S9 vs a70 hangisi alinir?

s9 vs a70 hangisi alinmali?

• Kullanılan toplam oy
    21

Bu konuyu okuyanlar

Flash52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bütçem 2700-2800 tl sizce ikinci el s9 garantili temiz kullanilmis almak mi daha mantikli yoksa sifir 2 yil garantili a70 mi? benim aradigim özellikler ekrani büyük amoled olsun islemcisi iyi olsun yani en azindan oyunlari kasma takilma donma yapmadan oynatabilsin arayüzde ayni sekilde bataryada 1 günu cikarsa yeter baska aradigim pek bir özellik yok öte yanda forumda herkes xiaomi mi9t öneriyor yada rn8 pro yeni cikicak olan baya iyi gözüküyor telefon islemci ve ozellik olarak ama miui arayüzünü sevmiyorum hosuma gitmiyor samsungun one ui arayüzünü beğeniyorum baya a70 ile arasinda islemci farki var ama bu cok buyuk fark yaratirmi genel anlamda bilemedim kararsiz kaldim :( s9+ onermeyin o kadar bütçem yok ikinci elleride temiz olanlari 3.500 den basliyor bu saydigim telefonlardan kullanan varsa fikirlerini paylasirlarsa memnun olurum

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
bütçem 2700-2800 tl sizce ikinci el s9 garantili temiz kullanilmis almak mi daha mantikli yoksa sifir 2 yil garantili a70 mi? benim aradigim özellikler ekrani büyük amoled olsun islemcisi iyi olsun yani en azindan oyunlari kasma takilma donma yapmadan oynatabilsin arayüzde ayni sekilde bataryada 1 günu cikarsa yeter baska aradigim pek bir özellik yok öte yanda forumda herkes xiaomi mi9t öneriyor yada rn8 pro yeni cikicak olan baya iyi gözüküyor telefon islemci ve ozellik olarak ama miui arayüzünü sevmiyorum hosuma gitmiyor samsungun one ui arayüzünü beğeniyorum baya a70 ile arasinda islemci farki var ama bu cok buyuk fark yaratirmi genel anlamda bilemedim kararsiz kaldim :( s9+ onermeyin o kadar bütçem yok ikinci elleride temiz olanlari 3.500 den basliyor bu saydigim telefonlardan kullanan varsa fikirlerini paylasirlarsa memnun olurum

İsteklerine A70 daha iyi cevap veriyor gibi gördüm anneme aldım gayet smooth şekilde kullanıyor. Alınır cihaz oyun da oynatır kesin. Şimdi mi9tciler toplanır ama ben A70 daha iyi olur diyorum

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Bu devirde 2. el telefon almak bana göre risklidir.

ben olsam A70 alırım keyfime bakarım.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
İkisi arasından sıfır a70 öneririm. Mi9t ye bakmanızı tavsiye ederim.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Garantisi bitmeden yavaşlamaları görmek istiyorsanız a70 garantisi bittikden 1 yıl sonra yavaşlamaları görmek istiyorsanız mi9t.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
3+ yıldır s7 kullanıyorum. Asla yavaşlamadı. Sadece maps uygulaması bazen ağır çalışıyor. Onun dışında gram yavaşlama yok.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Çünkü çıktığı zaman amiral gemisi idi.

Hocam 2013 ve öncesi yıllarda samsung'un nanD chipleri tel tel dökülüyordu. Ondan sonra çıkan modellerde sistemli bir yavaşlama yok. Ben Note2 de chip yakmış bir kullanıcıydım ROM geliştirirken. Hey gidi günler.

7 yıllık s3 kullanan arkadaşım var. Onun dışında J5 2016 kullanan validem var. Yavaşlama uygulamalarda oluyor tabi. Çünküleri çok.

