Bilgisayarim Mouse Okumuyor !

Bu konuyu okuyanlar

alioski6

Doçent
Reaksiyon puanı
130
Bilgisayara 3 adet mouse denedim ama hicbiri calismiyor hepside çalisan mouselar bilgisayar mouse u gormuyor

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Bu soruyu bir kez daha sormuştunuz galiba. Masaüstü mü, yoksa laptop mu? Markası HP mi? Usb girişlerinde neler takılı? Usb girişine sadece mouse takınca çalışmıyor mu? Aygıt Yöneticisinden gizli aygıtları göster dediğiniz zaman, soluk şekilde aygıtlar görünüyor mu? Varsa hepsini sildikten sonra deneyin.

alioski6

Doçent
Reaksiyon puanı
130
Bu soruyu bir kez daha sormuştunuz galiba. Masaüstü mü, yoksa laptop mu? Markası HP mi? Usb girişlerinde neler takılı? Usb girişine sadece mouse takınca çalışmıyor mu? Aygıt Yöneticisinden gizli aygıtları göster dediğiniz zaman, soluk şekilde aygıtlar görünüyor mu? Varsa hepsini sildikten sonra deneyin.
Masaustu ve haricinde yazici ve hoparlorun usb si var ve mouse calisiyor isigi yaniyor ama ekranda imleci yok

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Masaustu ve haricinde yazici ve hoparlorun usb si var ve mouse calisiyor isigi yaniyor ama ekranda imleci yok
Sürücü tam yüklenmemiş olabilir. Biraz bekleyin. Bazı HP laptoplarda usb yazıcı veya flash disk takılıyken mouse çalışmıyordu. Sizde de öyle bir durum olabilir.

alioski6

Doçent
Reaksiyon puanı
130
Herseyi cikardim tek mouse kaldi ama yine olmadi hicbir mausu okumuyor
Sürücü tam yüklenmemiş olabilir. Biraz bekleyin. Bazı HP laptoplarda usb yazıcı veya flash disk takılıyken mouse çalışmıyordu. Sizde de öyle bir durum olabilir.

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Herseyi cikardim tek mouse kaldi ama yine olmadi hicbir mausu okumuyor
Mouse takılıyken Aygıt Yöneticisinde ünlem işaretli cihazlar görünüyor mu? Gizli Aygıtları görünür hale getirip kontrol ettiniz mi? Driver Booster gibi programlar kullandınız mı? Bazen yanlış sürücü yükleyebiliyorlar. İsterseniz TeamViewer programı ile uzaktan bakabilirim.

alioski6

Doçent
Reaksiyon puanı
130
Mouse takılıyken Aygıt Yöneticisinde ünlem işaretli cihazlar görünüyor mu? Gizli Aygıtları görünür hale getirip kontrol ettiniz mi? Driver Booster gibi programlar kullandınız mı? Bazen yanlış sürücü yükleyebiliyorlar. İsterseniz TeamViewer programı ile uzaktan bakabilirim.
Evet var

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Tamam. Mouse'yi taktıktan sonra biraz bekleyin. Ünlem işareti gelip gelmediğini kontrol edin. Yine çalışmazsa, Windows güncellemeleri kontrol edip bios ayarlarını sıfırladıktan sonra deneyin.

alioski6

Doçent
Reaksiyon puanı
130
Seçtikten sonra delete tuşu ile silinmesi lazım. Olmazsa üst taraftaki Eylem menüsünde kaldır seçeneği var.
Sildim hepsini cikar tak yaptim bjsey olmadi bekliyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bisey olmadi anlamiyorum mousun isigi yaniyoe ama ekranda gozukmuyor.
Tamam. Mouse'yi taktıktan sonra biraz bekleyin. Ünlem işareti gelip gelmediğini kontrol edin. Yine çalışmazsa, Windows güncellemeleri kontrol edip bios ayarlarını sıfırladıktan sonra deneyin.

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Bios ayarlarında iken mouse çalışıyor mu?

