Güncelleme Sonrasında Telefonum Kafayı Yedi

Bu konuyu okuyanlar

NaglesDumas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Herkese merhabalar. Telefonum iphone 8. 13.1.2’ye güncelledikten sonra maksimum batarya kapasitem %100’den 98’e düştü. Bunun yanı sıra telefon 90 şarjdayken kapanmaya başladı. Geçen gün pil sağlığında servis mesajı aldım. 5 aylık telefonda bu olacak iş mi? Şu an yurt dışındayım ve apple world garantim yok. Bu da yetmiyormuş gibi telefonumun sol altında beyaz sayfada gözüken beyaz bir noktacık belirdi. Telefonu bir kere yere düşürmedim bu nasıl olur? Nokta kafasına göre görünüp kayboluyor. Güncelleme ile düzelir mi bu nokta ve servis mesajı acaba? Yoksa telefonum daha 5 aylıkken perte mi çıkacak. Sinirden ne yapacağımı bilemiyorum. Yurt dışında olmasam neyse burada telefon elim ayağım gibi. Kapandığında tüm bağlantım kopuyor. Lütfen yardım edin, ne olacak böyle?

NaglesDumas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Peki bu sorunlar çözülür mü? Bir de wifim sorunum var. Sadece mobil kullanmak durumundayım, o şekilde yapabilir miyim?

NaglesDumas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Wifi olmadan itunes üzerinden resetleyebilir miyim? Bir de link mevcutsa şayet link verebilir misiniz.

NaglesDumas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Peki hangi sürüme güncellemem gerekiyor?

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
iTunes otomatik olarak en son sürüme güncelliyor.

NaglesDumas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Teşekkürler. Yalnız ben 13.1.3’e de güncelledim. 1.2 de sorunlu o zaman ne yapmam gerekiyor?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkürler. Yalnız ben 13.1.3’e de güncelledim. 1.2 de sorunlu o zaman ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleme:

extronaction

Asistan
Reaksiyon puanı
56
bence batarya sorunlu cpu-z ile batarya bilgisine bak...

NaglesDumas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Nasıl yapacağım onu?

Bu şekil mi?

Ekli dosyalar

• A6B4D96E-292D-4E70-963E-4D92488DF14B.png
    A6B4D96E-292D-4E70-963E-4D92488DF14B.png
    94 KB · Görüntüleme: 328

extronaction

Asistan
Reaksiyon puanı
56
uygulama sekmelerinde batary diye yer var orada gösteriyor...

NaglesDumas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Uygulamayı aldım ve böyle diyor. %2 nasıl olabilir hocam? Maksimum kapasite ayarlarda %98 derken bunda böyle demesi normal mi???

Ekli dosyalar

• 97BE3066-DBA1-4C65-97C3-B93B483C0CC4.png
    97BE3066-DBA1-4C65-97C3-B93B483C0CC4.png
    84.3 KB · Görüntüleme: 320

extronaction

Asistan
Reaksiyon puanı
56
batarya kaynaklı bence değişimi gerekebilir unutma 6 modelindd bataya sorunu kronikti...

NaglesDumas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
yurt dışında bunu yaparsam garantim hiç olur mu? Bataryayı hemen değiştirmezsem telefona zarar gelir mi?

Telefonu eski sürümüne yüklesem aynı sorunları yaşar mıyım?

Son düzenleme:

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Siz cihazı sıfırlamadınızmı? Önce bir cihazı sıfırlayın iTunes ile. Düzelmezse o zaman başka çözüm ararsınız. Yüklediğiniz uygulamanın yüzde 2 demesine bakmayın siz. Yüzde 2 olsa telefon hiç açılmaz. Bataryanızda problem yok bence. Siz cihazınızı mutlu mesut kullanırken güncelleme yaptınız ve problemler başladı değil mi? Heh işte bunun sebebi cihazınızdaki eski sürümün dosyalarının yeni sürümün dosyalarıyla çakışması uyumsuzluk göstermesidir. Nadiren böyle şeyler oluyor. Siz iTunes üzerinden cihazı sıfırladığınızda temiz kurulum yapmış olacaksınız ve çakışmalar uyumsuzluklar temizlenecek olay bu. iOS sürümünde bir sıkıntı yok. Sıkıntı güncellemenin düzgün yüklenmemiş olmasında.

NaglesDumas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam çok sağ olun allahınıza kurban olayım. Birazdan sıfırlayacağım. 13.1.3’ü itunes ile sağlam güncellemeye çevirebilirim değil mi? Evet telefonumda problem yokken bunlar oldu, günlerdir dilini bilmediğim bir ülkede biçare kaldım öylece

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Hocam çok sağ olun allahınıza kurban olayım. Birazdan sıfırlayacağım. 13.1.3’ü itunes ile sağlam güncellemeye çevirebilirim değil mi? Evet telefonumda problem yokken bunlar oldu, günlerdir dilini bilmediğim bir ülkede biçare kaldım öylece
Evet yapamayacağınızı düşünüyorsanız bilgisayardan anlayan birinden de rica edebilirsiniz.

NaglesDumas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Macbook var bende bir tane inşallah ikisinin uyumu muyumu derken kendim yapabilirim

Hocam yeniden merhaba. Macbook üzerinden Finder ile sıfırladım ancak yeniden 13.1.3'e güncelledi başka bir formülü yok mudur acaba bunun?

Son düzenleme:

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Macbook var bende bir tane inşallah ikisinin uyumu muyumu derken kendim yapabilirim

Hocam yeniden merhaba. Macbook üzerinden Finder ile sıfırladım ancak yeniden 13.1.3'e güncelledi başka bir formülü yok mudur acaba bunun?
Finder ile neyi sıfırladınız? iTunes ile yazılım atacaksınız telefona. Finder ne alaka.

