Mi 9 Lite vs Mi9T

Bu konuyu okuyanlar

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Kafamda deisik sorular var yani nt 8 pro pubg ve fortnitede max. Grafik ayarlarini acitor ama mi 9t neden yuksek ayarlari aciyor anlamadim oyun performansi da da birbirleriyle başa başlar nerdeyse yani?
acabamax ayarlar mi 9t ye gelir mi he gelse oynamam max ayarlarda ama yani sd 730 kotu bi islemci deil neden max ayarlari yok onu anlamadim.
Babuş bu soruyu yanlış kişiye soruyorsun ben telefonda oyun oynayan biri değilim ben sosyal medya ve müzik manyağı adamım oyun ile işim olmaz ama test etmek için Call of Duty kurup oynayabilirim
edit: İPhone 5s'in 4 inçlik bit kadar ekranında GTA SA bitirmiş adamım o da ayrı bir konu zaten GTA SA telefonda bitirdikten sonra zirvede bıraktım diyebilirim ayrıca telefonda oyun oynamak bana artık çok çocukça geliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mi 9 lite ya da rn8 pro

Almak için vaktim var daha ama mi 9t alamam çünkü internet üzerinden değil telefoncudan alacağım. Bu yüzden yakındaki telefoncularda yok.
Mİ9 Lite ülkemizde tanıtılmadı satışa sunulmadı nasıl alacaksın ki ?

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Babuş bu soruyu yanlış kişiye soruyorsun ben telefonda oyun oynayan biri değilim ben sosyal medya ve müzik manyağı adamım oyun ile işim olmaz ama test etmek için Call of Duty kurup oynayabilirim
edit: İPhone 5s'in 4 inçlik bit kadar ekranında GTA SA bitirmiş adamım o da ayrı bir konu zaten GTA SA telefonda bitirdikten sonra zirvede bıraktım diyebilirim ayrıca telefonda oyun oynamak bana artık çok çocukça geliyor
Aradığınız ozelliklere gore butce biraz yuksek hocam. Samsung alsaniz daha iyi olmaz mi ozmn? Zaten oyun da oynamam diyorsunuz a50 a70 ler isinizi ozmn fazlasiyla gorur yani

Almak için vaktim var daha ama mi 9t alamam çünkü internet üzerinden değil telefoncudan alacağım. Bu yüzden yakındaki telefoncularda yok
Ozaman nt 8 pro daha cok oneririm size cunku performans bakimindan gordugum kadariyla nt8 pro onde tabi bi karsilastirma videosu izlemeden birsey diyemeyiz. Soz ne icin kullanacaktiniz telefonu?

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Aradığınız ozelliklere gore butce biraz yuksek hocam. Samsung alsaniz daha iyi olmaz mi ozmn? Zaten oyun da oynamam diyorsunuz a50 a70 ler isinizi ozmn fazlasiyla gorur yani

Ozaman nt 8 pro daha cok oneririm size cunku performans bakimindan gordugum kadariyla nt8 pro onde tabi bi karsilastirma videosu izlemeden birsey diyemeyiz. Soz ne icin kullanacaktiniz telefonu?
Çok oyun oynamam sadece pubg onuda okullar var diye oynamıyorum. Sadece yaz tatillerinde o da 1 2 saat fazla değil. Instagram whatsapp falan işte.

Mİ9 Lite ülkemizde tanıtılmadı satışa sunulmadı nasıl alacaksın ki ?
2700 tl gibi bir fiyata distribütör garantili satılıyordu.

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Çok oyun oynamam sadece pubg onuda okullar var diye oynamıyorum. Sadece yaz tatillerinde o da 1 2 saat fazla değil. Instagram whatsapp falan işte
Yani nt8 pro alsaniz acikca daha iyi olur ama mi 9 lite 2100 civarı bir fiyatla turkiyeye girerse onu almak daha iyi olur eger butceniz el veriyorsa nt 8 pro almaniz daha iyi olur

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

Yoo fiyatı gayet uygun İPhone XS Max istemiyorum ki istediğim telefon gayet basit niye size bu kadar pahalı geldi özelliklerine göre gayet uygun bir fiyatı var bu telefon 3800'den girdi ve şuanda 2700-2800 size hala pahalı mı geliyor ?
Samsung sevmiyorum hocam A50 veya A70 alacağıma S9+ veya S10 alırım çünkü Samsung'un orta segmentini hiç sevmiyorum S ve Note serisi parasının hakkını veriyor orta segment hakkını vermiyor
Hocam 9 ay araştırma yaptım ve Mİ9T gündelik ihtiyaclarımı fazlası ile karşılayacaktır sürekli telefon değiştiren biri olmadığım için alacağım telefonun beni en fazla 4 sene götürmesi gerek bu yüzden terchimi akıllıca yapmalıyım ve Mİ9T benim beklentilerimi fazlasıyla karşılayan bir telefon bir de ben Xiaomi'ciyim Samsung bana hitap etmiyor
Ben telefonu çok yoğun kullanan biriyim bu yüzden batarya benim için önemli ben kablosuz kulaklık ile müzik dinleyen instagram twitter youtube ve whatsapp kullanan bir kullanıcıyım
edit: İPhone 5s'ten geçeceğim

Çok oyun oynamam sadece pubg onuda okullar var diye oynamıyorum. Sadece yaz tatillerinde o da 1 2 saat fazla değil. Instagram whatsapp falan işte.

