Çok Acil Telefon Önerisi.

Bu konuyu okuyanlar

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Merhabalar hocalarım. İlk önce buraya konu açmayı sevmiyorum. Ama mecbur kaldım. Artık yeni bir telefona ihtiyacım var. Aklımda da;
Huawei Mate 20 Pro
Samsung Galaxy Note FE (Note 7 yerine gelen telefon.)
Bütçe konusu da 2700 TL. Ancak iPhone, Realme, HTC, GM, Xiaomi, oppo gibi markalar önermeyin. (GM 9 Pro dışında.) Telefon kriterlerim;
Batarya
RAM- Depolama alanı

Son düzenleme:

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Mi 9 T bu fiyat bandında en iyi telefon diyebilirim.Biliyorum sürekli bu telefon yazılıyor fakat gerçekten güzel bir telefon.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Merhabalar hocalarım. İlk önce buraya konu açmayı sevmiyorum. Ama mecbur kaldım. Artık yeni bir telefona ihtiyacım var. Aklımda da;
Huawei Mate 20 Pro
Samsung Galaxy Note FE (Note 7 yerine gelen telefon.)
Bütçe konusu da 2700 TL. Ancak iPhone, Realme, HTC, GM, Xiaomi gibi markalar önermeyin. (GM 9 Pro dışında.) Telefon kriterlerim;
Batarya
RAM- Depolama alanı

A70 öneririm.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
iyide Huawei dardayken almak me derece iyi?

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Forumda her gün görüyorum neymiş bu mi9T ya baya övdüler :D
Hocam bu fiyat bandında rakiplerinden daha iyi bir telefon,şu an için Redmi Note 8 Pro ile kapışır hatta RN 8 Pro daha öndedir belki ama MediaTek işlemci düşündürüyor.Eklemeyi unuttuğum bir cihaz varsa ekleyip o şekilde de karşılaştırabilirsin :)

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Pardon markaları okumuştumda xiaomi gözümden kaçmış :)
O zaman A70 öneririm.
Ha birde 2700TL ye nerede Huawei Mate 20 Pro var ?
En fazla 2. el. Yoksa belimiz bükülür.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bu fiyat bandında rakiplerinden daha iyi bir telefon,şu an için Redmi Note 8 Pro ile kapışır hatta RN 8 Pro daha öndedir belki ama MediaTek işlemci düşündürüyor.Eklemeyi unuttuğum bir cihaz varsa ekleyip o şekilde de karşılaştırabilirsin :)
Sakın hocam oppo önermeyin! Sakın!

iyide Huawei dardayken almak me derece iyi?
Mate 20 Pro Google desteği almıyor mu hocam?

Son düzenleme:

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Hocam ben nt 8 pro düşünüyorum sizce hangisini almaliyi bi türlü karar veremedim yahu☺ Bugün bi karşılaştırma gördü youtubede birçok oyunlar karıştırıyor nerdeyse her zaman berabere gidiyorlar cok az bi farkla mi 9t fos konusunda önde oluyor yada beraber. Birde şunu eklemek istiyorum pubh dahil bi kaç oyuda herhalde maximum grafik ayarı desteklenmiştir diyor. Bulabilirsem atacağım tekrar o videolu seve hangi sebeple hangi telefonu almaliyim yada almamaliyim?

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Hocam ben nt 8 pro düşünüyorum sizce hangisini almaliyi bi türlü karar veremedim yahu☺ Bugün bi karşılaştırma gördü youtubede birçok oyunlar karıştırıyor nerdeyse her zaman berabere gidiyorlar cok az bi farkla mi 9t fos konusunda önde oluyor yada beraber. Birde şunu eklemek istiyorum pubh dahil bi kaç oyuda herhalde maximum grafik ayarı desteklenmiştir diyor. Bulabilirsem atacağım tekrar o videolu seve hangi sebeple hangi telefonu almaliyim yada almamaliyim?
Mümkünse biraz bekle,alıp kullananların yorumlarına bak.MediaTek işlemci kullanıyor bir sorunu var mıdır acaba diye.Acelen varsa Mi 9 T al geç,ben olsam öyle yapardım.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
En kötü turkiye ye resmi olarak gelene kadar beklerim acaba yeterlimidir?
Yeterli olmaz,Mİ 9 T alıp geç.İnsanlar bir süre kullanıp deneyimlemeli,zaten genel olarak eş telefonlar bu kadar strese gerek yok,beğendiğini al.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
En kötü turkiye ye resmi olarak gelene kadar beklerim acaba yeterlimidir?

mi 9t çık daha iyi ekran amoled, ön ve arka kamera yazılımı daha iyi, ses hem hoparlör hem kulaklıkla çok iyi snapdragon hem güçlü hem sıkıntısız. Rn 8pro kısa vade de üzmesede uzun vadede banko üzer.

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Nedir bu mtk işlemcilere takıntınız bi anlamadım gitti?. Özellik bakımından siz hangisini tercih edersiniz varsayalım iki telefonda uzun vadede iş yapar.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Nedir bu mtk işlemcilere takıntınız bi anlamadım gitti?. Özellik bakımından siz hangisini tercih edersiniz varsayalım iki telefonda uzun vadede iş yapar.

