Ensem kanıyor

Bu konuyu okuyanlar

Joxen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Kedim ben otururken enseme çıkmıştı bir süre sonra ısırdı daha sonra patisi kaydı ön partisindeki tırnak ensemin biraz yanına takıldı çıkarttım yaklaşık 10 dakika oldu az da olsa kanıyor hâlâ sizce ne yapmalıyım kolonya döktüm biraz mikrobu temizlerim diye hâlâ kanıyor biraz da acıyor sormanın sebebi ise ensede önemli damarlar olması cevap verenlere şimdiden teşekkür ediyorum

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Kanama sürekli devam ediyorsa durduramıyorsan ayakta gelen hasta aciline gitmelisin.

CCD

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Kedinin aşıları tamsa sorun olacağını sanmıyorum.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Kedi ısırdı ha,durduk yerde.. Hayret bi şey. Köpek olsa,sahibi ,onu dövse de yine de bi şey yapmaz. Ne antika bi cins hayvan bu kedigiller,anlamadım,yani.Aşıları tamamsa bi şey olmaz. Ama yoksa,bence bi kuduz aşısı düşünün derim.Allah korusun. Ne olur,ne olmaz.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
İlk müdahale olarak kolonya ile temizlemeniz iyi olmuş, kedide aşı olsa bile dışkısını gömerken patisini kullandığı için mutlaka zararlı bakteriler barındıracaktır. Kedi besliyorsanız kendinize mutlaka kuduz aşısı yaptırın, kedinin aşılarından bahsetmiyorum çünkü sizin ve onun sağlığı için iç/dış parazit + aşılar mutlaka olmalı. Yarayı görmeden net bir şey söylemek ne yazık ki mümkün değil ama küçük bir yara olduğunu tahmin ediyorum, çok takılmayın kolonya + kedi tırnağı olduğu için bir süre yanacaktır ve yara etrafında küçük şişlik olabilir. Sokaktaki bir kedi elime çok derin ve büyük bir tırnak atmıştı hemen tentürdiyot ile temizledim, kötü bir görüntüsü olsa da sıkıntı yaşatmadan 1 haftada geçti. Evinizde mutlaka tentürdiyot bulundurun, bu ve bunun gibi olur olmadık durumlarda ihtiyaç duyulabiliyor.

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Hastaneye gitmen en iyisi değilmi kardeşim.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Kedi ısırdı ha,durduk yerde.. Hayret bi şey. Köpek olsa,sahibi ,onu dövse de yine de bi şey yapmaz. Ne antika bi cins hayvan bu kedigiller,anlamadım,yani.Aşıları tamamsa bi şey olmaz. Ama yoksa,bence bi kuduz aşısı düşünün derim.Allah korusun. Ne olur,ne olmaz.
Kediler kıvrak ve yırtıcı hayvanlar olduğu için bu tür olayların yaşanması gayet doğal, ben kedilerimden günde en az 5 tırnak 2 diş yiyorum ve hemen hemen hepsi oyun esnasında oluyor. Mesela parmağımı kaptığında ses çıkartmadığım sürece dişleriyle parmağıma uyguladığı basıncı yükseltiyor, canımın yandığını bir şekilde gösterdiğim anda bırakıyor. Kediler, köpekler gibi sessiz sakin kalabilecek hayvanlar değil, sürekli uyurlar yemek yerler ama aktif oldukları saatlerde enerji patlaması yaşarlar yani bir canlının yapısı gereği o enerjinin bir şekilde atılması gerekiyor ki yorulup uyusun. Sahiplerine ister istemez zarar verebiliyorlar ama onlara zarar verdiklerini anlatabilirseniz o an için o hareketi yapmayı bırakırlar. Bırakmıyorlarsa ya kızgınlık dönemine girmiştir ya da onu gerçekten çok kızdırmışsınızdır ve hak ettiğiniz yanıtı alıyorsunuzdur. Kediler asil varlıklar olduğu için hep dikkatimi çekmişlerdir, onları olduklarından farklı şekilde düşünemiyorum bile.

Joxen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevaplarınız için teşekkür ederim kanama tahminimce 15 dakikada durdu daha sonrasında renksiz bir sıvı geldi şimdi sadece şişik acı vs yok