İnternet olmasına rağmen internete girmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
İyi günler. Benim sorunum başlıktada yazdığı gibi internetim var ama internete girmiyor bazen
şu şekilde özetleyeyim kablosuz bağlıyım internete arada bir internete girecekken şöyle birşey çıkıyor karşıma
1572453759749.png
Mozilla kaynaklı değil tüm tarayıcılarda böyle. Ama bu işlem olurken henüz bitmemiş bi işlem varsa o işlem devam ediyor. mesela youtube ye falan giremiyorum internetim yok diye ama discordda internet yok görünmesine rağmen discordda arkadaşlarımla konuşurken ne onların sesi kısılıyor ne ping giriyor veya oyundayım oyuna ne ping giriyor birşey olmuyor. bu kesinti 10 saniyeyi geçerse internetim olmasına rağmen discorddan falanda düşüyorum.
Bu sorunun bir çözümü var mı?

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Kullandığın modem kablolu mu modeli ne? (=

Byilmaz91

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Pek bi fikrim yok bu konuda ancak internet sürücülerinin güncelliğini teğit edebilirsiniz. Belki onlarla alakalı bir sıkıntı olabilir.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Wireless alabilirsiniz.Linkys önerebilirim.

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
dns ayarlarınıza bir bakar mısınız çünkü dns de sorun çıkarabilir
dns ayarlarında sorun yok. yani 8.8.8.8 8.8.4.4 e ayarladım
http://www.akortek.org/download/DKNTWRT303/DK-NT-WRT303_Manual.pdf bunu incele ve modemi resetle sonra yeniden yapılandır bakalım bir değişiklik olacak mı?
inceledim bi fark yok
Wireless alabilirsiniz.Linkys önerebilirim.
sorun modemdemi onu bilmezken direk git yeni modem al demişsiniz. çok mantıksız değil mi? sorunu çözdüm bilgisayarın cmd sine ipconfig/flushdns yazıp dns i sıfırladım ağ kartı driverlerini silip sıfırdan yükledim sorun çözüldü. 400lira daha çöpe atmaya değer mi sence?

Son mesajlar