Sigarayı bırakanların hikayeleri

Bu konuyu okuyanlar

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Ben henüz bırakamadım.Ama konuyu açmama sebep olan güzel bir hikayeydi.
Hem de SDN den yani aramızdan biri...

mert25´isimli üyeden Alıntı
Sigarayı öylesine çok seviyordum ki onsuz bir yaşam olabileceğine ihtimal bile veremiyordum. Günde en az 1,5 paket içiyordum. Fakat yasak gelince bir öğretmen olarak kenar köşede sigara içmeyi gururuma yediremedim ve ani bir kararla yasağın başladığı 20 Mayıs 2008 de sigarayı bıraktım. İlk başlarda O kadar zorluk çektim ki bilemezsiniz, hayat eksikti sanki, yediğim, içtiğim hiçbir şeyden lezzet alamıyordum, bazen beynim zonklamaya başlıyordu ama inat ettim ve yaklaşık 8 aydır içmedim, bundan sonra içmeyi de düşünmüyorum.

Şimdi ise nerdeyse hiç aramıyorum o laneti. Sigara içen biri yanıma yaklaşınca öylesine kötü kokuyor ki sormayın. O koku her aklıma gelişte eşimden defalarca özür diliyorum. Şimdilik tek problem kilo almam. Yememe çok fazla dikkat etmeme rağmen o günden bu yana yaklaşık 4-5 kilo almışım, fakat geri verecem inşallah. Her yerde iddia ettim ve yine de ediyorum, eğer ben sigarayı bırakabildiysem herkes bırakır, sigarayı bu kadar seviyordum işte.

Sizler de hikayenizi bizimle paylaşmak istermisiniz.Belki de bırakmak isteyenlere yardımınız dokunur.

Phantom_TM

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sigarayı 3 sene önce bıraktım. Ama söylemeliyim ki sigarayı bırakmak başlamak kadar kolay olmuyor. Eğer bırakma isteğiniz varsa bırakabiliyorsunuz. Bununla birlikte bırakmanın etkileri çok sarsıcı olabiliyor. Bende yarattığı etkiler; dikkat eksikliği, baş dönmesi ve kilo alma durumu. Sigarayı bıraktığımdan beri yaklaşık 15 kilo aldım. İnsanlar buna olumlu tepki gösterdiler. Sigarayı bıraktığıma çok memnunum. Hiç başlamasaydım daha da iyi olurdu tabiki.

Son olarak sigaradan uzak durun.

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
bende bugün bıraktım sigarayı..... bu konu da enteresan bi tesadüf oldu.
evet,bıraktım o laaaaaaaneti !

unsalonarici

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kimisi var (ben) 3 günde bir paket içer doktor sigaraya bağlı bronşit başlangıcı der ve sigarayı bırakır, kimisi vardır (gemi kaptanlığı yapan bir arkadaşım) günde 3 paket malboro içer ve akciğerinin filmini çektirir sonuç sapasağlam !!!

aem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de bırakmaya çalışıyorum, bugün sigarasız 9. günüm ancak şöyle bir durum var bu işe askerde kalkıştım yani şu anda askerim, herkes askerde başlar ben bırakmaya çalışıyorum niye böyle bişey yapıyorum? Ben de bilmiyorum...

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Herkesi boşver sen.Bırakacaksan askerde bırak bir daha da başlamazsın.
Ben sigarayı askerde bırakmış adamım--diye hava atarsın.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Bırakmak isteyenlere nikotin bandını öneririm.

CZC

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Nikotin bandı,hapı,telkin terapisi vs gibi sözde bilimsel nedenleri ve "bol patlıcan ye evladım,onda da nikotin var,hemen bırakırsın" gibi kocakarı önerilerini çok defa denedim, ama bırakamadım.
Bir sabah "bırakıcam şu laneti ya, ben bu kadar zayıf karakterli değilim!" dedim ve bugün 3. gün dolacak.
Biraz gerginlik var bünyede, uykular da tam rayında değil.
Ama yakın çevremden daha önce bırakan birkaç arkadaşın yakın desteğiyle şimdiden azaldı yoksunluk sendromu belirtileri..
yardımcı faktörlerin de faydası olur elbette. Ama öncelikle "boşuyorum uleyn seni!" demeniz gerekiyor :)
Bol şans bırakmak isteyenlere..

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Nikotin bandını 3 hafta kullanma ile 25-30 yıllık bağımlıların bıraktığını gördüm :)

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
22 yaşındayım 4 senedir içiyorum ama ben bırakamam gibi...:)

Bir kız yüzünden başlamıştım nalet olsun....:(

Bagcivan

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ben bırakalı bi kaç gün sonra 8 ay olacak nasıl bıraktım derseniz bir gün iş yerinde kararımı aldım ve ondan sonra kendi kendimi adapte ettim sonra bi sigara yaktım ve elimde tuttum ona bakıyordum ve ne kadar boş bir şey olduğunu düşündüm dumanına bakıp ondan tiksinmek istiyordum bitene kadar elimde tuttum bir kaç gün bunları tekrarladım.İlk 7 gün çok zorlu oluyordu o arada canım sigara çektiği zaman yine kendimle konuşuyordum "şimdi içsem önceki içmediğim günlerin hiç önemi yok" diye kendimi bırakmaya adapte etmiştim hem parama hem sağlımı harcıyordum buna inanmıştım hep şunu düşündüm o neyki ben ona bağımlı kalıcam ve beni en çok adapte eden ise şuydu bir gün bana sigara uzattıklarında şunu dicektim "Teşekkürler sigarayı bıraktım" beni motive eden en önemli faktördür şunuda düşünmüştüm sigarayı nasıl bıraktığımı anlatacaktım herkese ve de yapıyorum :)

