Telefon alim asamasindayim fakat

Bu konuyu okuyanlar

meraklımelo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Note 8 pro siparisi verdim. Fakat suan hala kararsizim.Mediatekin uzun vadeli kullanimda sorun yaratabilecegi soyleniyor.İsinmaya ,kasmaya ,donmaya baslandigi soyleniyor. Bu yuzden kafam karisik. Acaba iptal edip mi9 lite a mi geçsem. Cok kararsiz kaldim. Benim icin en onemli olan kafadan 3-4 yil kullanabilecegim sebekesi iyi ceken malzemesi guzel stabil calisan bir telefon olmasi. Oyunlarda yuksek fps almisim ya da uygulamaya 1 sn geç girmesi onemli degil. Napayim bildiginiz bir sey var mi ?

meraklımelo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

Ekli dosyalar

• Screenshot_20191103-015345.png
    Screenshot_20191103-015345.png
    164.3 KB · Görüntüleme: 244

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Her teknolojik alet gibi aldığınız telefonunda sorunlu çıkma ihtimali vardır hangi markayı alırsanız alın. Genel olarak iyi bir telefon. Sorun çıkarma ihtimali var mı tabi ki var doğal olarak fakat Xiaomi genel olarak kronik sorunlu ürün üretmiyor bu kadar telefon modeli olmasına rağmen.

meraklımelo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Her teknolojik alet gibi aldığınız telefonunda sorunlu çıkma ihtimali vardır hangi markayı alırsanız alın. Genel olarak iyi bir telefon. Sorun çıkarma ihtimali var mı tabi ki var doğal olarak fakat Xiaomi genel olarak kronik sorunlu ürün üretmiyor bu kadar telefon modeli olmasına rağmen.
Simdi hocam telefon elime gectiginde iptal kosullarini bozmamak icin nasil bir inceleme yapip sorun varsa tespit etmeliyim?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Xiaomi çok iyi bir markadır. Rakiplerine göre daha fazla teknolojiyi daha ucuza satıyor. Amiral gemileri olmasa da bence orta segmentte rakipsiz diyebilirim. Bence bu kadar önyargılı olma aldığın cihaz oldukça iyi. Note 7 çok satıldı pek fazla şikayetini duymadım şahsen ama şu şebeke meselesini bir kaç kez duydum. Telefonun gelince bekarsız memnum kalmazsan iade edebilirsin yanılmıyorsam 14 günlük bir süresanıyor hepsibuarada.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Xiaomi çok iyi bir markadır. Rakiplerine göre daha fazla teknolojiyi daha ucuza satıyor. Amiral gemileri olmasa da bence orta segmentte rakipsiz diyebilirim. Bence bu kadar önyargılı olma aldığın cihaz oldukça iyi. Note 7 çok satıldı pek fazla şikayetini duymadım şahsen ama şu şebeke meselesini bir kaç kez duydum. Telefonun gelince bekarsız memnum kalmazsan iade edebilirsin yanılmıyorsam 14 günlük bir süresanıyor hepsibuarada.
Redmi Note 7 ti almadan önce tonlarca şikayet duydum,yok ghost screen,yok sebeke sorunu,yok 20nand sorunu filan bir sürü sorun vardı.Telefonu 2.5 aydır kullanıyorum ve bu bahsedilenlerin hiçbirine rastlamadım.
Görkem Say in da dediği gibi her teknolojik alet sorunlu çıkabilir.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Redmi Note 7 ti almadan önce tonlarca şikayet duydum,yok ghost screen,yok sebeke sorunu,yok 20nand sorunu filan bir sürü sorun vardı.Telefonu 2.5 aydır kullanıyorum ve bu bahsedilenlerin hiçbirine rastlamadım.
Görkem Say in da dediği gibi her teknolojik alet sorunlu çıkabilir.
Kesinlikle öyle bu biraz şans işi. Kendi telefonum içinde birsürü sorun var dediler hiçbirini kendim yaşamadım o yüzden rahatlıkla alınabilir.

Kerem KÖYLÜ

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Xiaomi guvenilir bir markadır aşırı derecede bir sıkıntısı olmaz ufak defek sıkıntılar olabilir zaten butun telefonlarda oluyor hatasız telefon olmaz elbette ki her telefonun bir kusuru vardır

Fg1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
valah yeni telefon olduğu için pek yorum yapamıyacağım ama general mobilenin kötü geçmişi gibi mediatekinde karanlık geçmişi var işlemci bakımından sıkıntı çıkarmassa ileriye dönük güzel cihaz alınır ama gördüğüm birçok karşılaştırma sitesinde kamerasının note 7 prodan geri kaldığını gördüm 64 megapiksel abartı yani

Veliblod

Asistan
Reaksiyon puanı
25
herşey çok hoş lakin iş işlemciye gelince bana göre beş para etmez

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
eskiden mediatek işlemci kullandım ısınma sorunu vs var ,kalite olarak iyi değil
Evet geçmişi pek temiz olmayan bir firma ancak bir de şu mantıkla bakınca insanın içine su serpiyor.
Xiaomi eskiden bu kadar popüler değildi,yine biliniyordu biraz ama şimdi büyük bir popülerite yakaladı.Çevremdeki bir çok insan elindeki telefon bozulunca xiaomiye geçeceğini söylüyor.Peki sence xiaomi bu denli bir gelişme yakalamışken kendini bu kadar kötü bir işlemciyle riske atar mı ?Tabii ki hayır.Belli ki MediaTek xiaomi nin karşısında öyle bir işlemciyle çıkmış ki xiaomi böylesine önemli bir yükselme döneminde snapdragonu bir kenara atıp amiral gemisi bir cihazında başka bir işlemci seçecek kadar güvenmiş :)
Eskiden kötüydü diye şimdi de kötü demek çok doğru değil,eskiden general mobile leş cihazlar üretiyordu ama şimdi düzeldi,GM 9 PRO ya bak mesela mis gibi telefon kendisi.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Yakında 5G telefonlar çıkacak. Onları bekle.

Veliblod

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Evet geçmişi pek temiz olmayan bir firma ancak bir de şu mantıkla bakınca insanın içine su serpiyor.
Xiaomi eskiden bu kadar popüler değildi,yine biliniyordu biraz ama şimdi büyük bir popülerite yakaladı.Çevremdeki bir çok insan elindeki telefon bozulunca xiaomiye geçeceğini söylüyor.Peki sence xiaomi bu denli bir gelişme yakalamışken kendini bu kadar kötü bir işlemciyle riske atar mı ?Tabii ki hayır.Belli ki MediaTek xiaomi nin karşısında öyle bir işlemciyle çıkmış ki xiaomi böylesine önemli bir yükselme döneminde snapdragonu bir kenara atıp amiral gemisi bir cihazında başka bir işlemci seçecek kadar güvenmiş :)
Eskiden kötüydü diye şimdi de kötü demek çok doğru değil,eskiden general mobile leş cihazlar üretiyordu ama şimdi düzeldi,GM 9 PRO ya bak mesela mis gibi telefon kendisi.
general mobile leş telefon üretti diyemem ama ilk çıkan discovery 3 sene kullandım hala onun gibi zamanında öyle telefon olduğunu sanmıyorum zamanına göre baya kaliteliydi kamera pil olarak beni hiç üzmedi diyebilirim :)

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Seneye yazın çıkar.

meraklımelo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bir şey sormak istiyorum 64 gb olan model 2300 tl 128 gb olan model 2600 tl.
64 gb olani alip yanina micro sd alsam 128 gb lik samsung evo lardan 150 tlye nasil olur ?
Hangisini yapmak mantikli

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Güzel olur.