2700 tl gibi bir fiyata distribütör garantili satılıyordu.
black friday'i bekliyorum 2000'e düşmeyecek biliyorum ama en azından 2300'lere düşerse harika olur annem 2700-2800'ü pahalı buldu sanki İPhone XS Max istedik neden pahalı buldu ben anlamıyorum gayet uygun bir fiyatı var

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
4 sene götürmesi gerek
Ozaman cok rahat goturur yani cunku pyun vs. Oynamayacaginiz icin islemci kendini zorlamayacaktir bu sayede daha uzun omurlu olacaktir telefon belki 5 seneyi bile rahatca sorunsuz bi sekilde kullanirsiniz diye tahmin ediyorum. Ben genellikle oyun oynayacagim icin ve alacagim telefonuna en az 3- 4 gitmesi gerektigi icin secimimi iyi yapmaliyim sonucta alacagim telefon surekli yorulacak sizinkinde yani daha cabuk yaşlanavak :)

black friday'i bekliyorum 2000'e düşmeyecek biliyorum ama en azından 2300'lere düşerse harika olur annem 2700-2800'ü pahalı buldu sanki İPhone XS Max istedik neden pahalı buldu ben anlamıyorum gayet uygun bir fiyatı var
acaba her hafta cuma gunu boyle indirimler mevcut oluyor mu? Tahminimce 2 yada 3 hafta icinde alacagim nt8 pro yada mi 9t ( daha cazip telefon gormezsem).

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ozaman cok rahat goturur yani cunku pyun vs. Oynamayacaginiz icin islemci kendini zorlamayacaktir bu sayede daha uzun omurlu olacaktir telefon belki 5 seneyi bile rahatca sorunsuz bi sekilde kullanirsiniz diye tahmin ediyorum. Ben genellikle oyun oynayacagim icin ve alacagim telefonuna en az 3- 4 gitmesi gerektigi icin secimimi iyi yapmaliyim sonucta alacagim telefon surekli yorulacak sizinkinde yani daha cabuk yaşlanavak :)

acaba her hafta cuma gunu boyle indirimler mevcut oluyor mu? Tahminimce 2 yada 3 hafta icinde alacagim nt8 pro yada mi 9t ( daha cazip telefon gormezsem).
Şuanda Mİ9T'nin fiyatı 2800 tl onun black friday günü 2300-2400'lere düşmesi lazım annem 2800'ü pahalı buldu neden pahalı buldu bende bilmiyorum 2800'e değer bence özelliklerine göre fiyatı gayet uygun

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Şuanda Mİ9T'nin fiyatı 2800 tl onun black friday günü 2300-2400'lere düşmesi lazım annem 2800'ü pahalı buldu neden pahalı buldu bende bilmiyorum 2800'e değer bence özelliklerine göre fiyatı gayet uygun
Zaten kesinlikle deger 2800e ben sadece nt 8 pro ile arasinda kaldim. Bide her cuma mı indirimler oluyor onu merak ettim yani mesela atiyorum bu ayi 28 i cuma gunu olsa gene indirimler oluyor mu ayrica bu indirimler mi 9t yada nt 8 pro icin kesinlikle gecerli oluyor mu. Inşaallah anlatabilmişimdir demek istediğimi :D

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Zaten kesinlikle deger 2800e ben sadece nt 8 pro ile arasinda kaldim. Bide her cuma mı indirimler oluyor onu merak ettim yani mesela atiyorum bu ayi 28 i cuma gunu olsa gene indirimler oluyor mu ayrica bu indirimler mi 9t yada nt 8 pro icin kesinlikle gecerli oluyor mu. Inşaallah anlatabilmişimdir demek istediğimi :D
Rn8 pro gelince tahminimce mi 9t nin fiyatı artacaktır. Rn8 pro satılsın diye. Çünkü mi 9t çok sattı şimdi hedefleri rn8 pro.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Rn8 pro gelince tahminimce mi 9t nin fiyatı artacaktır. Rn8 pro satılsın diye. Çünkü mi 9t çok sattı şimdi hedefleri rn8 pro.
Ben Mİ9T almadan fiyatı artmamalı zaten bizimkileri zar zor ikna ettim fiyatı artarsa Mİ9T işi yatar

Ben Black Friday derken 29 Kasım'ı kastetmiştim

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
O gündemi özel indirimler oluyor yoksa her cuma mı oluyor onu anlamadım?
Black Friday özel bir gün, yani senede 1 kez oluyor. Amerika'da çok büyük indirimler oluyor, Türkiye'de de biraz indirim yapıyorlar. Telefonlara hiç dikkat etmemiştim, ciddi bir indirim oluyor mu diye.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
eskiden bi telefona 500 verilirmi diye tartışıyorduk, şimdi 10 binlere kadar çıktık

