İmamoğlu açıkladı! İstanbul Kitapçısı, Sakine Cansız'ın kitabını satıştan kaldırdı!

Bu konuyu okuyanlar

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,731
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "(PKK'lı Sakine Cansız'ın kitabının İstanbul Kitapçısı'nda satılması) Gelen haklı tepkiler üzerine biz, o kitabın satışını sitemizden iptal ettik." dedi.

1579021754840.png

İmamoğlu, ilçe belediyeleri gezileri kapsamında, Sultanbeyli Belediyesini ziyaret etti.

Ziyarette ev sahibi Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, İmamoğlu ve belediyenin üst yönetimine ilçenin sorunlarıyla ilgili sunum yaptı.

Sunumun ardından İmamoğlu ve Keskin, İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait Sultanbeyli Gölet Sosyal Tesisleri'nde incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, burada gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bir basın mensubunun, terör suçlarından tutuklu eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Paris'te öldürülen PKK'lı Sakine Cansız'ın kitaplarının İstanbul Kitapçısı'nda satılmasına yönelik tepkileri hatırlatarak, bu konuda bir girişimlerinin olup olmadığını sorması üzerine İmamoğlu, şunları söyledi:

"Sayın Demirtaş'a ait kitap her yerde satılıyor. Devletin kurumları da buna dahil. Başka kitapçılarda da var. Olabilir de. Olmalıdır da. Kaldı ki bir kitabın yasak olup olmadığına karar verecek olan, bu ülkenin mahkemeleri, savcılıkları. Diğer kitapla ilgili olarak, 5 yıldır satışta olan bir kitap. Yeni değil. Ama gelen haklı tepkiler üzerine biz, o kitabın satışını sitemizden iptal ettik. Ama bu konu üzerinden bir hamaset oluşturarak, yine bir düşmanlık kurgusu üzerine önce sosyal medyadan başlatıp sonra başka iletişim araçlarına taşıyarak, yani bir nevi böyle toplumu infiale getirmek… Bunlar hoş şeyler değil."

"KADINLARIN SÜRECE KATKI SUNMASINI ÇOK OLGUN BİR TAVIR OLARAK GÖRÜYORUM"

Eşi Dilek İmamoğlu'nun Demirtaş'ın kitabından uyarlanan "Devran" isimli tiyatro oyununu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş ve HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ile izlemesine yönelik tepki ve eleştirilere yönelik soruyu İmamoğlu, şu yanıtı verdi:

"Benim eşim, iyi eğitim almış, üniversite bitirmiş, masteri olan, doktorası olan bir Türk kadını. Benim eşim, nereye gideceğini bilir. Türkiye'yi yorumlayan, dünyayı yorumlayabilen ve ona göre nereye gideceğini bilen Türk kadını. Sadece benim eşim değil, oraya gelen diğer kadınların da aynı şekilde olduğunu düşünüyorum. Kadınların bir kitap üzerinden bir oyunu izlemesi, sürece katkı sunmasını çok olgun bir tavır olarak görüyorum. Destekliyorum da. Eşim de başta olmak üzere, bana soracak halleri yok. Ben, bu devlet adamlığı çağrısını her zaman ifade etmiştim. Keşke bu kadınların yaptığına, 10-15 kadın daha eklense. Belki bu ülkede kadın eliyle farklı bir atmosfer doğabilir. Bu konuda biraz erkek çeneleri az konuşsa. Ben sahada gezerken de aynı dili konuştum. Trabzon'da da Diyarbakır'da da İstanbul'da da. Şu anda da görev yapıyorum ve aynı şeyleri konuşuyorum."

"EL BİRLİĞİYLE DURAN METRO HATLARINI HAREKETE GEÇİRELİM"

Ekrem İmamoğlu, bir başka soru üzerine, Başakşehir Şehir Hastanesine bağlantılı metro hattının çalışmalarının kendilerinden önceki yönetim döneminde durdurulduğunu söyledi.

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulunan İmamoğlu, "Gelin, el birliğiyle duran bütün metro hatlarını harekete geçirelim, 2022-2023 bitmeden. Bu durmuş, 2 yıldır yapılamayan bütün metro hatlarını hemen bitirelim." dedi.

