15 yaşında birisi için sivilce nasıl geçer

Bu konuyu okuyanlar

BossTeach

Asistan
Reaksiyon puanı
16
15 yaşında bir genç :sivilceler den bıkan biri yüzüne her türlü şeyi sürmesine rağmen bir türlü kurtulamayan ve internette krem ararken herkesin önce doktora git demesi üzerine giden ama doktorun bunun normal olduğunu ve ilaç yazmadığını görünce deliye dönen bir genç ne yapmalı?

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Doktor haklı zaten. Zamanla geçer nokta Her şeyin doğalı en iyisi

BossTeach

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Doktor haklı zaten. Zamanla geçer nokta Her şeyin doğalı en iyisi
Ama hiç bir zaman geçmiyor ve ergen birisi olduğu için psikolojiye b*k ediyor böyle zamanla geçer cümlelerini duyunca hem ümitsiz hem sinirli oluyor

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
15 yaşındasın bir anda geçmesini mi bekliyorsun? Sabırlı ol geçer. Çok da mühim bir şey değil zaten. Sadece yediğine dikkat et fazla yağlı yeme. Çekirdek vb. falan da yeme çoğalmasını istemiyorsan. Patlatma sivilcelerini bırak kendi hallerine dağılmasınlar. Gerisi zamanla

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Bol bol yüzünü yıka, az yağlı ye, meyve sebze tüket.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Hepsini yaptım geçmiyor geçmiyor?‍♂️
Şahsen bende bunları yapmama rağmen 18 yaşındayım ama geçmiyor. Bazılarında kader olarak var. Sen yeter ki sivilcelerinle oynama ki geçtiğinde izi kalmasın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alkollü temizleyici kullan. Traş sonrası kolonyağı ile temizle yüzünü. Bu da etkili ama yine de beklemek lazım direkt bir çözüm değil. Sürekli yapmalısın.

Son düzenleme:

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Tüm iyi niyetimle zamanla geçer lafından nefret ettiğimi belirtmek isterim. İlgilenilmezse ilerleyen zamanlarda psikolojik sorunlara bile yol açabiliyor.
Bu sivilce denen meret ha deyince yada bi kaç işlemin ardından geçen bir şey de değil.
Yediğine içtiğine dikkat et ve yüzünü temiz tut.
İlerleyen zamanlarda sivilceler de değişen bişey olmazsa zaten direkt ilaç tedavisine başlayacaksın.
İlaçların yan etkisi seni çok etkilemez ve tedaviyi bitirirsen uzun yıllar fazlasıyla rahat edeceksin fakat tedavi süresince geçen ortalama 6 ayda biraz sıkıntı çekeceksin.
Duruma göre aylar sonra doktora tekrar başvurmanı öneririm.

BossTeach

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Tüm iyi niyetimle zamanla geçer lafından nefret ettiğimi belirtmek isterim. İlgilenilmezse ilerleyen zamanlarda psikolojik sorunlara bile yol açabiliyor.
Bu sivilce denen meret ha deyince yada bi kaç işlemin ardından geçen bir şey de değil.
Yediğine içtiğine dikkat et ve yüzünü temiz tut.
İlerleyen zamanlarda sivilceler de değişen bişey olmazsa zaten direkt ilaç tedavisine başlayacaksın.
İlaçların yan etkisi seni çok etkilemez ve tedaviyi bitirirsen uzun yıllar fazlasıyla rahat edeceksin fakat tedavi süresince geçen ortalama 6 ayda biraz sıkıntı çekeceksin.
Duruma göre aylar sonra doktora tekrar başvurmanı öneririm.
Hah kurban olduğum beni anlayan birisi çıktı sonunda

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Gitmiştim zamanında doktora. 2 tane krem verdi. İşe yaradı ben de. Başka bir dermatologa git.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
zamanla geçer.

ben bir krem kulllanmıştım, bu krem yüzünde bir sürü sivilce çıkartıyor sonrada birden hepsini yok ediyordu, kremin ismini hatırlayamadım ama o krem sabırla sonuna kadar kullanınca bide kilo vermeye başlayınca büyük oranda geçmişti sivilceler

BossTeach

Asistan
Reaksiyon puanı
16
zamanla geçer.

ben bir krem kulllanmıştım, bu krem yüzünde bir sürü sivilce çıkartıyor sonrada birden hepsini yok ediyordu, kremin ismini hatırlayamadım ama o krem sabırla sonuna kadar kullanınca bide kilo vermeye başlayınca büyük oranda geçmişti sivilceler
Randevu aldım inşallah roacutane yazar

BossTeach

Asistan
Reaksiyon puanı
16
o ilaç akciğerleri zorlar çözümün bence o değil

sivilce değil akne ilacıdır, büyük ihtimallede yazmaz sana eğer aşırı bir durum yoksa
Benimki akne zaten ve sürekli heryerde çıkıyorlar ellrmememe rağmen iz bırakıyorlar vallaha bıktım

rubyisred

Asistan
Reaksiyon puanı
208
Ama hiç bir zaman geçmiyor ve ergen birisi olduğu için psikolojiye b*k ediyor böyle zamanla geçer cümlelerini duyunca hem ümitsiz hem sinirli oluyor
15 yaşındayım ve benimde sivilcelerim var. herkesin bu dönemde çıkar genelde.hayır psikolojim normal. bir kızdan hoşlanıyorsan ve o yüzden geçmesini istiyorsa arkadaşların dediği gibi. az yağlı ye ve meyve sebzeyi çoğalt. maske yapabilirsin çok gidermesede faydası olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve unutmadan. sakın patlatma çok iz çıkarır ve büyüyünce çok kötü durur

BossTeach

Asistan
Reaksiyon puanı
16
15 yaşındayım ve benimde sivilcelerim var. herkesin bu dönemde çıkar genelde.hayır psikolojim normal. bir kızdan hoşlanıyorsan ve o yüzden geçmesini istiyorsa arkadaşların dediği gibi. az yağlı ye ve meyve sebzeyi çoğalt. maske yapabilirsin çok gidermesede faydası olur.
Sivilcelerin olmasının doğal olduğunu bende biliyorum ama benimkiler çok iz bırakıyor ve sürekli çıkıyor zaten diş telleri den dolayı yağlı yeniyorum ayrıca maske peeling yaptıkça daha çok yayılıyor en iyisi uzman ellere gitmek

rubyisred

Asistan
Reaksiyon puanı
208
Sivilcelerin olmasının doğal olduğunu bende biliyorum ama benimkiler çok iz bırakıyor ve sürekli çıkıyor zaten diş telleri den dolayı yağlı yeniyorum ayrıca maske peeling yaptıkça daha çok yayılıyor en iyisi uzman ellere gitmek
peki kişisel değilse neden sivilceden kurtulmak istiyorsun? ben bazen sivilcem olduğınu bile unutuyorum

BossTeach

Asistan
Reaksiyon puanı
16
peki kişisel değilse neden sivilceden kurtulmak istiyorsun? ben bazen sivilcem olduğınu bile unutuyorum
Vallaha o senin yeteneğin yüzünde sivilce olupta rahat olabilen nadir kişilerdensin ki bu güzel bişey ama ben öyle değilim kişisel bakımı fazla özen gösteririm ayrıca trifobim var yüzümdeki sivilceler bunu tetikliyor