Balıklarla ilgili bir sorum olacaktı.

Bu konuyu okuyanlar

Defne Kurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Öncelikle Merhabalar;
Forumda daha yeniyim. Bugün üye oldum. Sizlerden kafamı karıştıran bir konuda yardım almak istedim. Benim en küçük boyda bir akvaryumun var. İçinde birbirinden sevimli üç küçük Japon balığım.? Balıklar akvaryumda şimdilik rahat gibi duruyorlar. Akvaryumdaki balıkları artırmak istiyorum. Lepistes veya moli alsam anlaşabilirler mi? Ya da bir iki tane daha Japon alsam sıkışırlar mı? Aslında ilerde büyük boy akvaryum alacağım ama bu akvaryum daha çok yeni. Sizlere danışmak istedim. Birde balıkların motorunu sürekli açık mı tutmalıyız? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
1. Japon ile başladıysan Japon ile devam etmeni öneririm.
2. Farklı ırk hayvanlar farklı besinler, farklı sıcaklık değerleri vs. gibi etkenler yaratacaktır.
3. Motor sürekli açık durması suyun içerisinde ki oksijen miktarını arttıracaktır, onun için sürekli açık olsun.
4. Eğer ileride akvaryum büyütmek istiyorsanız ilk önce küçük ile biraz deneyin, bakımını yapabiliyor musunuz, gereksinimleri katşılıyor musunuz, yoksa balıklar ölüp gidiyorsa hiç almayın hayvanlara eziyet etmeyin boşuna. :)

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Çok ters cins alma kıskanma olayı var birbirini yerler..
Bende var bir tane psikopat, koca akvaryumda tek başına bıraktı kendini. Japon zaten bundan sonra bakmam. 5 tane japon vardı hepsini tek tek sopladı psikopat. Şimdi tek başına takılıyor.

Defne Kurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
OTE="Creative, post: 5015093, member: 78560"]
1. Japon ile başladıysan Japon ile devam etmeni öneririm.
2. Farklı ırk hayvanlar farklı besinler, farklı sıcaklık değerleri vs. gibi etkenler yaratacaktır.
3. Motor sürekli açık durması suyun içerisinde ki oksijen miktarını arttıracaktır, onun için sürekli açık olsun.
4. Eğer ileride akvaryum büyütmek istiyorsanız ilk önce küçük ile biraz deneyin, bakımını yapabiliyor musunuz, gereksinimleri katşılıyor musunuz, yoksa balıklar ölüp gidiyorsa hiç almayın hayvanlara eziyet etmeyin boşuna. :)
[/QUOTE]
Teş