Windows 10 sistemin internet yeme sorunu yüzünden Windows 8.1 e geçiş yapmak doğru bir karar mı?

Bu konuyu okuyanlar

emre5589

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Evet arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi Windows 10 sistem adı altında baya bir internet yiyor. Evimde İnternet yok o yüzden telefonumun internetini bağlıyorum ve sistem internet yediği için sıkıntı oluyor. Denemediğim yol kalmadı ama çözümü yok galiba. Windows 8.1 e geçsem sorun çözülür diye düşünüyorum. Sorum şu sizce Windows 8.1 e geçsem sorun düzelir mi ve kullanımı iyimi Windows 8.1 in.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Arka planda çalışan bir uygulama da yapabilir.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Linux'a geç. Sen onay vermeden güncelleme yapmaz. Reklam barındırmaz.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Uygulama panelindeki reklamlar, haberler, öneriler, ve hiç bilgi vermeden güncellenen uygulamalar buna neden oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Her türlü şeyi denedim de olmadı.

Yok usta linux değilde Windows 8.1 iyi midir?
8.1 hiç kullanmadım. 8.0 den "iyiymiş".

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Windows Arkaplan Hızmet veya Appleri Bır Kısmı Kaparsan sorun Yasamazsın, Zaten Istemedıgın APP Kaldır var, Windows 8 Iyıdir stabıldır ama Windows 10 Daha ıyıdır...

emre5589

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Windows Arkaplan Hızmet veya Appleri Bır Kısmı Kaparsan sorun Yasamazsın, Zaten Istemedıgın APP Kaldır var, Windows 8 Iyıdir stabıldır ama Windows 10 Daha ıyıdır...
Windows 10 daha iyidir doğru ama yapacak birşey im kalmadı. Windows 8.1 indirsem aynı sorunu yaşar mıyım acaba?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
İlk olarak; interneti neyin yoğun olarak kullandığını tespit eder ve ona göre hareket edersen, daha mantıklı olur.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Yukarıdaki mesajı yazarken bilgisayar başında olmadığım için detay veremedim:

Windows Ayarları
Ağ ve İnternet
Veri kullanımı
Wi-Fi
yolunu izleyerek son otuz (30) günde interneti kullanan tüm uygulamaların bir listesini ve veri kullanım miktarlarını görebilirsin.

emre5589

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Yukarıdaki mesajı yazarken bilgisayar başında olmadığım için detay veremedim:

Windows Ayarları
Ağ ve İnternet
Veri kullanımı
Wi-Fi
yolunu izleyerek son otuz (30) günde interneti kullanan tüm uygulamaların bir listesini ve veri kullanım miktarlarını görebilirsin.
Biraz geç oldu ama yeni girebildim ancak. Bilgisayarım "Sistem" adı altında çok internet yiyiyor. Ne yaptıysam çözemedim.

Sıstem özelliklerini Yazarsan ona göre surum Tavsıye ederiz..
Ryzen 5 2400g
A320M PRO VD/S
GSKIL 8 GB
1 TB HARDİSK

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
netlimmetter pro programı ile kısıtlama getirebilirsin internete bağlanan dosyalara göre ve win 10 kuracaksan bence mutlaka ltsc olmalı windows, reklam ıvır zıvır yok :)

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Biraz geç oldu ama yeni girebildim ancak. Bilgisayarım "Sistem" adı altında çok internet yiyiyor. Ne yaptıysam çözemedim.
Bazı üçüncü parti yazılımlar önerebilirim. Windows 10 Update'lerini bloklamak için StopUpdates10 yazılımını ve Microsoft'un kullanıcı deneyim ve telemetry hizmetlerini bloklamak için de Avira Privacy Pal ve O&O ShutUp10. İhtiyaç duymadığın program ve mağaza uygulamalarını da kaldırırsın. Bunlar işini görür sanırım.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
netlimmetter pro programı ile kısıtlama getirebilirsin internete bağlanan dosyalara göre ve win 10 kuracaksan bence mutlaka ltsc olmalı windows, reklam ıvır zıvır yok :)

Bir süre sonra şişiyor çok hantallaşıyor oda bende 4 ay kullandım 1909 kurdum artık.

