Müdür yardımcısını nasıl şikayet edebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

Sedts45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar okulumuzdaki müdür yardımcısı tarafından şiddete ve hakarete maruz kalıyoruz. Geçen hafta sınav stresinden sınıfta çıkarmayı(okulda yasak deniliyor ama kaşında piercing, burnunda hızma olanlar var) unuttuğum künyem alındı ve çöpe atılmış.
Geçen sene sınıfımızda bi arkadaşımız derse 2 dk geç kaldı diye arkadaşımızın ayağına tekmeler atıp yüzüne tokat atmıştı,sınıfın ortasında tabikii hakarette (beyinsizler, gerizekalılar vs.) var işin içinde.
Birde devamsızlıktan dolayı kendisiyle görüşmeye gelen annemi (42)azarlayıp bana hakarette bulundu.
Okulumuzda yapılan yangın tatbikatı sırasında yeterli sürede dışarı çıkamadığınız için mikrofondan "ölün, geberin inşallah" deyip bizlere hakarette bulundu.
Kendisini şikayet etmek istiyorum nerelere başvurmalıyım? Lütfen yardımcı olun böyle insanlar öğretmen olmamalı. Öğretmenlik çok kutsal bi meslek, böyle insanlara öğretmenlik yakışmıyor. Bu arada okulumda Anadolu lisesi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gerçekten çok fazla havalara girmiş sanırım koltuk sevdasından. İnsanları küçümsüyor ve fazlasıyla saygısız.

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Hocam ne yazık ki pek çok okul müdürü bu şekilde davranışlar sergiliyor. Biz de zamanında kardeşimin okul müdürü ile yüz göz olmuştuk. MEB'e şikayetlerde bulunduk dilekçeler verdik. Müdür hala koltuğunda oturuyor.
Ne de olsa veli aradığında: "Hayır, kesinlikle sizden para isteyemez, toplayamazlar." diyen
Okul yönetimlerine de velilerden para toplayın diye baskı kuran düzenden bahsediyoruz.

Sanırım lise öğrencisininiz 11 veya 12'yseniz açığa geçmenizi tavsiye ederim.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
3 ayrı müdürü milleytime vb yerlere şikayet ettik hiçbirşey olmadı boşa kürek çekersiniz

rubyisred

Asistan
Reaksiyon puanı
208
meslekte okuyorum bizim müdür yardımcıso çok sakin durumun tersi olması gerektiğini düşünmüştüm...

Sedts45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam ne yazık ki pek çok okul müdürü bu şekilde davranışlar sergiliyor. Biz de zamanında kardeşimin okul müdürü ile yüz göz olmuştuk. MEB'e şikayetlerde bulunduk dilekçeler verdik. Müdür hala koltuğunda oturuyor.
Ne de olsa veli aradığında: "Hayır, kesinlikle sizden para isteyemez, toplayamazlar." diyen
Okul yönetimlerine de velilerden para toplayın diye baskı kuran düzenden bahsediyoruz.

Sanırım lise öğrencisininiz 11 veya 12'yseniz açığa geçmenizi tavsiye ederim.
Bu sene 10. Sınıfa geçtim. İkinci dönem açık öğretime geçmeyi planlıyorum. Bu güne kadar hiç bir öğretmenden bile bu kadar hakarete uğramamıştım. İnsanları küçümseyip ezmesi çok zorumuza gidiyor.

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Bu sene 10. Sınıfa geçtim. İkinci dönem açık öğretime geçmeyi planlıyorum. Bu güne kadar hiç bir öğretmenden bile bu kadar hakarete uğramamıştım. İnsanları küçümseyip ezmesi çok zorumuza gidiyor.
Çok doğru bir seçim yaparsınız ben 12nin başında geçmiştim. Hem rahat rahat ders çalıştım hem de diploma puanım yüksek geldi.
Sonuç ne oldu peki mezun ??
Şuan tekrar hazırlanıyorum ??

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
Müdür yardımcısına hiç bir şey olmaz bu sefer millete şikayet yüzünden kafayı daha çok takar

Sedts45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Çok doğru bir seçim yaparsınız ben 12nin başında geçmiştim. Hem rahat rahat ders çalıştım hem de diploma puanım yüksek geldi.
Sonuç ne oldu peki mezun ??
Şuan tekrar hazırlanıyorum ??
bende açık öğretimden daha iyi olacağını düşünüyorum. Kendim çalışarak anlayan biriyim. Açık öğretimin avantajlarından yararlanmak istiyorum?

Müdür yardımcısına hiç bir şey olmaz bu sefer millete şikayet yüzünden kafayı daha çok takar
Bende ondan korkuyorum ama insanlara bu kadar kötü davranmasının bir cezası olmalı bence.

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
bende açık öğretimden daha iyi olacağını düşünüyorum. Kendim çalışarak anlayan biriyim. Açık öğretimin avantajlarından yararlanmak istiyorum?

Bende ondan korkuyorum ama insanlara bu kadar kötü davranmasının bir cezası olmalı bence.
Ama malesef olmuyor ülkemiz ne kadar iyi değilmi?