Ayrıca sigarayla birlikte alkolüde bıraktım bilmiyorum sigarayı bıraktığım içinmidir :D

gdart

Asistan
Reaksiyon puanı
8
bende bırakamayanlardanım bir bırakabilsem

musspor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İçin looo, bakın keyfinize. Ülke 2ye bölündü sayenizde. İçenler-İçmeyenler.

robinest

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kimisi var (ben) 3 günde bir paket içer doktor sigaraya bağlı bronşit başlangıcı der ve sigarayı bırakır, kimisi vardır (gemi kaptanlığı yapan bir arkadaşım) günde 3 paket malboro içer ve akciğerinin filmini çektirir sonuç sapasağlam !!!

ee işte gemi kaptanı olduğu için büyük ihtimal deniz havası yarıyor ona:)

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
şükür hiç başlamadım umarım bıırakmak isteyen arkadaşlarda kurtulur bu illetten ;)

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
İçinden gerçekten isteyen insan anında bırakır...
Benim ev arkadaşım 1 günde bıraktı sigarayı.....insan isterse herşey mümkün.!

CZC

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
6. güne birkaç saat kala asayiş berkemal..
İnsan isteyince bırakıyormuş, boşverin nikotinli ıvır zıvırları..
Bi de DVD reklamı var sitede ki güldüm :)
Sigara bırakmak irade işiymiş anladım, darısı başınıza ;)

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Sigara kullanmıyorum e doğal olarak bir hikayem de yok. :happy:

Umarım bir an önce bırakırsınız. Yanımda sigara içenlere sinir oluyorum saçlarım çok kötü kokuyor. :pinch:

ademaktekin

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
bende bırakmak istiyorum ama olmuo.. denemedm hiç gerci

Phantom_TM

Doçent
Reaksiyon puanı
0
400 tek sigaranın insan üzerindeki etkisi. ortalama bir tiryakinin 20 günlük tüketimine eşit.

[sdntv3]http://videopool-sh8.akilli.tv/0297/297270.flv#[/sdntv3]

CZC

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Sigara karşıtı yazılar da olsa hababam aynı konuyla ilgili yazılar okumak tersine şartlanma yapmak üzere :)
Nerdeyse 1 hafta olmuş, şeytana uyarsam sebebi burası olacak :)
Değiştirin kardeşim başlıkları ya.
Sadece sigaraya karşı olmayın, savaşa karşı olun, yergenekona karşı olun,enflasyona karşı olun, Hadise ye karşı olun, hatta Çarşı olun, herşeye karşı olun bi ara da yaa :)

serin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben sigarayı ilk bıraktığımda 20 yaşında idim 8 ay içmedim ama ozaman günde 10 adet içiyordum bir arkadaşım yurddışından geldi malboro vardı ( ozamanlar tr ye yabancı sigara girmesi yasaktı) ozaman sigaraya tekrar başladım Şimdi 2 sene oldu bırakalı hala arıyorum

ilk bıaktığımda çok kolay oldu dişlerim saradığı için ve kötü koktuğu için bıraktım.
son bıraktığımda hala arıyorum ama eskisi kadar zorlamıyor ilk günlerde nerdeyse insanların üzerine atlacak gibi oluyordum

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Hiç rastladınız mı,
bazıları da "ben sigarayı seviyorum ve bırakmayı düşünmüyorum" derler.:euro:
Nasıl olsa sigara onu bırakacak haberi yok garibin:wheelchair::D

daysleeper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben sigarayı çok küçük yaşımdan beri içiyordum. tam olarak bırakalı 3 ay kadar oldu, öncesinde de baya uzun süredir çok az, hatta bazen sadece bir kaç nefeslik içiyordum. şimdi genelde aramıyorum ama aklıma gelincede, özellikle dışarı çıkınca ya da arkadaşlar yanında içince, hayat çok zor :( bir kere içince gerisi gelir diye korkuyorum ve hiç yanaşmıyorum.

ama sigara içmemek harika bir şey. sakın moraliniz bozulunca falan saldırmayın sigaraya! ben çok azimliyim yaw :D

NymO

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ben sigarayı çok küçük yaşımdan beri içiyordum. tam olarak bırakalı 3 ay kadar oldu, öncesinde de baya uzun süredir çok az, hatta bazen sadece bir kaç nefeslik içiyordum. şimdi genelde aramıyorum ama aklıma gelincede, özellikle dışarı çıkınca ya da arkadaşlar yanında içince, hayat çok zor :( bir kere içince gerisi gelir diye korkuyorum ve hiç yanaşmıyorum.

ama sigara içmemek harika bir şey. sakın moraliniz bozulunca falan saldırmayın sigaraya! ben çok azimliyim yaw :D

O azmi bir yakalasam önce sigara sonra ingilizcenin üstüne sürecem:D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
en iyisini yapıypsun farkında degılsın cnku sıvıl hayatında bu kadr fazla kosmuyodun bu kdr cok spor yapmıyodun ıkıncısı paranın sna en cok lazım olacgı yer bunları goz onunde bulundur sence sıgara ıcmen mantıklımı bızde bugun nişanlımla bı karar aldık ve beraber sıgarayı bırakıyoruz ve nişanlım asker anlatabıldm umarım bıraktysan sakın baslama...