Mi9T ve LG V30 Plus

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
628
Arkadaşlar şu an gördüm ki Türkiye garantili V30 Plus Hepsiburada'da 2349 lira şu an. Ama emin olamayıp fikir alayım dedim. Mi9T ne kadar daha cazip gelse de tüm olanakları değerlendiriyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sanırım 730 ile 835'in performansları aynı gibi.

Son düzenleme:

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Her ne kadar gönlüm V30+ dese de güncelleme desteğinin kesilmesi ve çıkalı 2 yıl olmasından ötürü daha güncel olan Mi 9T'yi seçiyorum.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Arkadaşlar şu an gördüm ki Türkiye garantili V30 Plus Hepsiburada'da 2349 lira şu an. Ama emin olamayıp fikir alayım dedim. Mi9T ne kadar daha cazip gelse de tüm olanakları değerlendiriyorum.

Sanırım 730 ile 835'in performansları aynı gibi.
V30+ kullanıyorum ön kamera hariç memnunum şarjda bir gün için rahatlıkla yetiyor. Mi kullanmadığım için yorumda bulunamayacağım

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
meizu 16th bunlardan daha iyi donanımlı ama... android 8'den ileri gitmez sadece flyme güncellemelerini alırsın. 2300tl fiyatı rakibi g7 ve mi 8 gibi cihazlar 4000tl'ye dayandı bunu al geç 4 sene üzmez sadece bir batarya değişimi yaparsınız.

Reaksiyon puanı
628
meizu 16th bunlardan daha iyi donanımlı ama... android 8'den ileri gitmez sadece flyme güncellemelerini alırsın. 2300tl fiyatı rakibi g7 ve mi 8 gibi cihazlar 4000tl'ye dayandı bunu al geç 4 sene üzmez sadece bir batarya değişimi yaparsınız.
G7 ve Mi8 SD 845, bu 835. Bunun rakibi denebilecek cihazlar RN8 Pro, Mİ9T ve A80. 16TH da Meizu'dan emin olamıyorum. Çünkü uzun süreli olarak (4-5 sene gibi) yoğun bir şekilde kullanmak istiyorum. Discord, WhatsApp, Telegram, Microsoft Teams, Instagram devamlı olarak kullanıyorum. Bazen de Trello. Ve bu uygulamaların hepsinden gün içinde yoğun bir şekilde mesaj trafiği oluyor. Onun için pil ömrü bayağı iyi olsun istiyorum uzun süreli de. Mi9T pil ömrü açısından bayağı iyi, v30+ da iyi gibi testlerde ama uzun kullanımda bilemedim 3300 mAh.

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
G7 ve Mi8 SD 845, bu 835. Bunun rakibi denebilecek cihazlar RN8 Pro, Mİ9T ve A80. 16TH da Meizu'dan emin olamıyorum. Çünkü uzun süreli (4-5) sene gibi yoğun bir şekilde kullanmak istiyorum.

sd845 ve ısınmayan, sıvı soğutma bulunan hem ön ve arka kamerası başarılı, ses çipi olan, piyasanın en iyi malzeme kalitesine sahip cihazı. Ekranıda süper amoled kalite olarak s9 serisi ayarında ekranı

G7 ve Mi8 SD 845, bu 835. Bunun rakibi denebilecek cihazlar RN8 Pro, Mİ9T ve A80. 16TH da Meizu'dan emin olamıyorum. Çünkü uzun süreli (4-5) sene gibi yoğun bir şekilde kullanmak istiyorum.

Öncelikleriniz nedir?

Reaksiyon puanı
628
sd845 ve ısınmayan, sıvı soğutma bulunan hem ön ve arka kamerası başarılı, ses çipi olan, piyasanın en iyi malzeme kalitesine sahip cihazı. Ekranıda süper amoled kalite olarak s9 serisi ayarında ekranı
Evet biliyorum. Sadece pil düşündürüyor ve LG'nin şu aralar biraz sorunlu bir marka oluşu.

Öncelikleriniz nedir?
Batarya ve performans. İkincil olarak ise kamera ve ses. Ki V30+ ses konusunda müthiş. Performans ise Mi9T ile benzer. Batarya emin olamıyorum QHD+ ekranı ile V30+'ın.

16TH aslında siz deyince baktım da bayağı inmiş fiyatı. Düşüneceğim onu da. Teşekkürler

Son düzenleme:

Emre:)

Doçent
Reaksiyon puanı
403
Evet biliyorum. Sadece pil düşündürüyor ve LG'nin şu aralar biraz sorunlu bir marka oluşu.