Milliyet

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
algı yapacaklardı akıllarınca

al bak 5 yıldır satılıyormuş 5 yıl önce neredeydiniz ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

Bu forumda aklı sıra algı yapmaya çalışan veya sürekli yalan haber yayan birisi varsa oda sensin :)
Bu konu daha tam netleşmedi. 1-2 gün daha geçsin sadece Ekrem İmamoğlunun konuşması var elinde 1-2 kaynakta bu kitabın satışının 2016 yılında mahkeme kararı ile satışa yasaklandığı ve İBB'nin sitesinden kaldırıldığı söyleniyor.
İBB ise, 23 Aralık 2019 tarihinde bu kitabı istanbulkitapcisi.com'da tekrar satışa çıkardığı yönünde söylemler var. (Bizzat Ekrem İmamoğlunun talimatı ile olmasada içeriye soktuğu PKK'lı belediye çalışanlarından bir tanesi satışı tekrar aktif etmiş olabilir)

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Bu forumda aklı sıra algı yapmaya çalışan veya sürekli yalan haber yayan birisi varsa oda sensin :)
Bu konu daha tam netleşmedi. 1-2 gün daha geçsin sadece Ekrem İmamoğlunun konuşması var elinde 1-2 kaynakta bu kitabın satışının 2016 yılında mahkeme kararı ile satışa yasaklandığı ve İBB'nin sitesinden kaldırıldığı söyleniyor.
İBB ise, 23 Aralık 2019 tarihinde bu kitabı istanbulkitapcisi.com'da tekrar satışa çıkardığı yönünde söylemler var. (Bizzat Ekrem İmamoğlunun talimatı ile olmasada içeriye soktuğu PKK'lı belediye çalışanlarından bir tanesi satışı tekrar aktif etmiş olabilir)
kıvırma ziya ;) ;) ;)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Kıvırma lafı ne alaka ? Daha kullandığın sözcüğün anlamını bilmiyon.
Sözlük anlamı olarak: Lafi dolandirip birşekilde durumdan kendini kurtarma cabasina verilen isim. ( Tam karşılığı senin kaçak aldığın telefon varya hani IMEI adresi yakalanan ve banlanan orada satıcıyı ve site adını vermemek alanen kıvırmak işte )
Bu konuyu açan ben değilim kesin böyledir diyen değilim ama daha konu kapanmadı diyorum ben sana. Mantığımın almadığı bazı şeyler var. Kitap Mahkeme kararı ile 2016 yılında yasaklanıyor ve piyasadan toplatılıyor zaten 5 yıldır satılıyor lafında yanıltma var gibi. ( 5 yıl önce satılmış demeye çalışıyor olabilir) Piyasada olmayan ve basılması yasak olan bir kitap ansızın İBB sitesinde 15 gün önce satışa başlıyor ve hatta yüzde 20 indirim ile :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
İftira günah 5yildir rafta olan kitap ...

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Daha önce neden kimse rafta keşf edememiş? Ekrem başkan yalan söylüyor.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147

Çağdaş arkadaşım. Önce bir siteye gir bir bak. Sabahtan bu yana sitede hala kitaplar, kalkan bir şey yok :))
Sonrasında ise yine siteye girersen totalde 4 tane falan kitabı var. Kitapların içeriğine gir ve basım tarihlerine de bir göz at. 2019 kasım ve 2020 üretimli kitaplar 5 yıldan beri nasıl satılıyor acaba ?

1 tanesi kitapların gerçekten eskiymiş. Gerisini de araştırmadım. Neyini araştırayım yani söz konusu demirtaş. Lakin global archive internet sitesinde biraz araştırdım fakat yeterli kayıt almadığı için satılıp satılmadığını göremedim.

Kopyala yapıştır siyasete devam!

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Çağdaş arkadaşım. Önce bir siteye gir bir bak. Sabahtan bu yana sitede hala kitaplar, kalkan bir şey yok :))
Sonrasında ise yine siteye girersen totalde 4 tane falan kitabı var. Kitapların içeriğine gir ve basım tarihlerine de bir göz at. 2019 kasım ve 2020 üretimli kitaplar 5 yıldan beri nasıl satılıyor acaba ?