1570540089799.png

Bu cihaz SD410 kullanıyor 3 yıldır o da memnun ve ara ara bakıyorum gayet de güzel çalışıyor bu config'e göre. Ki J serisi giriş seviyesi bu arada.

nanD chiplerinin tedariğini değiştirdi ve tasarımsal bazı güzellikler yaptı samsung. Eskisi gibi değil.

A70 3-4 yıl keyifle kullanılacak bir cihaz. SD675 kullanıyor.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

İkisini de önermem. Mi 9T’ye bakmanızı tavsiye ederim.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Hocam 2013 ve öncesi yıllarda samsung'un nanD chipleri tel tel dökülüyordu. Ondan sonra çıkan modellerde sistemli bir yavaşlama yok. Ben Note2 de chip yakmış bir kullanıcıydım ROM geliştirirken. Hey gidi günler.

7 yıllık s3 kullanan arkadaşım var. Onun dışında J5 2016 kullanan validem var. Yavaşlama uygulamalarda oluyor tabi. Çünküleri çok.

Ekli dosyayı görüntüle 79939

Bu cihaz SD410 kullanıyor 3 yıldır o da memnun ve ara ara bakıyorum gayet de güzel çalışıyor bu config'e göre. Ki J serisi giriş seviyesi bu arada.

nanD chiplerinin tedariğini değiştirdi ve tasarımsal bazı güzellikler yaptı samsung. Eskisi gibi değil.

A70 3-4 yıl keyifle kullanılacak bir cihaz. SD675 kullanıyor.
J7 pro var babamda samsung'dan tek vaz geçiremediğim adam birisi arıyor ekran canı isterse geliyor yoksa gelmiyor uygulamalara yavaş giriyor yazdığın yazılar yavaş aktarılıyor falan alıcaksan amiral gemisini Alican.

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Sıfır A70 tavsiye ederim.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bu zamanda ikinci el telefon almanı önermem. Oppo RenoZ modelide çoğu zaman Vatan'da 2899 TL oluyor o telefonuda incelemeni öneririm. A70'e güzel bir alternatif.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Mi 9t öneririm neden dersen sadece işlemci değil kamera ve seste de farkları var.
Onun dışında a70 3. seçenek olur benim için ikiye pek ısınamasamda oppo reno z girer ama düşüncem fiyatı biraz düşmeli. Xiaomide a70 ve reno z'den başka daha iyi çözümlerde var ama en iyisi mi 9t.

nco16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lg v30 plus öneririm, kablosuz şarj ve IP68 sertifikası var. İşlemciside mi 9t ile hemen hemen aynı performansta gözüküyor. Ama ön kamerasının kötü olduğundan bahsediliyor, onuda hatırlatayım.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Yahu sizi/leri anlayamıyorum bir türlü... Bu genç arkadaş bir soru sormuş: Şu iki telefondan birini alacağım, hangisini tavsiye edersiniz diye. Hangi marka, model alayım diye sormuyor. Niye başka şeyler dayatıyorsunuz, anlayamıyorum.

S9 amiral gemisidir kardeşim, ben olsaydım onu tercih ederdim. Plus olanı tercih ederdim. Hangisini alırsan al hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullan yeğenim.

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Yahu sizi/leri anlayamıyorum bir türlü... Bu genç arkadaş bir soru sormuş: Şu iki telefondan birini alacağım, hangisini tavsiye edersiniz diye. Hangi marka, model alayım diye sormuyor. Niye başka şeyler dayatıyorsunuz, anlayamıyorum.

S9 amiral gemisidir kardeşim, ben olsaydım onu tercih ederdim. Plus olanı tercih ederdim. Hangisini alırsan al hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullan yeğenim.

telefon önerisiyle ilgili bir şey gördüler mi mi9t’yi kopyala yapıştır yapıyorlar galiba

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
S9 daha iyi olabilir ama güncel değil performans olarak S9 ama diğer türlü A70 bence eğer bütçeniz 4500 tl filan ise S10e, P30 , A80 , mi 9t pro filan.