Max. 2200 TL'ye kadar telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

SüleymanCLK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar 4 yıldır kullandığım Xperia M5 artık bozulma aşamasına geldiği için yeni telefon alacağım. Araştırma yaptım ve önerileri okudum. 2000 TL civarında en çok önerilen "Red Mi Note 7" var. Ancak ondada Ghost Screen problemi ve bir kaç problem daha gözüme çarptı. 2000-2200 TL'ye kadar telefon önerebilir misiniz acaba? İnternet üzerinden getirtmek istemiyorum. Garantili bir şekilde mağazadan almak istiyorum. En son ihtimal yine RN7'ye döneceğim ama buna rakip "Şu daha iyi olur" dediğiniz bir telefon varsa önerilerinizi almak isterim.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Redmi note 7 iyidir sorun yaşamazsınız arkadaşım da kullanıyor ama alternatif olarak a50 modeline göz atabilirsiniz

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Redmi Note 7 kullanıyorum ve söylediğin sorunu yaşamadım. @Sardaukar adlı kullanıcı da Redmi Note 7 kullanıyor,ona da sorabilirsin.

Bunun dışında Mi 8 Lite var mağazalarda görmedim,genelde internetten satılıyor diye biliyorum,
Mi A3 alabilirsin ama alırken ekranın 720P olması ve Saf androide (Bazı kişiler sever bazıları da nefret eder) sahip olması gibi özelliklerin farkında olarak almalısın,
Samsung A50 de alabilirsin,güzel cihazdır.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Arkadaşlar 4 yıldır kullandığım Xperia M5 artık bozulma aşamasına geldiği için yeni telefon alacağım. Araştırma yaptım ve önerileri okudum. 2000 TL civarında en çok önerilen "Red Mi Note 7" var. Ancak ondada Ghost Screen problemi ve bir kaç problem daha gözüme çarptı. 2000-2200 TL'ye kadar telefon önerebilir misiniz acaba? İnternet üzerinden getirtmek istemiyorum. Garantili bir şekilde mağazadan almak istiyorum. En son ihtimal yine RN7'ye döneceğim ama buna rakip "Şu daha iyi olur" dediğiniz bir telefon varsa önerilerinizi almak isterim.

A50’ye bakmanızı öneririm. Alternatif olarak biraz beklenip RN8 de alınabilir.

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Redmi Note 7 güzel olur hiç note 8’e falan üste para koymayın değmez.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
2200 TL bütçe ile A50 ideal bir seçim olur. Hatta şuan kampanlaı 2199 TL :) 1 TL cebinde kalır çay içersin. Realme 3 pro şarj girişi olarak Micro-USB olması bence alınmaması için başlı başına bir neden.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
ghost screen her telefonda olmaz şansına denk gelirse olur
al rm7 gitsin ben yeni aldım çokta memnunum 1650 liraya aldım fiyatının en iyisi
önümüzdeki ay kalın zırhlı kılıfta alacağım plastik kılıfının üzerine geçireceğim üzerinde zaten nano koruyucu var onuda 2-3 ay sonra değiştiririm

Son düzenleme:

SüleymanCLK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
ghost screen her telefonda olmaz şansına denk gelirse olur
al rm7 gitsin ben yeni aldım çokta memnunum 1650 liraya aldım fiyatının en iyisi
önümüzdeki ay kalın zırhlı kılıfta alacağım plastik kılıfının üzerine geçireceğim üzerinde zaten nano koruyucu var onuda 2-3 ay sonra değiştiririm
Şans konusunda bayağı bir sıkıntılıyımdır. Muhtemelen bana denk gelir. O yüzden tereddütteyim. Ama diğer arkadaşların söylediği gibi A50 seçeneğini değerlendireceğim

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Çoğu özelliğine baktığımda A50 benim için daha ideal duruyor. Fiyatı haricinde tabii ki, neden RN7 önerdiğinizi öğrenebilir miyim? Belki gözden kaçırdığım bir şey vardır
Bence güzel cihaz ben samsung un orta seviyesini önermiyorum 200tl wkleyip lg v30+ da alabilirsiniz

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Tüm önerileri dikkate alarak ve yaptığım araştırmalara dayanarak Galaxy A50 aldım. İlerleyen günlerde düşüncelerimi ve deneyimlerimi bu konunun altında paylaşacağım.
hayırlı olsun, size önerim arka kapak çizilmeye çok müsait olduğu için kauçuk bir ekran koruyucu ile kapatmanız olacaktır

SüleymanCLK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
kılıfı şimdiden halledin
Öneriniz var mı yoksa direk silikon kılıf mı kullanayım? Farklı tarz bi kılıfla telefonun estetik görünümünü bozmak istemiyorum açıkçası.

hayırlı olsun, size önerim arka kapak çizilmeye çok müsait olduğu için kauçuk bir ekran koruyucu ile kapatmanız olacaktır
Silikon kılıf daha mantıklı olmaz mı düşme durumlarında vesaire kenarlarını da korumak için?
Mesaj otomatik birleştirildi:

kılıfı şimdiden halledin
Öneriniz var mı:? Silikon kılıf kullanmayı planlıyorum. Farklı bir tarzda kılıf ile telefonun estetik görünümünü bozmak istemiyorum.
Kılıf kullanmak daha mantıklı olmaz mı? Düşme durumlarında kenarlarını da korumak için.

