Vodafone'nun 27 TL Olan Kampanyasına İnsan Çekse de Kullanasak Diyor!

Bu konuyu okuyanlar

hayatsever

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Vodafone 7 gb interneti 27 TL'ye veriyormuş iyi güzel hoşta insanın aklına acaba ben bu interneti kullanabilecekmişim diyesi geliyor. Sürekli uygun fiyata hizmet verdiğini söylüyor ama kalite sıfır çekim gücü yok en merkezi yerlerde çekmedikten sonra ne yapayım ben gbları vakti zamanında 6 ay kullandım oda taahhüt var diye mecburen o kadar kaldım. Alt yapısını güçlendirmek yerine fiyat düşürüyor bana kalırsa önce kalite standartlarınızı artırın ondan sonra uygun tarifelere yönelin çünkü insanlar paket alsada bir hayrını göremiyor.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
8GB 32 liralık tarifesini kullanıyorum. Bazen sıkıntı çıkardığı doğrudur. Bazen evin bazı yerlerinde 4.5G'nin çekmediği bile oluyor garip bir şekilde. Ama genel anlamda kullanılır. Hız testlerini atayım.
75130

Bakın şu taze. 2 diş çekiyor gözüküyor odamda.
75131

Bu da yan oda. 3 diş gözüküyor.
Hız testleri bu şekilde. Bu da baz istasyonlarının anlayamadığım konumları mı diyeyim, güçleri mi diyeyim? Anlamkyorum. Ev de merkezde aslında ama bu şekilde. Tam şehir merkezine gidince çarşıya doğru 15-20 civarı hız veriyor. F/P bu kadar olabilir bence.

yanyazan

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Ben de bu testi yaptım sonuçlar gayet güzel sanmıyorum vodafone'nin bu kadar çekim gücü olduğunu.

turkcelll.jpeg

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
9198d62e9d4182e49315a0c611d9e61d.jpg

şu vodafone’dan tek memnun olan benim herhalde :D
küçük bir ilçedeyim emekli yeri burası tek 4G kullanıcısı olarak memnunum :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
1-2 sene Turkcell, sonra 6 sene Vodafone şimdi sanırım 1.5 senedir Turkcell kullanan biri olarak söylüyorum. Vodafone benden uzak dursun.
Mesele sadece çekme meselesi değil. Müşteri hizmetleri de leş.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Vodafone kullandım bir süre ne yazık ki, müşteri hizmetleri çöp, çekme desen zaten baz istasyonu yok sanki o kadar berbat ya evin içinde 3G görürsem seviniyordum hep edge çalışıyordu allahtan Turkcell’e geçtim arkadaş tavsiyesi ile ne kadar en ucuz paket 35 olursa olsun en azından hak ediyor kullanamadığım paket ister 1 TL olsun parama yazık

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Şimdi ufak bir katkı yapayım konuya, tüm GSM şebekeleri sms ve arama için ayrı, data için ayrı hatlar (hatlar dedim anlayın işte) kullanır baz istasyonunda. Burada link olarak ayrılan cell içerisindeki bağlantıları kastediyorum.

misal, bir yere gidersiniz bir bakarsınız full çekiyor ama cell sayısı az olunca aynı anda kullanıcı sayısı da kısıtlanmış olur. GSM operatörlerinin hemen tamamı şebekelerini anlık olarak izlerler ve nerede darboğaz varsa ona göre cell sayılarını artırır ve düzenler.

Öncelik her zaman ARAMA'ya verilir. Data genelde 2. plana atılır.

Vodafone'un temel problemi aslında buna benziyor. Baz istasyonu yatırımı konusunda BTK'nın minimum gereksinimlerini karşılamak ve sürümden kazanmaya çalışmakta.

Diyelim 10 kullanıcı 1 kuleden yararlanacak, 2 kullanıcı arama yapıyor geri kalan 8 kullanıcı data kullanacak. Siz de o 8 kişiden birisiniz ve sizi sıraya sokar kule. Ondan sonra bekler durursunuz. QoS yaparak 2 kullanıcı aramalarını bitirince hop data'ya ayırır o kuleyi. vs vs vs

(yanlışsam düzeltebilirsiniz)

Vodafone bir süredir sürümden kazanamama durumda. Çekilme bile masada düşünüldü ve analizler yapıldı. Şu an durum ne tem net bilmiyorum ama devam ediyorlar. Karlılı oranı yerlerde sürünüyor.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
İnternet kopuyor ama idare ediyoruz
45 tl ye
10gb
750dk
1000sms

phasan

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Şimdi ufak bir katkı yapayım konuya, tüm GSM şebekeleri sms ve arama için ayrı, data için ayrı hatlar (hatlar dedim anlayın işte) kullanır baz istasyonunda. Burada link olarak ayrılan cell içerisindeki bağlantıları kastediyorum.

misal, bir yere gidersiniz bir bakarsınız full çekiyor ama cell sayısı az olunca aynı anda kullanıcı sayısı da kısıtlanmış olur. GSM operatörlerinin hemen tamamı şebekelerini anlık olarak izlerler ve nerede darboğaz varsa ona göre cell sayılarını artırır ve düzenler.

