Tablet açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Benim şöyle bir sorunum var codegen dream 77w tabletim var bu tableti açıyorum codegen dream 77w yazısı çıkıyor sonra komut yok. Yazısı geliyor custom rom yapmak istiyorum yada rom değiştirmek istiyorum bilgisayarlar tableti görmüyor nasıl yapabilirim?

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Benim şöyle bir sorunum var codegen dream 77w tabletim var bu tableti açıyorum codegen dream 77w yazısı çıkıyor sonra komut yok. Yazısı geliyor custom rom yapmak istiyorum yada rom değiştirmek istiyorum bilgisayarlar tableti görmüyor nasıl yapabilirim?
Tablete lütfen siz Rom vs atmayı denemeyiniz.Teknik servis vs. gidiniz.Yoksa cihaz susabilir.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Screenshot_2019-10-28-19-58-17.png

Elimdeki tarihi eser de Codegen. Kurcalıyorum. Çocukluğum bununla geçti. :)
Ben de geçenlerde rom attım buna. Codegen sitesinde paylaşıyor modelleri. ROM'u Sd karta yazdırıp tableti açmanız yeterliydi sanırım. Sitesinde ve YouTube üzerinde anlatımı var.

Son düzenleme:

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Ekli dosyayı görüntüle 80917
Ben de geçenlerde rom attım buna. Codegen sitesinde paylaşıyor modelleri. ROM'u Sd karta yazdırıp tableti açmanız yeterliydi sanırım. Sitesinde ve YouTube üzerinde anlatımı var.
Lenovo tab 3 var 6.0 buna 8.0 atsam ne olur 1gb ram var kasarmı ki

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
→ İlk olarak cihazın Vol (+) ve Power tuşlarına basılı tutarak Recovery mod ekranına giriyoruz.

→ Resimdeki komut yok uyarısı ekrana gelince hızlıca vol (+) tuşuna 4-5 defa basalım.

→ Bu işlemden sonra Recovery mod menüleri açılacaktır.

→ Gelen ekranda Vol (+) ve (-) tuşları ile menüde gezebilir Power tuşu ile seçim yapabilirsiniz.

Daha sonra cihaz sıfırlancak ve yeniden başlayacaktır.

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
→ İlk olarak cihazın Vol (+) ve Power tuşlarına basılı tutarak Recovery mod ekranına giriyoruz.

→ Resimdeki komut yok uyarısı ekrana gelince hızlıca vol (+) tuşuna 4-5 defa basalım.

→ Bu işlemden sonra Recovery mod menüleri açılacaktır.

→ Gelen ekranda Vol (+) ve (-) tuşları ile menüde gezebilir Power tuşu ile seçim yapabilirsiniz.

Daha sonra cihaz sıfırlancak ve yeniden başlayacaktır.
Tableti açmasam bile recovery mod'a giriyor dediğim zaten bu hard reset yada reboot apply now 'u seçince tablet yinede aynı yere yine geliyor. (Tabley hiç açılmıyor komple komut yok yerine geliyor)

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Tableti açmasam bile recovery mod'a giriyor dediğim zaten bu hard reset yada reboot apply now 'u seçince tablet yinede aynı yere yine geliyor. (Tabley hiç açılmıyor komple komut yok yerine geliyor)
Cihaz susmuş maalesef anakart vs. yedek parça olarak kullanırsınız

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Bende de bataryası ölü Codegen Dream 99 var elimde. Android 4.2 Jelly Bean. 2 çekirdek işlemci. Mini HDMI portu vardı. Özledim aslında. Sorununuza gelecek olursak ROM yükleyin sorun çözülebilir.

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Rom atmaya çalıştığınızda olabilir
Tablet böyle olduğu için rom atmaya çalışıyorum işte normalde takır takır çalışırdı şarj makinesi bozulmuştu 2 yıl sonra şarj makinesi aldım ama yinede 1 yıldır çalışmıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekli dosyayı görüntüle 80917

Denerim.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Cihaz brick olmuş stock rom atın düzelmesi gerekir, olmuyor ise bilgisayar ile flashlayin dosyaları

bir bunu deneyin önce

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Cihaz brick olmuş stock rom atın düzelmesi gerekir, olmuyor ise bilgisayar ile flashlayin dosyaları

bir bunu deneyin önce
Videodakini 100 defa yaptım yinede olmadı rom atacağım ama bilgisayar görmüyor sd karttan atmayı deneyeceğim.

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Sorun hala çözülmüş değil bilenler yardım edebilir mi? Hard reset atmama rağmen cihaz açılmıyor komut yok hatası veriyor. Stock rom için RK Batch Tool kullanmaya çalışıyorum fakat bilgisayar tableti görmüyor görse bile bu cihaz algılanamadı diyor bu yüzden stock rom atamıyorum ne yapmam gerekiyor?

Son mesajlar