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Öneriniz var mı yoksa direk silikon kılıf mı kullanayım? Farklı tarz bi kılıfla telefonun estetik görünümünü bozmak istemiyorum açıkçası.

Silikon kılıf daha mantıklı olmaz mı düşme durumlarında vesaire kenarlarını da korumak için?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öneriniz var mı:? Silikon kılıf kullanmayı planlıyorum. Farklı bir tarzda kılıf ile telefonun estetik görünümünü bozmak istemiyorum.

Kılıf kullanmak daha mantıklı olmaz mı? Düşme durumlarında kenarlarını da korumak için.
korusun telefonu yeter gerisi sizin zevkiniz

SüleymanCLK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Evet telefon siparişimden 23 saat sonra elime ulaştı. Kullanacağım uygulamaları kurdum. Yazılımsal bir sorunla henüz karşılaşmadım. Parmak izi okuyucusu son güncellemeyle hızlanmış. Yüz tanıma sistemi çok hızlı çalışıyor. Telefonu elime aldığım anda ekranını açabiliyorum. Müzik konusunda hoparlörü hoşuma gitti. Kamerası da Video çekiminde biraz sıkıntı yaşatıyor. Ancak fotoğraflarda ana kamerayı 25 MP 'de tutmalarına rağmen yapay zeka desteğiyle oldukça iyi fotoğraflar çekiyor. Şarj konusunda Sabah 10'da %100 olarak aldım, gün içerisinde instagram, twitter, whatsapp gibi uygulamalar kullandım. Yaklaşık 1 saat telefon görüşmesi yaptım. Ortalama şekilde kullanmama rağmen 15 saatte sadece %44 şarj yedi. Muhtemelen 1.5-2 günü çıkaracaktır.

Edit: Telefonun arkasına Spigen crystal kılıflardan alacağım. Ön cama ise Shiftdelete'de kullanılan Spigen Glas.tr kullanmak istiyordum fakat Spigen'in sitesinde satışa kaldırılmış kırılmaz cam. Cam konusunda bir önerisi olan varsa alabilirim.

Son düzenleme:

SüleymanCLK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Evet ortalama 1 aylık bir kullanım sürecinden sonra tekrar düşüncelerimi aktarayım telefonla ilgili;

Telefona gelen son güncellemeyle parmak izi düzgün çalışmamaya başladı. Neredeyse parmak izini kullanamıyorum diyebilirim. Çok nadir okuyor parmağımı o konuda sıkıntısı var.(Benimle mi alakalı bilmiyorum fakat son güncellemeye kadar böyle bir sıkıntısı yoktu.) Diğer bir gördüğüm sorun telefonun medya sesi son sese kadar normal bir şekilde artıyor fakat yeterli yükseklikte değil diye düşünüyorum. Ancak son sesle bir önceki ses seviyesi arasında dağlar kadar fark var. Son sesi çok yüksekken bir alt seviyesi çok daha kısık. Şarj konusunda bir aydır çok rahat bir şekilde iki (2) günü çıkartıyor. Kamerası geceleri çok verimli değil. Ancak gün ışığındaki çekimlerde yapay zeka desteği ile çok iyi sonuçlar veriyor.

Emre:)

Doçent
Reaksiyon puanı
403
Evet ortalama 1 aylık bir kullanım sürecinden sonra tekrar düşüncelerimi aktarayım telefonla ilgili;

Telefona gelen son güncellemeyle parmak izi düzgün çalışmamaya başladı. Neredeyse parmak izini kullanamıyorum diyebilirim. Çok nadir okuyor parmağımı o konuda sıkıntısı var.(Benimle mi alakalı bilmiyorum fakat son güncellemeye kadar böyle bir sıkıntısı yoktu.) Diğer bir gördüğüm sorun telefonun medya sesi son sese kadar normal bir şekilde artıyor fakat yeterli yükseklikte değil diye düşünüyorum. Ancak son sesle bir önceki ses seviyesi arasında dağlar kadar fark var. Son sesi çok yüksekken bir alt seviyesi çok daha kısık. Şarj konusunda bir aydır çok rahat bir şekilde iki (2) günü çıkartıyor. Kamerası geceleri çok verimli değil. Ancak gün ışığındaki çekimlerde yapay zeka desteği ile çok iyi sonuçlar veriyor.
Hocam parrmak izi gayet hızlı çalışıyor bende yav.