Evet arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi Windows 10 sistem adı altında baya bir internet yiyor. Evimde İnternet yok o yüzden telefonumun internetini bağlıyorum ve sistem internet yediği için sıkıntı oluyor. Denemediğim yol kalmadı ama çözümü yok galiba. Windows 8.1 e geçsem sorun çözülür diye düşünüyorum. Sorum şu sizce Windows 8.1 e geçsem sorun düzelir mi ve kullanımı iyimi Windows 8.1 in.

Hangi Windows 10 sürümü? 1903 mü 1909 mu? Ben 1903 sürümünde yaşadım aynı durumu sürekli internet harcıyordu diğer sürümlerde yoktu bu sorun. Şuan 1909 kullanıyorum memnunum. Windows 8.1 kuracaksan Home Single Language kur en stabil sürümü budur. Bayağı kullandım çünkü stabil ve kararlı çalışıyor.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ben de kurdum, hiç şişme-patlama filan olmadı :) Kullanana bağlı bir durum o... normal win 10 lardançok çok iyi.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
İlk sürüm Win 10 kurduysanız, güncellemelerinin de sonu gelmez.

emre5589

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Allah razı olsun kardeşim sayende sonunda kurtuldum şu zımbırtıdan. ltsc ne oluyor birde?

İlk sürüm Win 10 kurduysanız, güncellemelerinin de sonu gelmez.
İlk sürüm derken?

Bir süre sonra şişiyor çok hantallaşıyor oda bende 4 ay kullandım 1909 kurdum artık.

Hangi Windows 10 sürümü? 1903 mü 1909 mu? Ben 1903 sürümünde yaşadım aynı durumu sürekli internet harcıyordu diğer sürümlerde yoktu bu sorun. Şuan 1909 kullanıyorum memnunum. Windows 8.1 kuracaksan Home Single Language kur en stabil sürümü budur. Bayağı kullandım çünkü stabil ve kararlı çalışıyor.
Sürümünü bilmiyorum

CCD

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Windows 8 ve 8.1 kötüdür. Boşver geçme. Kalsın böyle. Bence Windowsun en kötü modeli 8 modelleri (türleri)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Allah razı olsun kardeşim sayende sonunda kurtuldum şu zımbırtıdan. ltsc ne oluyor birde?
ltsc bir windows 10 sürümü ama gereksiz, şişirilme her şeyi atmışlar, gayet güzel...

Alıntı:
LTSC en hafif Windows 10 sürümüdür. Ağır güncellemeleri de almadığı için en kararlı sürümdür ayrıca. Kullanmanızın bir sakıncası yok. Orjinal lisans bulunması zor sadece. Pro'dan ağır olduğu bilgisi yanlış. Mağaza olmadığı için en hafif işletim sistemi LTSC'dir. En az kaynak tüketimi yapan işletim sistemi de budur. Deneyip kendiniz görebilirsiniz.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
ltsc bir windows 10 sürümü ama gereksiz, şişirilme her şeyi atmışlar, gayet güzel...

Alıntı:
LTSC en hafif Windows 10 sürümüdür. Ağır güncellemeleri de almadığı için en kararlı sürümdür ayrıca. Kullanmanızın bir sakıncası yok. Orjinal lisans bulunması zor sadece. Pro'dan ağır olduğu bilgisi yanlış. Mağaza olmadığı için en hafif işletim sistemi LTSC'dir. En az kaynak tüketimi yapan işletim sistemi de budur. Deneyip kendiniz görebilirsiniz.

Enterprise sistem LTSC. Yani Pro versiyonun da üst versiyonu oluyor. Ağır kalıyor. Mağaza falan yok diye hafif olmuyor. Aslında çıkarılan bileşen, özellik çok olduğu için bir süre sonra şişiyor. 4 ay kullandım LTSC 1809'u. O kadar ağırlaştı ki artık sinirden 1909 Home Single Language kurdum.

Windows 8 ve 8.1 kötüdür. Boşver geçme. Kalsın böyle. Bence Windowsun en kötü modeli 8 modelleri (türleri)

Windows 8 hadi neyse de Windows 8.1 çok iyidir. Stabil ve performanslıdır. Tek sorunu sürücü desteği almıyor AMD tarafından. Nvidia'yı bilemem. Benim eski bozulan R7 370'e sürücü çıkmıyordu ama ne hikmetse Windows 7 ve 10'a çıkıyordu :)