Galaxy S10 Plus, S10 ve S10e Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Galaxy S10 ile ilgili yeni bir konu : Eğer telefonunuzu Night Mod' da kullanıyorsanız Instagram' da Dark Moda dönüyor, telefonunuzu normal modda kullanırsanız da klasik beyaz moda dönüyor. Çünkü Instagram içerisinde bunun bir ayarı yok.

Aynı kural Google Play için de geçerli !
Mesaj otomatik birleştirildi:

Telefonunuzun Night Modda olup olmadığı ile ilgili :)
whatsapp da bekliyoruz ben s10 plusimi dark mode de kullaniyorum hep acik pilim daha iyi gitsin diye acik kullaniyorum acaba iyimi yapiyorum bilemiyorum

gece telefonu sarjda birakanlar hizli sarj acikmi birakiyor kapalimi ben kapalida birakiyorum pile ömrüne olurmu sizce

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
daha hiç gece sarjda bırakmadım, zaten hızlı sarj oluyor gün içinde sarj ediyorum. bu arada 1 kez hızlı sarj kullandım telefon çok ısınıyor direk kapattım, gerek duymadığım sürece kullanmıyorum. arada sırada da dark mod dan çıkarın bence sonuçta amoled :D

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
daha hiç gece sarjda bırakmadım, zaten hızlı sarj oluyor gün içinde sarj ediyorum. bu arada 1 kez hızlı sarj kullandım telefon çok ısınıyor direk kapattım, gerek duymadığım sürece kullanmıyorum. arada sırada da dark mod dan çıkarın bence sonuçta amoled :D
hizli sarjda benim s10 plus hiç isinma olmadi sarjda telefonla oynadiniz icinmi acaba ısındı

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
hizli sarjda benim s10 plus hiç isinma olmadi sarjda telefonla oynadiniz icinmi acaba ısındı
sarjda telefonla hiç oynamam açıkçası, galiba ilk gün kurulum vesaire yaparken zaten ısınacaktı hızlı sarj da üstüne geldi diye düşünüyorum.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
S10e/S10/S10 Plus a ekim ayı güvenlik güncellemesi geldi. Parmak izi okuyucusu hızlandı ve ön kameraya ağır çekim gelmiş.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Beklenen Ekim ayı güncellemesi bir kaç dakika önce geldi. Her güncellemede olduğu gibi yine bir sürü yenilik var en önemlisi de ön kamarada ağır çekim video.
Aslında bu özellik aylardan beri konuşuluyordu Samsung Andorid 10'a saklamayı planladı ama Apple bey 11 serisi için bu özelliği ekleyince hemen yayımladılar :)

Ekli dosyalar

• Screenshot_20191030-193043_Software update.jpg
    Screenshot_20191030-193043_Software update.jpg
    79.7 KB · Görüntüleme: 229

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Beklenen Ekim ayı güncellemesi bir kaç dakika önce geldi. Her güncellemede olduğu gibi yine bir sürü yenilik var en önemlisi de ön kamarada ağır çekim video.
Aslında bu özellik aylardan beri konuşuluyordu Samsung Andorid 10'a saklamayı planladı ama Apple bey 11 serisi için bu özelliği ekleyince hemen yayımladılar :)
Gece modu daha iyi olmuş.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Herkese merhaba, bugün ilginç bir şey fark ettim. Siyah sayfalarda size de dalgalanmalar oluyor mu. Mesela spotify uygulamasının bulunduğu sayfayı kaydırırken siyah bölümler dalgalanıyor, renkler lacivert gibi bir şey oluyor ? Sizde de bu oluyor mu ?

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Galaxy S10e/S10/S10 plus a Kasım ayı güvenlik güncellemesi geldi.

ongbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
Sonunda uygulamalardan bildirim almama konusunu çözdüm !

(Forumda bu konu var mı bilmiyorum ama tespitimi yazmak istedim)

Telefonumda var olan bazı uygulamalardan hiç bildirim almama ya da bazen alma gibi bir durum oluşmuştu. Bu beni sürekli rahatsız ediyordu. Önce 'Sleeping Apps' konusuna odaklandım ve hiç bir uygulamayı uyutmama komutu verdim. Fakat bu da durumu düzeltmedi.
Sonunda çözümü şu şekilde buldum;
(Ben İngilizce kullanıyorum o yüzden menü isimleri Türkçe değil bunun için özür dilerim)

'Settings/Apps' bölümünde üç noktaya tıklayıp 'Special Access' bölümüne geçiyorsunuz ve buradan 'Optimize Battery Usage' bölümüne geçiyorsunuz. Bu bölümde 'All' seçerek programları tarıyorsunuz. Bildiriminde sorun olan programları bularak onun ayarını kapatıyorsunuz. Ayarı kapattığınızda cihaz o uygulamayı optimize etmekten vazgeçiyor. Ben yaptım başarılı oldum.

Reaksiyon puanı
45
Sonunda uygulamalardan bildirim almama konusunu çözdüm !

