Galaxy S10 Plus, S10 ve S10e Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

ongbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
Android 10 versiyonu Galaxy S10 telefonuma ulaştı. Benim için en fazla fark yaratan konu Iphone X sitili 'gesture' kullanım oldu. Normalde Navigasyon yine 3 tuş ile (Geri, Home ve Son Kullanılanlar) olmasına karşın, telefonu sadece parmak hareketleri ile kullanım için Ayarlardan değişiklik yapmak gerekiyor. Settings/Display/Navigation Bar yolundan giderek "Full screen Gesture" seçerseniz kullanım tamamen değişiyor. Ekranın en altına yatay ve uzun bir çizgi çıkıyor. Buna dokunarak yukarı hareket, 'Home' tuşu işlevi görüyor. Dokunup yukarıda biraz tutarsanız 'Son Kullanılanlar' işlevi görüyor. Bu çizgiyi direkt olarak sağa veya sola sürüklediğinizde de önceki ve sonraki programlara direkt olarak geçiş yapıyorsunuz. Bu tip kullanımda, alışkın olduğumuz 'Geri' tuşu işlevi yok olmuş gibi dursa da, buna da bir çözüm getirilmiş. Herhangi bir uygulama içerisinde ilerleyip, o uygulama içerisinde geriye dönüşler yapmak isterseniz, ekranın en kenarından ortaya doğru parmak hareketi yapmanız yetiyor. Bunu her iki kenardan da yapabiliyorsunuz.

Bu versiyonda ekran kaydı özelliği de getirilmiş. Yukarıdan indirilen barda bunla ilgili bir kısa yol var. Özellik çok başarılı çalışıyor, isterseniz sizi de aynı anda ön kameradan çekerek videoya dahil ediyor. Bu kayıt esnasında bir kalem ile de video üzerinde işaretlemeler yaparak anlatımınızı güçlendirebiliyorsunuz.

muratguler81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Android 10 versiyonu Galaxy S10 telefonuma ulaştı. Benim için en fazla fark yaratan konu Iphone X sitili 'gesture' kullanım oldu. Normalde Navigasyon yine 3 tuş ile (Geri, Home ve Son Kullanılanlar) olmasına karşın, telefonu sadece parmak hareketleri ile kullanım için Ayarlardan değişiklik yapmak gerekiyor. Settings/Display/Navigation Bar yolundan giderek "Full screen Gesture" seçerseniz kullanım tamamen değişiyor. Ekranın en altına yatay ve uzun bir çizgi çıkıyor. Buna dokunarak yukarı hareket, 'Home' tuşu işlevi görüyor. Dokunup yukarıda biraz tutarsanız 'Son Kullanılanlar' işlevi görüyor. Bu çizgiyi direkt olarak sağa veya sola sürüklediğinizde de önceki ve sonraki programlara direkt olarak geçiş yapıyorsunuz. Bu tip kullanımda, alışkın olduğumuz 'Geri' tuşu işlevi yok olmuş gibi dursa da, buna da bir çözüm getirilmiş. Herhangi bir uygulama içerisinde ilerleyip, o uygulama içerisinde geriye dönüşler yapmak isterseniz, ekranın en kenarından ortaya doğru parmak hareketi yapmanız yetiyor. Bunu her iki kenardan da yapabiliyorsunuz.

Bu versiyonda ekran kaydı özelliği de getirilmiş. Yukarıdan indirilen barda bunla ilgili bir kısa yol var. Özellik çok başarılı çalışıyor, isterseniz sizi de aynı anda ön kameradan çekerek videoya dahil ediyor. Bu kayıt esnasında bir kalem ile de video üzerinde işaretlemeler yaparak anlatımınızı güçlendirebiliyorsunuz.
Pil tüketiminde nasıl bir farklılık oldu? Bende full şarjda max 15 saat 30 dk gösteriyor.Önceki sürümde optimize ayarlarda min 20 saat gösteriyordu full şarj ile (cihaz s10 Plus)

ongbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
Çok bir fark göremedim, önceki versiyon gibi akşamı çıkartıyor, o da bana yetiyor. Fakat son bir kaç gündür mobil data kesiliyor ve cihazı kapayıp açmak zorunda kalıyorum tekrar internete bağlanmak için. Bu da can sıkıcı.

