Sadece merak ettim

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
45
Bu telefon yeni android güncellemesi almayınca neden çöp diyorsunuz halla canavar gibi note 5 kullananlar var nedir sebebi. Ben uzun zamandır ios kullanıyorum doğru 6s bile 13 güncellemesini aldı ama halla android ile kıyasla bir çok eksiği var.

extronaction

Asistan
Reaksiyon puanı
56
dandios kullanan en güncelini kullanır 3 yılda kasıyor demeye başlar zaten 72 saat kapatmayınca sapıtıyor... hala eksikleri var... ama dandiosu öve öve bitiremezler...

Reaksiyon puanı
45
dandios kullanan en güncelini kullanır 3 yılda kasıyor demeye başlar zaten 72 saat kapatmayınca sapıtıyor... hala eksikleri var... ama dandiosu öve öve bitiremezler...
Ios için diyor sanız hocam bırak 72 saati benim cihazım neredeyse en uzun 4 ay hiç kapanmadı sarji bitmeden şarja takardım falan bir sorun yaşamadım. Bir kaç kere çok nadir kendi kendine menünün titrediğini görmüştüm o yüzden kapatıp açtım kullandığım süre boyunca. 5 farklı ıphone modeli kullandım. Ama anladım neden bu ekran bölme gelmemiş halla çok büyük bir eksik ben mesela şuan forum da gezerken yazı okurken sdn haberi falan. Bir yandan youtube videosu izleye biliyorum bu özelliğe hayran kaldım ve işin komik kısmı. S3 zamanında yine varmış yani kaç sene öncenin teknolojisi halla ıphone de yok

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
İos icin ise dediğin telefonumu en son bir ay once yeniden başlattım oda güncelleme icin, android sürümü icin ise telefon halen kasmadığı sürece problem yok.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
İki mobil işletim sistemi de iyice olgunlaştı. Kastığı felan yok. 3+ yıldır s7 kullanıyorum. evet pie gelmedi. 10 da gelmeyecek. Ama umurumda bile değil. Bozulana kadar kullanmayı düşünüyorum.

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
İki mobil işletim sistemi de iyice olgunlaştı. Kastığı felan yok. 3+ yıldır s7 kullanıyorum. evet pie gelmedi. 10 da gelmeyecek. Ama umurumda bile değil. Bozulana kadar kullanmayı düşünüyorum.
s7 buglı telefon bence kasmıyor şaşırtıcı bir şekilde

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Ben güncelleme delisi değilim kullanıcı deneyimim iyi olduğu sürece sıkıntı yok. Zaten iki büyük güncelleme her durumda veriliyor oluyor.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
aman nazar değmesin

Değdi üstad. Anakartından şüpheleniyorum cihazın. Zaman zaman mobil internete girmiyor. Aşırı ısınmalar olabiliyor. Bir arkadaşımla aynı anda almıştık onun cihaz pert olmuş. Anakarta 900 TL fiyat istemişler. Sanırım yavaştan "Hacı ben 1 seneye giderim" diyor.

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Değdi üstad. Anakartından şüpheleniyorum cihazın. Zaman zaman mobil internete girmiyor. Aşırı ısınmalar olabiliyor. Bir arkadaşımla aynı anda almıştık onun cihaz pert olmuş. Anakarta 900 TL fiyat istemişler. Sanırım yavaştan "Hacı ben 1 seneye giderim" diyor.
bazı telefonlar var parçalanana kadar kullanırım diyor insan. S7 de o tarz telefonlardan biri şu an xr aldım onun için de aynı şeyi düşünüyorum. İnşallah ona da nazar değmez
Mesaj otomatik birleştirildi:

bazı telefonlar var parçalanana kadar kullanırım diyor insan. S7 de o tarz telefonlardan biri xr onun için de aynı şeyi düşünüyorum. İnşallah ona da nazar değmez

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
bazı telefonlar var parçalanana kadar kullanırım diyor insan. S7 de o tarz telefonlardan biri şu an xr aldım onun için de aynı şeyi düşünüyorum. İnşallah ona da nazar değmez

Güzel günlerde kullanın XR'ınızı. Güzel cihaz kendileri.

Reaksiyon puanı
45
Güle güle kullanın nerede ıphone görsem hüzünleniyorum

Reaksiyon puanı
45
H
ben de androide geçsem aynısını hissediyorum. Alışkanlık.
hayırlısı bakalım bazı özelikleri alıştık sıra seviyor insan mesela miracast ozelligi ekrani evdeki tv me yandırıyorum wi-fi direct var o da çok güzel video açmak için tv de

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
şaka gibi bir yorum. iPhone 5s’i takır takır kullanan arkadaşım var
harbi şaka gibi ben 8 yıldır format atmadan ipad 2 kullanan birini görmüşümdür tablete ios 7 güncellemesi yapılmış ve ilk alındığı gibi hızlı.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
tabi tabi açıp ekrana boş boş bakıp kapatarak şakır şakır kullanıyor...
bir bizim milletimizde var herhalde bilmediği, kullanmadığı cihazlara bok atmak, hani diyorsunuz ya Apple hayranlari var vs vs diye sizler de android hayranlarınızı, az tarafsız olun cihaz eski ve birçok yönden yarı yolda bırakıyor ama halen daha günlük kullanımda genel olarak iyi bir cihaz

Reaksiyon puanı
8,010
Android cihazların güncelleme alıp almaması çok önemli değil aslında. Eğer tutulan bir cihaz ise her türlü Romu kullanabilirsiniz. Örneğin Android 4.4.2 ile çıkan ve 6.0'a kadar güncelleme alan Galaxy S5'e Android 9 Romu bulunmakta ve Android Q için rom geleceği söyleniyor.

Ayrıca 3 yılda kasan bir iOS cihaz görmedim. iPad'ler de iPhone cihazlar da pilini vakti gelince değiştirdiğin zaman uzun bir süre götürüyor seni.

extronaction

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Android cihazların güncelleme alıp almaması çok önemli değil aslında. Eğer tutulan bir cihaz ise her türlü Romu kullanabilirsiniz. Örneğin Android 4.4.2 ile çıkan ve 6.0'a kadar güncelleme alan Galaxy S5'e Android 9 Romu bulunmakta ve Android Q için rom geleceği söyleniyor.

Ayrıca 3 yılda kasan bir iOS cihaz görmedim. iPad'ler de iPhone cihazlar da pilini vakti gelince değiştirdiğin zaman uzun bir süre götürüyor seni.
görmemiş miş... çok ta inandık ya...

Reaksiyon puanı
8,010
görmemiş miş... çok ta inandık ya...
En büyük örnek iPhone 6S. 2015 yılında çıktı ve şu an 2019 yılındayız. Senin söylediğine göre şu an bu cihazın donması kasması kullanılmaması gerekiyor. Ancak piyasada çok fazla kişi 6S'i severek kullanıyor sorunsuz şekilde.