ülkecek manyaklaşdık

1.200 liraya iphone 4 satılıyor pahalı diyorduk heyt be

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Ben Mİ9T almadan fiyatı artmamalı zaten bizimkileri zar zor ikna ettim fiyatı artarsa Mİ9T işi yatar

Ben Black Friday derken 29 Kasım'ı kastetmiştim
Illa mi 9t mi. Fiyatı artarsa başka seçenekleriniz olmalı.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Illa mi 9t mi. Fiyatı artarsa başka seçenekleriniz olmalı.
Evet anasını satayım illa Mİ9T olacak başka telefon istemiyorum son 9 ayda yeterince telefon değiştirdim artık değiştirmek istemiyorum değiştirmek derken almak istediğim telefonu kastettim buna bir açıklık getireyim önce
Valla benim telefon işi Black Friday'e bağlı o gün 2300-2400 tl olursa ben aldıracam yeter anasını satayım sabrım artık tükendi bu arada niye Mİ9T'nin fiyatı artsın başka telefonların fiyatı artarsa artsın NEDEN Mİ9T ?

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Evet anasını satayım illa Mİ9T olacak başka telefon istemiyorum son 9 ayda yeterince telefon değiştirdim artık değiştirmek istemiyorum değiştirmek derken almak istediğim telefonu kastettim buna bir açıklık getireyim önce
Valla benim telefon işi Black Friday'e bağlı o gün 2300-2400 tl olursa ben aldıracam yeter anasını satayım sabrım artık tükendi bu arada niye Mİ9T'nin fiyatı artsın başka telefonların fiyatı artarsa artsın NEDEN Mİ9T ?
Bana ne soruyorsunuz ben tahminimi söylüyorum. Rn8 pro aynı fiyattan gelirse mi 9t ile rn8 pronun satışlarını arttırmak için bence 9tnin fiyatını artirirlar. Yani ben öyle yapardım.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bana ne soruyorsunuz ben tahminimi söylüyorum. Rn8 pro aynı fiyattan gelirse mi 9t ile rn8 pronun satışlarını arttırmak için bence 9tnin fiyatını artirirlar. Yani ben öyle yapardım.
Ben aldıktan sonra arttırsınlar bir telefonu bu kadar çok beğenmişim fiyatı arttırırlarsa arkalarından söverim

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
? inşallah artmazda alırsınız. 2. Seçeneğiniz yok mu ?
Temmenim de o yönde zaten
2.seceneğim yok çünkü hayatımda ilk defa bir telefonu bu kadar çok beğendim gönül isterdi ki OnePlus 7T alayım ancak ülkemiz resmi olarak gelirse fiyatını az çok tahmin ediyorsunuzdur

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Temmenim de o yönde zaten
2.seceneğim yok çünkü hayatımda ilk defa bir telefonu bu kadar çok beğendim gönül isterdi ki OnePlus 7T alayım ancak ülkemiz resmi olarak gelirse fiyatını az çok tahmin ediyorsunuzdur
Ee yani 9t alamazsanız 5s ile mi devam etceksiniz ben olsam değiştiririm telefonumu.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ee yani 9t alamazsanız 5s ile mi devam etceksiniz ben olsam değiştiririm telefonumu.
ben bundan sonra 5s kullanmam 5 sene kullandım daha nereme kullanacam valla mi9t alırlarsa çok iyi olur hem ablamı da ikna ettim zar zor da olsa hadi hodri meydan

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
ben bundan sonra 5s kullanmam 5 sene kullandım daha nereme kullanacam valla mi9t alırlarsa çok iyi olur hem ablamı da ikna ettim zar zor da olsa hadi hodri meydan
Bende diyorum ki mi 9t alamazsanız ne alacaksınız??

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Aynen ne yapmalı bu mediatek. Bu arada donanım haber (erdi özüağ) rn8 pro inceleme videosu gibi bir video çekmiş izlemenizi tavsiye ederim güzel anlatmış.
Zaten rn 8 pro nu herseyi ortada belli ama kafadaki soru isaretleri zamanla bozulurmu da kim ne anlatirsa anlatsin bunu zamandan baska birseyle kanitlayamaz. Ama fiyatina gore mi 9t den bile gayet iyi

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Mi9T, İstanbul Bilişim'de 2400 TL'ye, hatta Havale ile 2300 TL civarına satılıyor 64 GB, Mavi renk olan modeli. Hepsiburada'da 2799 TL olan cihaz neden bu kadar ucuz ? İthalatçı garantili olma ihtimali var mı ve öyle olduğu için mi ucuz ?

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Hepsiburada da bir satıcı tr garantili 64 gb rn8 proyu 2700 e satıyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20191012-214449.png
    Screenshot_20191012-214449.png
    232.7 KB · Görüntüleme: 248