(Forumda bu konu var mı bilmiyorum ama tespitimi yazmak istedim)

Telefonumda var olan bazı uygulamalardan hiç bildirim almama ya da bazen alma gibi bir durum oluşmuştu. Bu beni sürekli rahatsız ediyordu. Önce 'Sleeping Apps' konusuna odaklandım ve hiç bir uygulamayı uyutmama komutu verdim. Fakat bu da durumu düzeltmedi.
Sonunda çözümü şu şekilde buldum;
(Ben İngilizce kullanıyorum o yüzden menü isimleri Türkçe değil bunun için özür dilerim)

'Settings/Apps' bölümünde üç noktaya tıklayıp 'Special Access' bölümüne geçiyorsunuz ve buradan 'Optimize Battery Usage' bölümüne geçiyorsunuz. Bu bölümde 'All' seçerek programları tarıyorsunuz. Bildiriminde sorun olan programları bularak onun ayarını kapatıyorsunuz. Ayarı kapattığınızda cihaz o uygulamayı optimize etmekten vazgeçiyor. Ben yaptım başarılı oldum.
Ayrıca ayarlar veri kullanımı veri tasarufu açıksa veri tasarufu açıkken kısmın dan istediğiniz uygulamayı severseniz arka planda internetinizi harcamaz ama bildirim almanıza engel olabilir eğer az veri kullanımı açıksa. Tabi isteğiniz gibi düzenleye biliyorsunuz bende sürekli açık ama whatsapp gibi sürekli kullandığım uygulamaları açık koydum...

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
Herkese merhaba, bugün ilginç bir şey fark ettim. Siyah sayfalarda size de dalgalanmalar oluyor mu. Mesela spotify uygulamasının bulunduğu sayfayı kaydırırken siyah bölümler dalgalanıyor, renkler lacivert gibi bir şey oluyor ? Sizde de bu oluyor mu ?

aynı olay bende de oluyor aldığım günden beri, servisle defalarca mailleştim, sıfırlamadan başka mesaj göndermediler. özellikle dark moddayken ve ekran parlaklığı kısıkken çok belli oluyor ben de genelde dark modu kapalı şekilde kullanıyorum. alıştım :(

ongbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
Ayrıca ayarlar veri kullanımı veri tasarufu açıksa veri tasarufu açıkken kısmın dan istediğiniz uygulamayı severseniz arka planda internetinizi harcamaz ama bildirim almanıza engel olabilir eğer az veri kullanımı açıksa. Tabi isteğiniz gibi düzenleye biliyorsunuz bende sürekli açık ama whatsapp gibi sürekli kullandığım uygulamaları açık koydum...

Evet doğrudur. Ama bu anlattığım olay Veri Tasarufu (Data Saver) kapalı iken bildirim alınamayan durumlarda yapılacak bir olay.

frostfear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba, s10/s10e almayı düşünüyorum da , kullananlar arasından en büyük eksiği olarak gösterebileceğiniz ne var bilip ona göre almak isterim, s10e için bataryası uzun süre gitmiyor diyorlar aynısı s10 için de geçerli mi ?

Reaksiyon puanı
45
Merhaba, s10/s10e almayı düşünüyorum da , kullananlar arasından en büyük eksiği olarak gösterebileceğiniz ne var bilip ona göre almak isterim, s10e için bataryası uzun süre gitmiyor diyorlar aynısı s10 için de geçerli mi ?
Bende s10 plus arkadaşımda s10 var gerçekten çok büyük bir fark yok kamera falan aynı bence s10 öneririm s10 e almanızı çok önermem

Ayrıca 2 gb ram farkı kamera ekran dan parmak izi ve ekran kalitesi s10 bence fiyat farkını hakediyor

Ayrıca 2 gb ram farkı kamera ekran dan parmak izi ve ekran kalitesi s10 bence fiyat farkını hakediyor

Reaksiyon puanı
19
Merhabalar, ben de S10 kullanıcısıyım.Bi sorum olucaktı bu ONE UI 2.0 ne zaman geliyor tam bi tarih var mı ? Bazı takip ettiğim yabancı kanallar incelemesini dahi yapmış acaba Türkiye'ye mi dağıtılmadı bilgisi olan var mı ?

muratguler81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Şu amoled yanığı olayı herkesi temkinli olmaya itti.. kimde S serisi görsem gece modunda kullanıyor. :)

memoeal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaslar merhaba sorunum telefondami yoksa uygulamadami bir turlu anlayamadim.. telefonum s10e.. haritalari acinca oldugum yeri veya arattigim yeri yuklemiyor sari ekran da hic bir ayrinti yuklemeden bekliyor. Mobil internet denedim olmuyor wifi denedim olmuyor. Dedim on bellek mi yetersiz geliyor on bellegi temizledim ama sonuc hep ayni.. Ayni durumla karsilasan varmi cozum ne acaba

Ekli dosyalar

• Screenshot_20191205-131344_Maps.jpg
    Screenshot_20191205-131344_Maps.jpg
    25.2 KB · Görüntüleme: 197
Reaksiyon puanı
19
Samsung Members'tan resmi One UI 2 açıklaması 2 saat önce yayınlanmış hepimize hayırlı olsun :)

Ekli dosyayı görüntüle 82771
Hatta 5 Aralık-5 Ocak arasında olduğunu gördüm

Samsung Members'tan resmi One UI 2 açıklaması 2 saat önce yayınlanmış hepimize hayırlı olsun :)

Ekli dosyayı görüntüle 82771
Siz güncelleme alınca hemen buraya yazar mısınız?Hem güncelleme hakkında konuşuruz :D