Sedts45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar müdür yardımcısı öğrencilerin eşyalarını "yönetmelikte yasak" diyerek çöpe atabilir mi? Ve yönetmelikte böyle bi madde var mı?
Not:arkadaşlar künyem ucuz bi şey olsa peşine düşmezdim fakat pahalı bi künye olduğu için alıcak param yok. Aileme söyleyemedim.

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
Sadece el koyabilir belli bir süre sonra geri verir ama onu yok edemez

Sedts45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sadece el koyabilir belli bir süre sonra geri verir ama onu yok edemez
Geçen hafta cuma günü teneffüste alındı. Çıkışta sordum "çöpe atıyoruz biz "dedi. Kızın kolundaki tokayı bile alıp attılar çöpe.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Boşa kürek çekersiniz... En iyisi okul değiştirmek...

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Az önce uzun bir mesaj yazdım ama sildim biraz anlamsız oldu çünkü, diyecek bir şeyim yok normal zaten bir şey de olmaz. Captain Price doğru demiş böyle bir eğitim sisteminde ne yaparsan yap işe yaramaz, en iyisi okul değiştirmek

Sedts45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Az önce uzun bir mesaj yazdım ama sildim biraz anlamsız oldu çünkü, diyecek bir şeyim yok normal zaten bir şey de olmaz. Captain Price doğru demiş böyle bir eğitim sisteminde ne yaparsan yap işe yaramaz, en iyisi okul değiştirmek
Haklısınız hocam.

cengaver51

Müdavim
Reaksiyon puanı
169
en güzel, video kaydı edip tiwtter da hastag açın yayınlayın garanti tayın edilir :)

extronaction

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Arkadaşlar müdür yardımcısı öğrencilerin eşyalarını "yönetmelikte yasak" diyerek çöpe atabilir mi? Ve yönetmelikte böyle bi madde var mı?
Not:arkadaşlar künyem ucuz bi şey olsa peşine düşmezdim fakat pahalı bi künye olduğu için alıcak param yok. Aileme söyleyemedim.
çöpe atıp sonra almıştır kuyumcuya bozdurup indirigandi yapmıştır...

Spesiyalite

Asistan
Reaksiyon puanı
187
Arkadaşlar okulumuzdaki müdür yardımcısı tarafından şiddete ve hakarete maruz kalıyoruz. Geçen hafta sınav stresinden sınıfta çıkarmayı(okulda yasak deniliyor ama kaşında piercing, burnunda hızma olanlar var) unuttuğum künyem alındı ve çöpe atılmış.
Geçen sene sınıfımızda bi arkadaşımız derse 2 dk geç kaldı diye arkadaşımızın ayağına tekmeler atıp yüzüne tokat atmıştı,sınıfın ortasında tabikii hakarette (beyinsizler, gerizekalılar vs.) var işin içinde.
Birde devamsızlıktan dolayı kendisiyle görüşmeye gelen annemi (42)azarlayıp bana hakarette bulundu.
Okulumuzda yapılan yangın tatbikatı sırasında yeterli sürede dışarı çıkamadığınız için mikrofondan "ölün, geberin inşallah" deyip bizlere hakarette bulundu.
Kendisini şikayet etmek istiyorum nerelere başvurmalıyım? Lütfen yardımcı olun böyle insanlar öğretmen olmamalı. Öğretmenlik çok kutsal bi meslek, böyle insanlara öğretmenlik yakışmıyor. Bu arada okulumda Anadolu lisesi.

Gerçekten çok fazla havalara girmiş sanırım koltuk sevdasından. İnsanları küçümsüyor ve fazlasıyla saygısız.
İşin içinde darp varsa, olay adli makamlara intikal ettirilmeli. MEB teftiş için birini gönderir ama hiçbir sonuç alınmaz. Karakola gidilip şikayette bulunduğunda ise olay bambaşka bir boyut kazanıyor. Öğretmenin yaptığının, yasal olarak suç olduğunu unutmayın. Lise son sınıfta bir kez benzer bir durum yaşamıştım. MEB tarafından bir şey çıkmadı ancak, bana vuran öğretmen mahkemede suçlu bulundu. Olay kameranın ve kimsenin olmadığı bir odada olmasına rağmen, yanımda olması gerekirken aleyhimde ifade veren "sınıf arkadaşım" a rağmen... Yapmanız gereken şey, olay yaşandıktan hemen sonra (ben akşamında gitmiştim) hastaneye gidip darp raporu almak istediğinizi söylemek. Muayeneden sonra rapor, 'Hafif yaralanma' olarak verilse dahi sorun değil. Daha sonra bu raporla birlikte karakola gidip ifadenizi verip şikayetçi oluyorsunuz. Ben şikayetçi olduktan sonra büyük bir baskı kurmuşlardı bana. Okuldaki bütün hocalar şikayetimi geri almam için beni ikna etmeye çalıştı. Aramın iyi olduğu hocalar bile arayıp uzun uzun beni ikna etmeye çalıştılar. Ben doğru olanı yapıp vazgeçmedim. Artık o adam, bir daha asla bir öğrenciye vurmaya cesaret edemez.

Son mesajlar