İş Bulmak İçin Sertifikanın Önemi

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Bireysel gelişim ve kariyeriniz göz önünde tutulduğunda sertifikasyonun size sağlayacak bir çok artısı olacaktır. İşte fırsatlar...

Şirketler bilişim yatırımlarını, tecrübeye ve sertifikaya sahip bilişim teknolojileri profesyonellerine emanet etmeyi tercih ediyorlar. İş başvurularında öne geçmenizi ve bilgi teknolojileri sektöründe yer edinmenizi sağlayabilecek olan sertifikalar, uluslararası alanda da kabul görmenizi, dünyaya açılabilmenizi sağlıyor.

Tüm Dünyada Kabul Görüyor

Uluslararası geçerliliği olan sertifikasyonlar, kişilerin uzmanlığının uluslar arası standartlarda olduğunu belgelediği için tüm dünyada biliniyor ve bu sertifikalara sahip uzmanlara değer veriliyor. Özellikle Cisco ve Microsoft'un sertifikasyon programları tüm dünyada oldukça kabul görüyor.
Bilgi teknolojileri sektörünü, global olarak incelediğimizde, işletim sistemi, sunucu teknolojileri ve yazılım geliştirme araçları alanında Microsoft sistemleri en büyük pazar payını oluşturduğunu görüyoruz. Hemen hemen tüm kurumsal firmalar, Microsoft sistemlerini kullanıyor diyebiliriz. Bu durum da, Microsoft sistemlerini çok iyi bilen uzmanlara ihtiyaç doğuruyor.

Ağ Teknolojilerine CISCO Damgası

Internet ve ağ teknolojilerinin son yıllarda gösterdiği çok hızlı yükselişi de ağ uzmanı ihtiyacını doğruyor. Dünya genelindeki kurumsal ağların ve internet omurgasının çok büyük bir kısmında Cisco'nunürettiği cihazlar kullanıldığı için Cisco sertifikaları, ağ uzmanlığı için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

Dünya çapında yüzbinlerce kişi, bahsedilen iki konuda uzmanlaşarak, kariyerlerine yön veriyor.

Yazan: Erdinç Astan - Genel Müdür Yardımcısı / AcademyTech
Bilgi için: AcademyTech
Tel: (216) 550 44 22
SDN - http://shiftdelete.nethttp://shiftdelete.net/yurtdisinda-is-bulmak-7294.html

B_a_T_u

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
belki yorum yapılmıyor buraya ama benim kafama su takıldı

Şirketler bilişim yatırımlarını, tecrübeye ve sertifikaya sahip bilişim teknolojileri profesyonellerine emanet etmeyi tercih ediyorlar.

yani simdi bizim yökten aldıgımız diplomanın pek bir onemi yok mu onu mu demek istiyorsunuz? programla 2. sınıf ogrencisiyim ve okulumu bitirince is bulamayacakmıyım ?

zafercem

Asistan
Reaksiyon puanı
1
şirketler için sadece sertifika değil tecrübe de önemli. tecrübeniz yoksa şu zamanlarda iyi bir yere gelmeniz çok zor.

winstoncash

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
belki yorum yapılmıyor buraya ama benim kafama su takıldı

Şirketler bilişim yatırımlarını, tecrübeye ve sertifikaya sahip bilişim teknolojileri profesyonellerine emanet etmeyi tercih ediyorlar.

yani simdi bizim yökten aldıgımız diplomanın pek bir onemi yok mu onu mu demek istiyorsunuz? programla 2. sınıf ogrencisiyim ve okulumu bitirince is bulamayacakmıyım ?

Maalesef Türkiye'de verilen önlisans ve lisans eğitimlerinin içi bayağı boş.Üniversiteler eğitim alanında çok şey katsa da öğretim noktasında fazla bir katkısı olmadığını düşünüyorum ben.Belli ki şirketler de öyle düşündüğü için dışarıdan destek eğitimi şart koşuyorlar.Bilgisayar Mühendisliği okuyup da bilgisayardan pek anlamayan çok insan gördüm ben.Sertifikalar bu yüzden önemli hale geliyor.Tabii olan da üniversitede gerekli eğitimi alamayıp kurslara bir yığın para döken öğrenciye oluyor.Bu da başlıbaşına bir tartışma konusu olabilir.

kerem_ist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eline sağlık güzel bi yazı olmuş sertifikalar kariyer açısından çok önemli tabi bende bu yüzden bilişim eğitim merkezinden sertifikasyon için kurs almıştım eğitim çok iyiydi başarıylada bitirdim fakat ülkemizde bazı işverenler üniversite diplomasını biraz boş saydıkları gibi bu tür sertifikalarada boş gözüyle bakmaya başladılar eğitimlere talep yoğunluğundan ötürü

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Ben de Bi şey sormak istiyorum :)
Şu an Ben de işletmenlik sertifikası almak için kursa gidiyorum, Ancak ne işe yarayacağını tam olarak kestiremedim :)
Bu Sertifika hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirlerse sevinirim :)
Saygılar:)
İyi Forumlar :)

turgay_1905

Asistan
Reaksiyon puanı
2
cisco ya başladık inşallah ccna alıcaz arkadaşlarla :D

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Cv yazarken bu sertifikalardan bahsetmek gerçekten güzel olurdu.

xismailaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
ben önlisans mezunuyum. Bilgisayar Teknisyeniyim.
5. sınıftan beri (17.08.1999) kendi imkânlarımla okudum.
lise 2'de babam ailemizi terketti ve lise 3 sonunda lisans programı kazanıp tercihlerimde çıkmasına rağmen aileme bakmakla yükümlü olduğum için gidemedim.
hem çalışıp hem okuyabileceğim önlisans'a gittim.

yani anlayacağınız parasızlıkla büyüyen biriyim. bu sebeple hiçbir kursa gidemedim.
ücretsiz kurslarda da office filan öğretildiğinden benim işime yaramıyor zaten.

ama kurslara gidemediğim halde kendimi çok geliştirdim ve herşeyi ilk olarak uygulayarak öğrendim.
özgüven ve cesaretimle de birçok işin altına girdim, anlımın akıyla çıktım.
ama sırf sertifikam olmadığı için çok iyi bildiğim konularda bile ilk aşamada ciddiye alınmıyorum.
ayrıca birçok sertifika sahibi tanıdığım var ve inanın amatör gözüyle bile bakamıyorum onlara.
yani parasızlıktan sertifika alamadım diye suçlu muyum???

sektörün fahişesi olduk. ama belgelendiremiyoruz :S

informatic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar sertifka bi işe yaramıo sölim size ben bilişim sistemleri müh. öğrencisiyim kursa gittim yazılım üzerine microsofttan sertifika almak için adamların bi soru havuzu var rastgele o havuzdan sorular soruolar sorular internette dolaşıyor ve ezberleyip gidiyorsun ve alıosun önemli olan almak deil daha çok sana ne kattığı adam sana bana şu programı yaz dediğinde bakmicaksın şimdi parası olan herkes sertifika alıo.bilgisayar müh. arkadaşlarım var adam "Hello World" yazamıo ama mühendis oluolar böle insanlarda var önemli olan senin kendini geliştirmen;)

jack_extreme

Asistan
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar sertifka bi işe yaramıo sölim size ben bilişim sistemleri müh. öğrencisiyim kursa gittim yazılım üzerine microsofttan sertifika almak için adamların bi soru havuzu var rastgele o havuzdan sorular soruolar sorular internette dolaşıyor ve ezberleyip gidiyorsun ve alıosun önemli olan almak deil daha çok sana ne kattığı adam sana bana şu programı yaz dediğinde bakmicaksın şimdi parası olan herkes sertifika alıo.bilgisayar müh. arkadaşlarım var adam "Hello World" yazamıo ama mühendis oluolar böle insanlarda var önemli olan senin kendini geliştirmen;)

aynen ben bu söylenene katılıyorum sertifika bi yere kadar türkiyede pek geçerli olan bişey değil ben hangi işe girdiysem benim sadece tecrübemi sordular bizde o kadar kafa yorduk 1.5 sene ama kimse bize sertifika sormadı işte bi askerde işe yaradı onda da bölük yazıcısı oldum.. :D:D

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Walla ben şuna inanıyorum Türkiye de öyle diplomaymış sertifikaymış filan hikaye arkanızda güçlü bi DAYINIZ varsa tamamdır arkadaşlar...

resimadam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
çok haklısın muratflash türkiyede herşey torpil ama sertifikada almakta bi artı oluyor yinede bende daha once mcse kursu bitirdim ingilizcem yetersiz diye sınava girmedim aptallık ettim.kurstaki arkadaşlarım sınava laptopla girdi microsoftun soruları nette dolaşıyor zaten soruları attılar laptop'a pdf'den bulup işaretlediler sınavı 4te 1 bir zamanda bitirdiler:) ingilizceleride kotuydu kurs tanıdık diye boyle bir kıyak geçtiler.bunuda paylaşmak istedim her sertifika alanda işi biliyor anlamına gelmez tecrübe onemli

VolqaN

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İngilizce kursuna gittim sertifika için. Hiç birşey bilmediğim halde kursu bitirip sertifikamı aldım.Ama ben bugün o aldığım sertifiya güvenip hiçbir iş yerinde " benim ingilizce sertifikam var " diyemiyorum. Adam birgün ne kadar iyi ingilizce konuştuğumu test etmek istese işte o zaman yandım :D

özel.üye

Asistan
Reaksiyon puanı
4
İngilizce kursuna gittim sertifika için. Hiç birşey bilmediğim halde kursu bitirip sertifikamı aldım.Ama ben bugün o aldığım sertifiya güvenip hiçbir iş yerinde " benim ingilizce sertifikam var " diyemiyorum. Adam birgün ne kadar iyi ingilizce konuştuğumu test etmek istese işte o zaman yandım :D

Hem iyi hem kötü... Sertifika oldukça önemlidir Cv'ler de veya iş hayatınız da farketmez.Yeterki işinizle ilgili ve sizi gerçekten karşılayabilecek size anlamlar yükleyebilecek bilgiler olsun. Sen Volqan kardeşim, sertifikan var ne mutlu sana ama ingilizcen yoksa gerçekten üzücü. Artık hemen hemen tüm iş sektörlerinde olması gereken bir dil, olurda bir gün iş başa düşerde başaramazsan koltuktan yere düşebilirsin. Yani kovulabilirsin, kalsan bile güven açısından iyi bir açı ile bakılmazsın. Ordan başka bir işe geçtiğinde eski şirketinden iyi bir referans alamayabilirsin. Bakınız : geçmiş mazi yapılan işler :D Dolayısıyla da işi kapamayabilirsin.

İş hayatınızda tüm kalbimle başarılar diliyorm..