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Bilgisayarı yeniden başlatıp bios ayarlarına girin ve sıfırlayın. Orada çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer çalışıyorsa, uzaktan bakabilirim.

alioski6

Doçent
Reaksiyon puanı
130
Bilgisayarı yeniden başlatıp bios ayarlarına girin ve sıfırlayın. Orada çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer çalışıyorsa, uzaktan bakabilirim.
Bios ayarlarinda mousun isigi yaniyor ama kullanilmiyor

alioski6

Doçent
Reaksiyon puanı
130

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Bilgisayarın markasını ve modelini yazmanız gerekiyor, ya da kasayı açıp cmos reset yazan yeri, bilgisayar kapalıyken birleştireceksiniz. Bios ekran görüntüsünü de paylaşabilirsiniz. Fotoğraftakine benzer bir yer olacak.

Ekli dosyalar

• v4-900px-Reset-Your-BIOS-Step-8.jpg
    v4-900px-Reset-Your-BIOS-Step-8.jpg
    108.3 KB · Görüntüleme: 498

alioski6

Doçent
Reaksiyon puanı
130
Bilgisayarın markasını ve modelini yazmanız gerekiyor, ya da kasayı açıp cmos reset yazan yeri, bilgisayar kapalıyken birleştireceksiniz.
Nasil anlamadim masaustu bilgisayarim

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Eskiymiş. Bios ayarlarını açın. F9 tuşuna basıp ayarları sıfırlayın. Sonra F10 tuşuna basacaksınız. Bu anakartlarda usb ile ilgili bir ayar olması lazımdı. Aklıma gelmiyor. Yine yapamazsanız, TeamViewer programı ile bakabilirim, yoksa bilgisayarcıya kontrol ettirin.

alioski6

Doçent
Reaksiyon puanı
130
Eskiymiş. Bios ayarlarını açın. F9 tuşuna basıp ayarları sıfırlayın. Sonra F10 tuşuna basacaksınız. Bu anakartlarda usb ile ilgili bir ayar olması lazımdı. Aklıma gelmiyor. Yine yapamazsanız, TeamViewer programı ile bakabilirim, yoksa bilgisayarcıya kontrol ettirin.
F9a bastim bir ekran cikti bisey olmuyor

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Hayir f10 a basinca yes no cikiyor ama f9 da degil
F10'a ve yes tuşuna basın. Yine çılışmıyorsa, TeamViewer programı yükleyin. ID ve şifreyi mesaj olarak gönderirsiniz. Özel bilgileriniz varsa, bilgisayarcıya götürebilirsiniz.

alioski6

Doçent
Reaksiyon puanı
130
F10'a ve yes tuşuna basın. Yine çılışmıyorsa, TeamViewer programı yükleyin. ID ve şifreyi mesaj olarak gönderirsiniz. Özel bilgileriniz varsa, bilgisayarcıya götürebilirsiniz.
Yukleyemiyorum ki mouse calismiyor

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54

Ekli dosyalar

• ps2-to-usb-cevirici-klavye-mouse-cevirici-donusturucu-adaptor__0740259091866685.jpg
    ps2-to-usb-cevirici-klavye-mouse-cevirici-donusturucu-adaptor__0740259091866685.jpg
    16.9 KB · Görüntüleme: 305
Son düzenleme:

alioski6

Doçent
Reaksiyon puanı
130
Klavye ile açamıyor musunuz? Olmazsa PS/2 mouse veya dönüştürücü alın. Fotoğrafa bakabilirsiniz. Anakartın üzerinde bu girişten var.
Klavyemin girisi bu şekilde klavye çalisiyor

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Klavyemin girisi bu şekilde klavye çalisiyor
Biliyorum. Üst tarafta paylaştığım usb to ps/2 dönüştürücüden bir tane satın alıp o şekilde kullanabilirsiniz. Eski anakartlarda bu tür sorunlar yaşanabiliyor. Ya da şu videoyu seyredin. Bios ayarları Usb Mouse Function ve Usb Keyboard Function yazan yerler Enabled olacak. İşiniz bittikten sonra F10 tuşuna basıp ayarları kaydedin. Bilgisayar yeniden başlatıktan sonra çalışacak inşallah.