E-posta adresim çalındı

Bu konuyu okuyanlar

saizens

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, E-posta adresimi birisi gördü [email protected] Şeklinde,

Ve Hesapta Telefon Numaram Vesaire Kayıtlıydı Hesabımı çalmış benim telefon numaramı Kurtarma e-postasını kaldırıp kendine ait e-postaları koymuş.

Şuan da Outlook mail kısmındayım fakat parolamı değiştirmek istediğim de yeni şifreyi istiyor çalan kişinin yazdığı şifreyi.

Şifremi sıfırla diyorum kendi kurtarma e-postaları a**** şeklinde gözüküyor ve kurtarma kodları eklemiş iki faktörlü vesaire.

Hesabı kurtarma formu attım fakat iki faktör açık diye işlem yapılamaz vesaire demekte. bunu nasıl geri alabilirim benim için çok önemli ve bunu nasıl çalabildi sadece ismini görebildiği halde? yardımlarınızı bekliyorum acil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Şifrenizi bilmiyorsa çalamaz. Kurtarma mailini değiştirirken size bildirim gelmesi lazımdı. Farklı bir ip numarası ile giriş yapılırken, cep telefonuna onay kodu da gelebilirdi. Güvenlik seçeneklerini devre dışı bırakmış olabilirsiniz, başka türlü çalınabileceğini düşünmüyorum.

saizens

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şifrenizi bilmiyorsa çalamaz. Kurtarma mailini değiştirirken size bildirim gelmesi lazımdı. Farklı bir ip numarası ile giriş yapılırken, cep telefonuna onay kodu da gelebilirdi. Güvenlik seçeneklerini devre dışı bırakmış olabilirsiniz, başka türlü çalınabileceğini düşünmüyorum.
İşte bende buna şaşırıyorum tıpkı dediğim gibi oldu sadece İsmini gördü aradan 1-2 saat sonra bilgilerimi değiştirmiş geri alma yöntemi yok mu arkadaşlar

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
İşte bende buna şaşırıyorum tıpkı dediğim gibi oldu sadece İsmini gördü aradan 1-2 saat sonra bilgilerimi değiştirmiş geri alma yöntemi yok mu arkadaşlar
Form gönderdiğiniz halde, yardımcı olmuyorlarsa ümidinizi kesebilirsiniz. Sizden en son kullandığınız şifreleri falan isterler. Bunların doğru olması gerekiyor. İki adımlı doğrulama programını silmiş olsanız, yardım etmeyecekler miydi? Tekrar form gönderebilirsiniz. Bir harf yanlış olsa, umursamıyorlar.

severdesever

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
çok üzücü. amam yapanda bilgisi fazla sizinde güvenlik ayarlarınız zayıfmış maalesef.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Büyük ihtimal bir mail attı size yada başka bir ek ve sizde onu açınca bu bay bayy heppinniss olmuş (=

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
E-posta hesabım bölümünden Güvenlik bölümüne gelin.
Oturum Açma Etkinliğini (Etkinliğimi görüntüle) tıklayın.
Hesabınızı ne zaman ve nerede kullandığınızı görebilirsiniz.
Hangi tarihte hangi cihaz ve tarayıcı kullanılmış, IP adresi nedir ve hangi oturumda ne gibi işlemler yapılmış hepsi listelenir. Belki bu aktiviteleri görüntülemek size bir fikir verebilir.

O hesabını geri alabileceğinizi de sanmıyorum.

Tavsiyem, henüz mevcut şifreniz ile e-postaya giriş yapabiliyorken veyahut hesaptan çıkış yapmamışken, bu hesaba bağlı ya da tanımlı tüm servislerin/hesapların e-posta hesabını farklı bir hesaba aktarın, kayıtlı kişileri/grupları yedekleyin. Gelen kutusunda vesaire önemli e-postalar varsa diğer e-posta hesabınıza yönlendirin. OneDrive ve Skype uygulamalarınızı da gözden geçirin, yedeklenecek olan ögeleri de yedekleyin.

saizens

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hangi tarihte hangi cihaz ve tarayıcı kullanılmış, IP adresi nedir ve hangi oturumda ne gibi işlemler yapılmış hepsi listelenir. Belki bu aktiviteleri görüntülemek size bir fikir verebilir.

Tavsiyem, henüz mevcut şifreniz ile e-postaya giriş yapabiliyorken veyahut hesaptan çıkış yapmamışken, bu hesaba bağlı ya da tanımlı tüm servislerin/hesapların e-posta hesabını farklı bir hesaba aktarın, kayıtlı kişileri/grupları yedekleyin. Gelen kutusunda vesaire önemli e-postalar varsa diğer e-posta hesabınıza yönlendirin. OneDrive ve Skype uygulamalarınızı da gözden geçirin, yedeklenecek olan ögeleri de yedekleyin.
Güvenlik bölümüne girmem için. şifre istiyor sadece mail kısmındayım ve eski şifremle girmeye çalışınca, yanlış diyor. hem bana mail gelip tıklamadım adam eposta adını gördü 1 saat sonra çaldı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Veya İki aşamalı doğrulama açılan hesapta hesabınızı kurtarın bölümünden geri alamam mı? form attım fakat. iki aşamalı doğrulama var diye varsaymıyoruz vesaire dedi

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
hem bana mail gelip tıklamadım adam eposta adını gördü 1 saat sonra çaldı.
Belki de hesap çok önceden ele geçirildi sonradan şifre ve güvenlik ayarları değiştirildi, bu ihtimal dahilinde.

Kamuya açık Wi-Fi falan kullanırken mi hesabınıza giriş yaptınız?
Hotmail hesabınıza giriş yaptığınız cihazı kısa süreliğine de olsa başka birine mi verdiniz ya da biri cihazınızı sizden izinsiz kullanmış olamaz mı?
Hotmail şifrenizi girerken biri şifrenizi görmüş olamaz mı?
Tüm bunlar olasılıklar dahilinde.
Sadece e-posta hesabını görmeyle kimse hesap şifresini bulup değiştiremez; tabii şifreniz 123456abc gibi basit bir şey değilse.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Bir daha ki sefere şifrenizi güçlü yapmanız, mümkünse her hesap için ayrı şifre belirlemenizi öneririm. Ayrıca 2 aşamalı doğrulama muhakkak etkin hale getirilmeli. @kilicbaligi'nın dediği gibi şüpheli Wi-Fi ağlarına girmemenizi tavsiye ederim.