Şu konuya göz atın

NaglesDumas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Finder ile telefonu sıfırladım. Hocam macOS catalina'da iTunes yok uygulama olarak. Başka bir formül önerebilir misiniz bana?

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Hocam bir şekilde iTunes ile cihaza yazılım atmanız lazım. Ben hiç MacOS kullanmadığım için nasıl yaparsınız bilmiyorum. İnternetten iPhone temiz kurulum konularına bakacaksınız artık.

NaglesDumas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam desenize iyice hapı yuttuk, ekranda leke ve nanayı yemiş pille baş başa kaldık.

apolat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
kullaniciyi yanlis yonlendirmeyin. catalina ile birlikte itunes'un fisi cekildi. artik finder ile telefon sifirlanip guncelleniyor. zaten son surume yukseltmissin. sorunlarin devam ediyor mu? birde pil sagligi icin baska programa ihtiyaciniz yok. telefonunuzdaki ayarlar-pil kisminda pilin durumunu gorebilirsiniz.

NaglesDumas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam şöyle ki telefonu kullanmayınca şarj, eskisi gibi dörder beşer gitmiyor. Zaten 13.1.3’teyim hâlâ çeviremedim. Bunun yanı sıra ekranımdaki beyazlıklar azalır gibi oldu ama varlar. Pil kapasitem %93’te, dün daha %98’deydi, telefon yorulmasın diye kullanmıyorum, her gün kapasite böyle azalacak mı? Pil sağlığında servis yazısı çıktı, geçmiyor meret. Şarj çok çabuk eriyor çok çabuk da doluyor. Ne yapacağımı şaşırdım, özellikle o ekrandaki lekeye takıldım acaba ekranı mı bozdum diye. Türkiye’de olsam servise götüreceğim ama burada götüremiyorum da, elim kolum bağlandı.

apolat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
alti aylik telefonun pil kapasitesinin bu kadar hizli dusmesi normal degil. su anda pilden kaynaklanan bir sorun gibi gorunuyor. ancak pili kalibre edip tekrar kontrol etmenizde fayda var. ( bataryayi tamamen bitirin. bir iki saat boyunca araliklarla telefonu acmaya calisin. yani mumkun oldugu kadar pil bosalsin. ardindan sarja takip tamamen dolduktan sonra yine bir iki saat sarjda birakin.-sifirdan dolana kadar kabloyu cikarmayin-. tabi orjinal sarj aleti kullanmaniz gerektigini soylememe gerek yok sanirim. yan sanayi urunler iphone icin cok tehlikeli.)

NaglesDumas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam dediğinizi yaparım, en olmadı bataryayı değiştiricem. Orijinal bir yerde. Peki bu beyaz lekeler de pilden kaynaklı mıdır, beni en çok telaşlandıram o çünkü. Batarya yine halledilir ama ekranın o hali...

NaglesDumas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
alti aylik telefonun pil kapasitesinin bu kadar hizli dusmesi normal degil. su anda pilden kaynaklanan bir sorun gibi gorunuyor. ancak pili kalibre edip tekrar kontrol etmenizde fayda var. ( bataryayi tamamen bitirin. bir iki saat boyunca araliklarla telefonu acmaya calisin. yani mumkun oldugu kadar pil bosalsin. ardindan sarja takip tamamen dolduktan sonra yine bir iki saat sarjda birakin.-sifirdan dolana kadar kabloyu cikarmayin-. tabi orjinal sarj aleti kullanmaniz gerektigini soylememe gerek yok sanirim. yan sanayi urunler iphone icin cok tehlikeli.)
Hocam dediğinizi yaptım. Pil bitiyor, telefon kapanıyor. Şarja takıyorum, birden yine %40larda gösteriyor şarjı kalibre yapamadım bir türlü

Yardım edebilecek yok mu?

Son düzenleme:

apolat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
sarja taktiginizda bir anda yuzde kirk seviyesine geliyorsa sorunun kesinlikle pilden kaynaklandigini soyleyebilirim. yazilimla hicbir ilgisi yok. hatirlarsaniz bu durum 6s'lerde yasandi ve garanti kapsaminda olmayan cihazlar bile 29 dolar karsiliginda pil degisimleri yapildi. urunu apple store'dan aldiysaniz ve henuz garanti altindaysa dilediginiz store goturebilirsiniz. beyaz lekeler konusunda maalesef bir bilgim yok. uzun suredir iphone kullanicisiyim ama bu sorunla hic karsilasmadim. yanlis yonlendirmek istemem.

NaglesDumas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
sarja taktiginizda bir anda yuzde kirk seviyesine geliyorsa sorunun kesinlikle pilden kaynaklandigini soyleyebilirim. yazilimla hicbir ilgisi yok. hatirlarsaniz bu durum 6s'lerde yasandi ve garanti kapsaminda olmayan cihazlar bile 29 dolar karsiliginda pil degisimleri yapildi. urunu apple store'dan aldiysaniz ve henuz garanti altindaysa dilediginiz store goturebilirsiniz. beyaz lekeler konusunda maalesef bir bilgim yok. uzun suredir iphone kullanicisiyim ama bu sorunla hic karsilasmadim. yanlis yonlendirmek istemem.

Türkiye’deyken mediamarkttan almıştım. Şu an Rusya’dayım orijinal servise götürüp pili değiştirsem-ki muhtemelen garanti dışı olacak- acaba beyaz lekeler gider mi? Türkiye’de olsam cihazı servise verebilirdim ama işte...

Son mesajlar