Huawei ABD ile anlaşma sağladı!

Bu konuyu okuyanlar

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Mayıs ayından beri ABD ile Çin arasında yaşanan ticaret sorunları nedeniyle, Huawei markası büyük sıkıntılar yaşıyordu. Hatta yaşanan sıkıntılar nedeniyle yeni piyasaya sunulan Huawei Mate 30 serisinde Google uygulamaları yer almıyordu ve bu durum kullanıcılara kötü bir şekilde yansımıştı. Yeni gelen gelişmelere göre ABD, Huawei'ye ticaret yapabilmesi için izin verdi.

Mayıs ayında ABD Ticaret Bakanlığı ulusal güvenlik tehdidi nedeniyle Huawei markasına ticaret yasağı getirmişti. Bu nedenle yeni piyasaya sunulan Mat 30 serisinde hiç bir Google uygulaması da bulunmuyordu. Google uygulaması bulunmayan modellerin, satış anlamında istenilen seviyeye ulaşması çok zor ve bu nedenle Huawei, Çin piyasasına yönelip yeni telefonlar için indirim yapmıştı.

G20 zirvesinde ABD Başkanı Trump, Huawei ile ABD arasındaki ticari ilişkiye izin vereceğini açıkladı. Bu gelişmeden sonra ABD ile ticaret yapabilmek için 130'dan fazla lisans başvurusu yapıldığını da belirtelim.

Kaynak: milliyet

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Umarım her şey tamamen düzelir hocam. Mate 30 serisinde göz dağı verilmeye çalışılmıştı, umarım google servislerine erişimi sağlanır.

İşler düzelirse tahminimce ay sonu ya da kasım başı Mate 30 Türkiye Pazarına gelmeye başlar...

Bu sefer işler iyi yöne gidiyor gibi, OnePlus ve Xiaomi de tehlikede derken Huawei işi çözdü:)

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Umarım her şey tamamen düzelir hocam. Mate 30 serisinde göz dağı verilmeye çalışılmıştı, umarım google servislerine erişimi sağlanır.

İşler düzelirse tahminimce ay sonu ya da kasım başı Mate 30 Türkiye Pazarına gelmeye başlar...

Bu sefer işler iyi yöne gidiyor gibi, OnePlus ve Xiaomi de tehlikede derken Huawei işi çözdü:)
En başında da dediğim gibi bunlar hep amerikanın oyunları. Huawei satışlarını düşürmek için hain bir plan ki düştü.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
En başında da dediğim gibi bunlar hep amerikanın oyunları. Huawei satışlarını düşürmek için hain bir plan ki düştü.

Zaten Amerika’da pek satılmadığı için Huawei telefonlar çok umurlarında değil. Adamların asıl yapmak istediği Huawei’in altyapı şebekelerinin kullanımını azaltmak...

Google krizi’nin çıktığı aylarda Avrupa’da birsürü ülke ve operatör Huawei ile olan altyapı anlaşmalarını feshetti.

Huawei’in şanslı yanı kullanıcılarıydı. Google Krizi haberlerine rağmen dünya genelinde birçok kişi Huawei telefon almaya devam etti.

Benim asıl merak ettiğim Huawei Laptoplar için Microsoft lisanları verilecek mi??

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Zaten Amerika’da pek satılmadığı için Huawei telefonlar çok umurlarında değil. Adamların asıl yapmak istediği Huawei’in altyapı şebekelerinin kullanımını azaltmak...

Google krizi’nin çıktığı aylarda Avrupa’da birsürü ülke ve operatör Huawei ile olan altyapı anlaşmalarını feshetti.

Huawei’in şanslı yanı kullanıcılarıydı. Google Krizi haberlerine rağmen dünya genelinde birçok kişi Huawei telefon almaya devam etti.

Benim asıl merak ettiğim Huawei Laptoplar için Microsoft lisanları verilecek mi??
Sonuçta microsoft ta abd şirketi olduğu için ona da lisans başvurusu yapılmıştır. Dediğin doğru ancak bir yandan da satışları düşürmek için Di çünkü Apple Huawei den geri kalınca abd çekemedi.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Bunu duyduğuma sevindim. Huawei cihazlarını çok sevmesem de onlar telefon piyasasını hızlandırdılar ve yeni inovasyon yaptılar. Onların sayesinde de rekabet daha da kızıştı. Daha fazla rekabet te biz tüketiciler için daha iyi olacaktır.

ABD’de huawei çook az bilinen bir marka. Bundan dolayı ABD’nin asıl amacının appleı kurtarması olduğunu düşünmüyorum. Ama bir şeyi başardılar:

Huawei baya fırça yedi ve bazılarımızın gözünde kötü amaçlı bir şirket gibi görünmeye başladı. Altered’ın dediği gibi şebeke altyapısı zarar gördü çünkü Avrupadaki bazı ülkeler huawei şebekelerini yasakladı. Şebekeleriyle casusluk yapıyor muydu yapmıyor muydu bilemiyorum ondan şebeke altyapılarının bozulmasının adil olup olmamasından bahsetmeyeceğim.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Huawei iyi rekabetçiydi sevindim

Son mesajlar