyorsan modem içindeki güvenlik ayarlarından yasaklı kelimeler kısmına oyun yaz oyunla ilgili tüm siteler bloke olsun :)

oyun sitelerinin meta taglarında muhakkak oyun vardır