thenotch11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Pil tüketimi fena değil ama önceki sürüm kadar iyi değil sanırım. Çok fazla deneme imkanım olmadı ama önceki Android sürümünde günde 1 şarj ederken bunda zaman zaman 2 kez şarj ettiğim oldu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gelişme yok hatta çok detaylı inceleme fırsatım olmadı ancak kabaca Android 9 da daha iyiymiş diyebilirim.
Hocam okulda pubg instagram youtube falan derken 9 saatin sonunda %20 civarlarında kalıyor Cihaz bakımı %100 şarj iken 15 saat gösteriyor bu pil tüketimini bence çözmeleri gerek en azından 1 gün olsa çok daha iyi olur

karahasan44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Programlar kendi kendine açılıyor, mesala mesaj geliyor, telefonu açınca mesajlar açık olarak karşıma çıkıyor, yada telefon görüşmesini bitirince hava durumu programı açılıyor bunun gibi problem yaşıyan var mı

karahasan44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şimdi tapatalk da aynı şey oldu, parmak izi ile açınca telefonu tapatalk açık çıktı karşıma, bir yandan iyi ama whatsapp da olmaz inşallah

memoeal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Eskiden ana ekranda solda bixby ekrani acilirdi oraya bircok uygulama ekleyebiliyordum. Ama son guncellemeyle bixby ekrani gitti yerine samsung daily geldi ve maalesef hicbir uygulamayi ekleyemiyorum en onemlisi de mail uygulamasini ekleyemiyorum bu ekrana ?

morgh1sto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Merhaba s10+ kullanicisiyim ekrana silmek için bastırdığımda çıt sesi geliyo normal mi

muratguler81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ekran ayarlarında bulunan; Dokunma hassasiyeti ayarını açık mı tutuyorsunuz? Ekran koruyucular ile kullanmak üzere ibaresi var, cihaz kutudan koruyucu ile çıkıyor. Bu durumda bu ayarı açmak gerekiyor sanırım.

morgh1sto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Yok donanımsal olmadığı belli fiziksel bişe

memoeal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaslar samsung daily kullanan varmi aranizda. Nasil kisisellestiriliyor bilen varmi?

Birde son guncellemeyle (android 10) telefondan hic memnun degilim.. gecisler yavasladi, ana ekrana donunce veya ana ekranda diger sayfaya gecince once bos ekran goruyorum sonra uygulama simgeleri seri bir sekilde tek tek beliriyor. Ayrica wifi uzerinden yaptigim kucuk boyutlu guncellemeler bile cok yavas indirilip yukleniyor ? bunlar hep android 10a gectiktek sonra oldu..

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Son güncelleme sonrası şarj çok çabuk bitiyor. Ocak yaması geldi umarım düzelir.

GanimKARAR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Öncelikle merhabalar 31 Mart pazar günü s10 telefonu aldım.
2 günlük kullanımım oldu ve aklımda bazı sorular var aradım internette bulamadım bir de.
Öncelikle
1- Bu telefonda ayrı bir bildirim ışığı yok mu birkaç yerde kamera etrafında dönen ışık olduğu yazıyor ama bildirim de işe yaramıyor bir de şarj gösterge ışığı neden yok ?

2- Snapchat instagram vb uygulamalarda ön kamera çok fazla yakından çekiyor aşırı sinir bozucu bunu nasıl düzeltebiliriz ?

3-Bixby tuşuna google asistan atamayı nasıl yapabilirim acaba ?

4- Dün bir anda whatsapp bildirimleri ekranda küçük bir baloncukla gelmeye başladı baloncuğa tıklayınca wp küçük ekranda açılıyor bunu nasıl engelleyeceğim ?

5- Bugün olan bir durum ise spotify'ın ekran kapalıyken müziği durdurması. Güç tuşuna basınca veya kulaklıktan ses kısma arttırma tuşlarına basınca müzik hemen devam ediyor ama yine bir müddet sonra kendi kendine durduruyor müziği ekran kapalıyken bunu da anlamadım yardımcı olabilecek varsa sevinirim

Şarj sorunun başlı başına bir dert zaten oralara girmeyeceğim :)

Teşekkürler
Bu sorunları çözebildiniz mi

ongbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
Whatsapp pencere sorununu Ayarlar/Gelişmiş Özellikler/Smart Popup View (türkçesini bilmiyorum) sekmesinden düzeltebilirsiniz.