Vodafone'un temel problemi aslında buna benziyor. Baz istasyonu yatırımı konusunda BTK'nın minimum gereksinimlerini karşılamak ve sürümden kazanmaya çalışmakta.

Diyelim 10 kullanıcı 1 kuleden yararlanacak, 2 kullanıcı arama yapıyor geri kalan 8 kullanıcı data kullanacak. Siz de o 8 kişiden birisiniz ve sizi sıraya sokar kule. Ondan sonra bekler durursunuz. QoS yaparak 2 kullanıcı aramalarını bitirince hop data'ya ayırır o kuleyi. vs vs vs

Vodafone bir süredir sürümden kazanamama durumda. Çekilme bile masada düşünüldü ve analizler yapıldı. Şu an durum ne tem net bilmiyorum ama devam ediyorlar. Karlılı oranı yerlerde sürünüyor.
İlk 3g zamanında iyi kazandı vodafone

phasan

Asistan
Reaksiyon puanı
41

Vodafone 4.5g den sonra sıkıntı olmaya başladı internetle cok yavaş dün test ettim arkadaşın vodafone ile benim. Türk Telekom hattını benim turk telekom daha iyi çalıştı

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Vodafone 4.5g den sonra sıkıntı olmaya başladı internetle cok yavaş dün test ettim arkadaşın vodafone ile benim. Türk Telekom hattını benim turk telekom daha iyi çalıştı
Çünkü en iyi frekansları TCELL aldı sonra TT en son Vodafone

Reaksiyon puanı
303
Bu Türk Telekom neden sevilmiyor? Kaç yıldır aynı hattı kullanıyorum en son 4.5 g olanını vermişlerdi...
Hayır yaani bu "TT" ile alıp veremediğiniz şey nedir?
Neden sevilmeyen çocuk...
Mesaj otomatik birleştirildi:

O değilde eskiden türk telekomlarda sıra sıra ankesörlü telefonlar oluyordu... onlarla haberleşiyorduk heyt beee...

phasan

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Bu Türk Telekom neden sevilmiyor? Kaç yıldır aynı hattı kullanıyorum en son 4.5 g olanını vermişlerdi...
Hayır yaani bu "TT" ile alıp veremediğiniz şey nedir?
Neden sevilmeyen çocuk...
Mesaj otomatik birleştirildi:

O değilde eskiden türk telekomlarda sıra sıra ankesörlü telefonlar oluyordu... onlarla haberleşiyorduk heyt beee...
Cekim sıkıntısı oldugu için sevilmiyor

Reaksiyon puanı
8,012
Türk Telekom'da çekme sıkıntısı olmasa çok güzel bir operatör. Fiyatları ile kullanıcı dostu. Ancak internet çekmiyor bazı yerlerde.

serdarski

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ben de bu testi yaptım sonuçlar gayet güzel sanmıyorum vodafone'nin bu kadar çekim gücü olduğunu.

Ekli dosyayı görüntüle 75134
Bu hızlara taKıLMaYın,

Internet üzerinden yapılan işler online radyo ve spotify dinlemek, youtube videoları ve Netflix izlemek. Bunları yaparken takılma yaşamadığınız sürece Speedtest'in verdiği değerler saçma..

Veya şöyle diyeyim;

Telefonunuza notebook bilgisayarınıza bağlayıp internete girmiyorsanız hız o kadar önemli değil. Zaten çoğu insan internete girmek için Vınn Wi-Fi kullanıyor.

phasan

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Bu hızlara taKıLMaYın,

Internet üzerinden yapılan işler online radyo ve spotify dinlemek, youtube videoları ve Netflix izlemek. Bunları yaparken takılma yaşamadığınız sürece Speedtest'in verdiği değerler saçma..

Veya şöyle diyeyim;

Telefonunuza notebook bilgisayarınıza bağlayıp internete girmiyorsanız hız o kadar önemli değil. Zaten çoğu insan internete girmek için Vınn Wi-Fi kullanıyor.
Ben vodafone de kullandık turk telekom da kullandım benim için hız cokta önemi yok önemli olan bir video internetten hd olarak izliyorsan yeterlidir

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Kaplumbağa hızında internet dünyada en yavaş mobil internet vadofone şikayet var sitesi yazıları...