Batarya ve performans. İkincil olarak ise kamera ve ses. Ki V30+ ses konusunda müthiş. Performans ise Mi9T ile benzer. Batarya emin olamıyorum QHD+ ekranı ile V30+'ın.

16TH aslında siz deyince baktım da bayağı inmiş fiyatı. Düşüneceğim onu da. Teşekkürler
Batarya konusunda mi 9t v30 plustan çok daha iyi. Performans konusunda pek bir fark yok. Kamera konusunda da göreceli olarak mi 9tyi daha iyi buluyorum. Özellikle ön kamera performansı mi9tnin daha iyi. 16th iyi ama bataryası çok zayıf onun da. Sizin yerinizde olsam mi 9t alır yoluma bakardım.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

16th belirtilmemiş ama ses çipi var ayrıca bilgin olsun batarya performansı yoğun kullanımda çok iyi değil ortalama. Birde v30+ çözünürlük düşürme var üç cihazda iyi ses açısından lg v30plus>meizu 16th>mi 9t kulaklık ile ama batarya bu listenin tersi. Arka kamera 16th> mi 9t> v30+ iş senin isteğine göre ama mi 9t alacaksın gibi sen :) yinede pro ses kovalıyorsan 16th veya v30+'dan şaşma derim. Meizu'da köken olarak mp3 ve mp4 tarzı şeylerden geliyor biliyorsan ep55 tarzı piyasada kulaklıkları var. Uzun vade de ben olsam 16th seçerdim tek derdin batarya değişimi o da sorun değil batarya performansıda çok kötü değil ama bu alanda mi 9t'nin ezici üstünlüğü var rakiplerine bu da bir gerçek.

Reaksiyon puanı
628
16th belirtilmemiş ama ses çipi var ayrıca bilgin olsun batarya performansı yoğun kullanımda çok iyi değil ortalama. Birde v30+ çözünürlük düşürme var üç cihazda iyi ses açısından lg v30plus>meizu 16th>mi 9t kulaklık ile ama batarya bu listenin tersi. Arka kamera 16th> mi 9t> v30+ iş senin isteğine göre ama mi 9t alacaksın gibi sen :) yinede pro ses kovalıyorsan 16th veya v30+'dan şaşma derim. Meizu'da köken olarak mp3 ve mp4 tarzı şeylerden geliyor biliyorsan ep55 tarzı piyasada kulaklıkları var. Uzun vade de ben olsam 16th seçerdim tek derdin batarya değişimi o da sorun değil batarya performansıda çok kötü değil ama bu alanda mi 9t'nin ezici üstünlüğü var rakiplerine bu da bir gerçek.
Teşekkür ederim cevabınız için.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Teşekkür ederim cevabınız için.

Rica ederim beni sıkan mesela meizu android 8'de ama bu uzun vade de üzebilir biraz uygulama desteği açısından lg v30plus bundan bir sene eski ama android 10 alacak deniyor ayrıca şuan sık sık önerdiğimiz mi 9t şuan en mantıklı cihaz ama düşürmemek lazım o iş sıkıntı olabilir. :)

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Meizu 16th de güzel ama sorunluymuş iyi araştırmak lazım

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Meizu 16th de güzel ama sorunluymuş iyi araştırmak lazım

Ne gibi? Bildirim ise ayarlardan her zaman arka plan açık yapılınca düzeliyor deniyor. Şahsen o varken bakmazdım mi 9t filan arada 5 batarya değişim ücreti farkı var millet 1000mah farka takmış.
Meizu 16th artıları;
ois
css sabre dac ses çipi (tek rakibi lg)
zirkonyumlu cam kasa ve çok şık
çentiksiz ve pop up'sız
sd 845 daha başarılı amiral orjinal ara çözüm değil
flyme 4/5 yıl güncelleme güvenlik sıkıntı değil ayrıca yeni özellikler yükleniyor (yılda 4 güncelleme)
stereo hoparlör çok güçlü
süper amoled
parmak izi daha hızlı
Mi 9t artıları;
1000mah batarya
arka kamera sensörü daha büyük
daha büyük ekran
google ana güncellemesini alır.
İş yine şurda bitiyor eski amiral vs yeni orta veya orta üst ama aradaki 500tl farkı xiaomi'ye vermek için pek akıllı bir sebep yok bence saygılar.

Son mesajlar