Bixby tuşuna başka bir özellik atama da Aynı menüden (Gelişmiş Özellikler) yapılıyor.
Ön kamera da iki ayrı mod var, yakın ve uzak bunlardan seçebilirsiniz. (bir adam/iki adam sembolü var altta)

memoeal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
gece 2 civarı %100 ile sarjdan cikardim ve hic kullanmadan biraktim telefonu sabah 7.45 uyandim ve sarj bu sekildeydi.. ?
Screenshot_20200203-075443_Device care.jpg

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
gece 2 civarı %100 ile sarjdan cikardim ve hic kullanmadan biraktim telefonu sabah 7.45 uyandim ve sarj bu sekildeydi.. ?Ekli dosyayı görüntüle 86920
bende de bugün normalinden daha fazla tüketmiş gece, normalde böyle değildi niye bilmiyorum ama telefondan bu kadar memnunken bataryasından da hiç bu kadar sıkıntı çekmemiştim. s10e kullanıyorum heralde satıp Xr felan alırım. gerçekten bu kadar güzel donanıma sahip bir telefona niye cık kadar batarya koyasın ki?? neyse ki sarj etme problemim yok.

morgh1sto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Bu aralar telefonunda donmalar artan var mı ?

2-3 ay önce herkese telefonumu över iken şu sıralar keşke iphone mu alsaydıma dönmelerim başladı gerçekten üzücü performans kayıpları var kamera acıyorum takılıyor , telefonu her yeniden başlattığımda acayip yavaşlıyor

Bir de asıl sorum şu 1. güvenli klasör kapalı iken telefonu kitledikten sonra açarken yine güvenli klasörün şifresinin gelmesi çok saçma böyle bişe yaşayan var mı

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Galaxy S10e/S10/S10+ a One UI 2.1 güncellemesi dağıtılmaya başladı. One UI 2.1 ile s20 deki pro video,single take mode,geliştirilmiş gece modu, hızlı çekimde gece modu,quick share ve easy share özellikleri s10 lara gelecek.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Galaxy S10e/S10/S10+ a One UI 2.1 güncellemesi dağıtılmaya başladı. One UI 2.1 ile s20 deki pro video,single take mode,geliştirilmiş gece modu, hızlı çekimde gece modu,quick share ve easy share özellikleri s10 lara gelecek.
Evet, bende sabah gördüm Almanya'da sunulmuş bize gelmesi çok uzun sürmez.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Evet, bende sabah gördüm Almanya'da sunulmuş bize gelmesi çok uzun sürmez.
Aynen.

Ön kamera artık 4k 60fps video çekebilecek. Güncellemenin büyüklüğü 1,5 GB olacakmış.

Son düzenleme:

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
IMG_20200325_144946.jpg

Tüm yenilikler böyle. En çok sevindiğim gece modu geliştirmesi oldu.

Aynen.

Ön kamera artık 4k 60fps video çekebilecek. Güncellemenin büyüklüğü 1,5 GB olacakmış.
Hocam fark ettiniz mi bilmiyorum ama Mart güncellemesiyle Snapchat kamerasının hem açısı genişledi hem de kalitesi iyileşti. Belki bu güncellemeyle Instagram için de aynısı olur.

IMG_20200325_144946.jpg

Hocam fark ettiniz mi bilmiyorum ama Mart güncellemesiyle Snapchat kamerasının hem açısı genişledi hem de kalitesi iyileşti. Belki bu güncellemeyle Instagram için de aynısı olur.
Klaveynin yepyeni tasarımına da burdan bakabilirsiniz.

Son düzenleme:

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Ekli dosyayı görüntüle 90878

Aynen gece modunun geliştirilmesi ve ön kamera ya 4k 60 fps gelmesi çok güzel olmuş.Snapchat kullanmıyorum ama ön kamerası note 10 özelliklerinin geldiği güncellemeden sonra ön kamerası çok daha iyi olmuştu.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Ekli dosyayı görüntüle 90878

Klaveynin yepyeni tasarımına da burdan bakabilirsiniz.
Burda da tüm özellikler daha detaylı verilmiş.

Aynen gece modunun geliştirilmesi ve ön kamera ya 4k 60 fps gelmesi çok güzel olmuş.Snapchat kullanmıyorum ama ön kamerası note 10 özelliklerinin geldiği güncellemeden sonra ön kamerası çok daha iyi olmuştu.
Ben en çok Android 11'i merak ediyorum. 3. Parti kamera uygulamalarının kalite sorunu düzeltildiği söyleniyor. Herhalde yakında somut örneklerini de görürüz.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Aynen 1 günde geldi

Animasyonlarda biraz gelişme var ve klavye daha güzel olmuş.
Evet daha akıcı, klavye oldukça güzel olmuş ve artık özelleştirilebiliyor. Bir de yüz tanıma için yeni bir seçenek eklenmiş şahsen benim istediğim bir özellikti ama parmak izi efekti baya kötü duruyor.