Mi 9T sonunda geldi

Bu konuyu okuyanlar

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
PTT kargoyla biraz uzun sürdü ama sonunda geldi forumda birçok mi 9t kullanicisi var yardımcı olursanız sevinirim
1 gcam yüklemelimiyim
2 batarya performansını arttırmak için önerileriniz
3 MIUI 11 yükledim dogrumu yaptım
4 whatsapp dan görüntülü arama gelince kamera nın açılmamamsinin bir yolu varmı
5 bildirim de sadece kimden geldiği yazsın istiyorum napmaliyim

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
mi9t kullanmıyorum ama gcam kesinlikle yükleyin. gcam for mi9t yazın xda developer sitesinden çıkar muhtemelen bazıları ayarlarını da veriyor. Altlara kadar okuyun kurduktan sonra alttaki ayarları da uygulayın. Daha stabil çalışacaktır. Batarya için de gereksiz uygulamaların bildirimlerini kapatabilirsiniz. Arka planda uygulama yenileme gibi ayarları özelleştirebilirsiniz (varsa). Kullanmadığınız uygulamaların konum erişimlerini kısıtlayabilirsiniz. Diğer konularda bilgim yok maalesef :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

mi9t kullanmıyorum ama gcam kesinlikle yükleyin. gcam for mi9t yazın xda developer sitesinden çıkar muhtemelen bazıları ayarlarını da veriyor. Altlara kadar okuyun kurduktan sonra alttaki ayarları da uygulayın. Daha stabil çalışacaktır. Batarya için de gereksiz uygulamaların bildirimlerini kapatabilirsiniz. Arka planda uygulama yenileme gibi ayarları özelleştirebilirsiniz (varsa). Kullanmadığınız uygulamaların konum erişimlerini kısıtlayabilirsiniz. Diğer konularda bilgim yok maalesef :(
Bildirim de uygulama bildirim ayarlarında vardır bence

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
  1. Kesinlikle. Burada Barış arkadaşımız açıklamıştı güzelce. (Google Pixel 4 - Böyle Bir Kamera Yok)
  2. 9T'ye özel bir şey yok. Kullanmadığın servisler açık kalmasın. Ekran parlaklığı oto modda olmasın ben daha düşükte tutuyorum.
  3. Batarya performansı daha kötü olsa da en son sürüm en iyisidir.
  4. Şimdilik bir yolu yok gibi.
  5. Onu biraz bildirim ayarlarından kurcalamak lazım pek bilgim yok.

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
İlk şarj İcindeki pil i tam bitirip öyle mi şarj a takayım

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Yok hiçbir zaman pilin tamamını bitirmeyin, zararlı. Mümkünse yüzde 15de koyun şarj edin. Yüzde yüz olunca da çekin. Özel bir şeyr gerek yok.
Anladım normalde öyle ama ilk şarj için acaba tam bitirip mı takayım diye düşündüm

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Vay be kulübe gireli 1 hafta olmuş telefonun kurulumunu yaptığım günü dün gibi hatırlıyorum

Son düzenleme:

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
PTT kargoyla biraz uzun sürdü ama sonunda geldi forumda birçok mi 9t kullanicisi var yardımcı olursanız sevinirim
1 gcam yüklemelimiyim
1-Gcam yüklemelisiniz.
3-Bence doğru yaptınız.Güncelleme her zaman iyidir.
4-İzinlerden WhatsApp için kamera kullanımını kapatabilirsiniz.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
OLED paneline sahip olduğu için arkaplanları falan siyah yaparsan(ve uygulamalarda gece/karanlık modunu açarsan) çok daha iyi bir batarya ömrüne sahip olursun. OLED panellerinde siyah olduğu zaman pikseller kapalı olduğu için daha az enerji tüketiyor.

Bir örnek bırakacağım. Bu örnekte iphone var ama aynı şey mi9t için de geçerli

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
OLED paneline sahip olduğu için arkaplanları falan siyah yaparsan(ve uygulamalarda gece/karanlık modunu açarsan) çok daha iyi bir batarya ömrüne sahip olursun. OLED panellerinde siyah olduğu zaman pikseller kapalı olduğu için daha az enerji tüketiyor.

Bir örnek bırakacağım. Bu örnekte iphone var ama aynı şey mi9t için de geçerli
ben zamanlayıcı kurdum sabah 07:00'dan 13:00'a kadar normal mod kullanıyorum saat 13:00'dan sabah 07:00'a kadar karanlık mod kullanıyorum

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
1 gcam yüklemelimiyim
Birde sizde pil kullanım performansınızı atabilir misiniz ?

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Son düzenleme:

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Ben 4 kala taktım 1saat 40 dk da falan full oldu sonra cektim

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Resim'in linki bozuk.

Gece 1 gibi yattım sabah 7,30 da kalktım şarj 2 gitmişti onun dışında aktif kullandım 1s kadar pubg de oynadım

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-12-08-12-24-30-364_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2019-12-08-12-24-30-364_com.miui.securitycenter.jpg
    32.9 KB · Görüntüleme: 160

SELO BEY

Müdavim
Reaksiyon puanı
503
Kalibrasyon başka şekillerde de yapılır. Ancak tam bitirmek en çok zarar veren şey.
hocam zararlı değil benim bildiğim. şimdi siz telefonu yeni aldınız.ve şarjı 15 de taktınız. o zaman hep 15e göre kalibre edecek ve şarjı daha az gidecek.fakat telefonu ilk aldığınızda tamamını bitiriseniz.0dan itibaren kalibre edecek.ve kalibre etmesi daha kısa sürecek .ama tamamını bitirmeyince şarjı bir süreliğine daha az gider.sonra eski haline geri gelir.tek alışması uzun sürer

Emre:)

Doçent
Reaksiyon puanı
403
hocam zararlı değil benim bildiğim. şimdi siz telefonu yeni aldınız.ve şarjı 15 de taktınız. o zaman hep 15e göre kalibre edecek ve şarjı daha az gidecek.fakat telefonu ilk aldığınızda tamamını bitiriseniz.0dan itibaren kalibre edecek.ve kalibre etmesi daha kısa sürecek .ama tamamını bitirmeyince şarjı bir süreliğine daha az gider.sonra eski haline geri gelir.tek alışması uzun sürer
Kalibre önemli değil, pil sağlığıniçin.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361

Li-po ve li-ion pillerde öyle kalibrasyon yapmaya gerek yok.

0'a indirmek doğru değil.

10'un hatta 15'in altına düşmek doğru da değil. Bununla alakalı bir sürü makale var. Hem akademik hem teknik.

Ni-Cd pillerde dediğiniz doğruydu.