Mi 9t tabi ki neden dersen kasası şık, ekranı amoled ve düz değil bir dünya ekran özelliği var, hifi ses dacı var, kamera yazılımı daha iyi bir kaç kıyas izledim, sd olduğu için gcam ile daha uyumlu... birde kendini kandırma mtk asla sd performansı vermez daha cihaz sıfır ve fabrika çıkış yazılımı üzerinde ayrıca dahili sıvı soğutma var iken antutuya göre sd 845 ayarında sözüm ona işlemcili deniyorken sd730'lu mi 9t ile aynı performansı veriyorsa bence uzun vade de mi 9t ilerde daha temiz kullanım verir. Evet belki rn 8pro uzun süre dayanır belki uzun süre tatmin eder ama mi 9t varken işin içinde aynı paraya a-lın-maz...

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Mi 9t tabi ki neden dersen kasası şık, ekranı amoled ve düz değil bir dünya ekran özelliği var, hifi ses dacı var, kamera yazılımı daha iyi bir kaç kıyas izledim, sd olduğu için gcam ile daha uyumlu... birde kendini kandırma mtk asla sd performansı vermez daha cihaz sıfır ve fabrika çıkış yazılımı üzerinde ayrıca dahili sıvı soğutma var iken antutuya göre sd 845 ayarında sözüm ona işlemcili deniyorken sd730'lu mi 9t ile aynı performansı veriyorsa bence uzun vade de mi 9t ilerde daha temiz kullanım verir. Evet belki rn 8pro uzun süre dayanır belki uzun süre tatmin eder ama mi 9t varken işin içinde aynı paraya a-lın-maz...
Evet para konusunda zaten mi 9t araştırmanın ama duyduğum göre 3700 çıkış yapmış nt8 pro da 2700 diyelim benzer yani mi 9t bı daha on planda olması lazım ama ışte kafamı kurcalayan sorular var hep çıkış fiyatlarını baz alırsak birbirleriyle kapisiyorlar yani hatta anlamadığım bir diğer huşu ise pubh de max. Ayarları mi 9t almazken nt 8 pro neden açıyor?

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
G90T'yi küçümsemeyin derim

SD730 ne yahu.

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
G90T'yi küçümsemeyin derim

SD730 ne yahu.
Bende bu kucumsemenin sebebini arıyorum şimdi mi 9t alacağım bu sefer nt8 pro yeni çıktı daha bilmiyorum güncelleme aldimi ama eğer güncelleme ali ver mi 9t den iyi olursa harbiden uzulurum:(

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Evet para konusunda zaten mi 9t araştırmanın ama duyduğum göre 3700 çıkış yapmış nt8 pro da 2700 diyelim benzer yani mi 9t bı daha on planda olması lazım ama ışte kafamı kurcalayan sorular var hep çıkış fiyatlarını baz alırsak birbirleriyle kapisiyorlar yani hatta anlamadığım bir diğer huşu ise pubh de max. Ayarları mi 9t almazken nt 8 pro neden açıyor?

... and @astegon siz ikiniz gidin rn 8pro alın ben üstte uzun uzadıya farkları yazdım. Ama hala g90t kötü değil veya çıkış fiyatı gibi gereksiz ve anlamsız argümanlar sunuyorsunuz üstte yorumum duruyor benden bu kadar. ;)

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Bende bu kucumsemenin sebebini arıyorum şimdi mi 9t alacağım bu sefer nt8 pro yeni çıktı daha bilmiyorum güncelleme aldimi ama eğer güncelleme ali ver mi 9t den iyi olursa harbiden uzulurum:(
Hocam aceleniz yoksa RN 8 Pro bekleyin.

... and @astegon siz ikiniz gidin rn 8pro alın ben üstte uzun uzadıya farkları yazdım. Ama hala g90t kötü değil veya çıkış fiyatı gibi gereksiz ve anlamsız argümanlar sunuyorsunuz üstte yorumum duruyor benden bu kadar. ;)

Hoca ne sunalım?

morgh1sto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Niye xiaomi istemiyorsun bilmiyorum ama bence alt sınıfın lideri şuan xiaomi bence başka marka almak ama eğer ki başka marka istiyorsan lg v30+ plus ve meizu 16th ye bi bak

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Şimdi üstte dediim gibi olursa ki olma ihtimali var ozaman mi 9t alıcıları baya pişman olmuş olacak sonuçta türkiye burası aylık 2000 tl ile neler yapabilir ki onun içi kararımızı iyi vermek lazım ?

Hocam aceleniz yoksa RN 8 Pro bekleyin.
Sonunda rn8 pro öneren birini gördüm :D bekleyecek cok vaktim yok açıkçası ayın 15 önde turkiye ye resmi olarak gelecek diye duydum ozamana kadar beklerim açıkçası ama ondan önce gene bi herkesin öneririm almak isterim

Son mesajlar