1 tanesi kitapların gerçekten eskiymiş. Gerisini de araştırmadım. Neyini araştırayım yani söz konusu demirtaş. Lakin global archive internet sitesinde biraz araştırdım fakat yeterli kayıt almadığı için satılıp satılmadığını göremedim.

Kopyala yapıştır siyasete devam!
içinde şiddet nefret iftira yok ise demirtaşın kitap yazmasında ne sakınca var?

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
konunun yazması ile alakası yok :)
konuyu çeviriyor gibisin ama yinede çevir kazı öte tarafını da yakalım.

Arkadaş bu adamlar, elde ettikleri belediye ve belediye araçları ile sağı solu kazıyıp içine mayın gömmediler mi ? Bunların x y z başkanlıkları para aktarıyor diye baştan indirilip kayyum atanmadı mı ? Balık baştan kokar. Tepesindeki adam ne yapmaz kazandığı parayla ?

Askere gittinmidi sen ? Veya çocuğun var mı askere gidecek ? Korkuların yokmuş gibi konuşuyorsun.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Bu bizim mahut "SOL"un HDP aşkı nereden geliyor acaba?! :)

Son düzenleyen moderatör:

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Ya hocam ATATÜRK'ün partisi, ATATÜRK'ün bıraktığı tüm nimetlerden yararlanıyor ama Sağ'a, Sağcılığı öğretip, sadece eleştiriyorlar. Hele bu ortak olma destek olma çabaları, Bu yaptıkları şeyin kelamı var ama buraya yazamam yani. Günümüzde partiler, sadece ismen varlar. Kurulma amaçları ve kendilerine (parti )verilen isimlerin manalarını yitirmiş şekilde devam ediyorlar.

Atatürk ile bağdaştırmadan devam edicem. Bu sol'un yaptığı hiçbir yere uymaz. Sana göre kötü olan birini sana göre taht olarak hitap ettiğin yerden , indirmek için senin yıllarca şehit vermeni sağlayan kişilerle ortak olmak kötü bir eylem. Düşmanımın düşmanı benim dostumdur durumunu siyaset bile kal dır maz. Denize düşen yılana sarılır deyimi böyle böyle anlam kazanıyor ne yazık ki. Fetö fötö diyerek, fetöyü yöneten milletlere devletlere gidip kendi devletini şikayet etmek yanlıştır. Şikayete kim gidiyor uleee?!*! Derseniz o zaman neye gidiyorsunuz diyebiliriz, istihbarat mı veriyorsunuz ? Ne yani amaç ?

Eskiden sol'u gördü bu devlet, şuan da da görüyor. Bugün Cumhurbaşkanı Tayyip Bey olabilir. Her şeyin ömrü olduğu gibi kendisinin kurduğu parti veya siyasi örgütünde sonu geliyor gelecek elbet. Ama bu adam işi bırakıp emekliye ayrıldığında eminim ki bugün bu hareketleri yapan baş sol parti ve yeni kurulmuş ülkü yandaşı olan parti başa gelemeyecek.

En azından ben böyle düşünüyorum. Gelemezler diye. Bir kötü ihtimal var oda şu. Yine çağdaş okumuş diye tabir ettiğimiz, sistemin ezberle geç dediği, ezberden başka kendine birşey kazandırmayan gençlerimiz (ki bende eskiden öyleydim) bu kişilerin peşinde gidecek.

Valla bilmiyorum. Çevremiz yangın yeri. İçerde bin tane pazarlık. Allahtan tek dileğim yangın bize sıçramasın, devletimiz bölünmesin başımızda olsun.
Allah yardımcımız olsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

içinde şiddet nefret iftira yok ise demirtaşın kitap yazmasında ne sakınca var?
Bu arada şunu tekrar belirteyim. Yazsın yazmasın beni bağlamaz. Geliri yanlış yerlere gitmesin korkum.
İçinde şiddet, nefret, iftira olup olmadığını bilmiyorum okumadığım için. Okumadıysan sende yorum yapma. Konuyu sürekli çeviriyorsun gibi görünüyor.