Xiaomi vs Oppo Hangisi?

Bu konuyu okuyanlar

erderer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Oppo
Xiaomi
Sizce hangisini seçmeliyim ve öneri verecek olan var mı
Bütçe 3000₺

Son düzenleyen moderatör:

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Xiaomi Mİ 9T

Emre:)

Doçent
Reaksiyon puanı
403
Oppo androidin iphoneu gibi artık. Gereksiz fahiş fiyatlar...

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Oppo
Xiaomi
Sizce hangisini seçmeliyim ve öneri verecek olan var mı
Bütçe 3000₺
Xiaomi tabiki Mİ9T al kalan 200 tl ile MI Band 4 alırsın kombin yaparsın
Oppo'nun fiyat politikasını ve arayüzünü beğenmiyorum beğendiğim 2 tane modeli var biri Reno diğeri Reno Z
Reno Z 3000 civarı Reno ise 5000 tl
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sizi sayı ile mi gönderiyorlar aşağı iniyorum herkes Mİ9T yazmış birinizde mi Redmi Note 8 Pro önermez arkadaş ?

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Oppo'nun fiyat politikasını ve arayüzünü beğenmiyorum beğendiğim 2 tane modeli var biri Reno diğeri Reno Z

Sizi sayı ile mi gönderiyorlar aşağı iniyorum herkes Mİ9T yazmış birinizde mi Redmi Note 8 Pro önermez arkadaş ?
beğensek öneririz kardeşim

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

Redmi Note 8 mtk işlemcili güven vermiyor ama mi 9t harika bir cihaz çevremde de herkese tavsiye ediyorum mükemmel bir cihaz bende almayı düşünüyorum Allah izin verirse bu olmazsa mi 9lite filan ama mi 9t harika bir cihaz. ^!^

DangerousRabbit46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Xiaomi Mi 9T al. Redmi Note 8 önericektim ki Redmi Note 8 de MediaTek işlemci var. SnapDragon işlemci daha performanslı daha güvenilir bir işlemci. Yani toparlayacak olursak Xiaomi Mi 9T her anlamıyla Redmi Note 8 den daha kârlı bir seçim olacaktır..

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

Hocam RN8 Pro’yu bu kadar önermek istiyorsanız kendiniz neden Mi 9T alıcam diyorsunuz???

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Ben a70 alırdim . Bana göre kamerası mi9t den 1 tık daha iyi (özellikle ön kamera) . Ben MIUI arayüzünü sevmiyorum , bana ağır geliyor . OneUI bence daha kullanışlı .

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hocam RN8 Pro’yu bu kadar önermek istiyorsanız kendiniz neden Mi 9T alıcam diyorsunuz???
Çünkü ben Mİ9T'yi daha çok seviyorum ve bir aksilik çıkmazsa önümüzdeki ay geçecem RN8 Pro'yu öneririm çünkü güzel telefon gidip sd665'li Redmi Note 8 mi önereyim illaki hocam ?
Hem ben Redmi K20 ismi ile tanıtıldığından beri takip ediyorum fiyatı da 3800'den 2700'lere düşünce bu fırsatı değerlendirmek istedim diyelim
Bu forumda herkes Mİ9T almak zorunda mı konu sahibi RN8 Pro alsın en azından bir farkı olur fena mı ettim ?

Xiaomi Mi 9T al. Redmi Note 8 önericektim ki Redmi Note 8 de MediaTek işlemci var. SnapDragon işlemci daha performanslı daha güvenilir bir işlemci. Yani toparlayacak olursak Xiaomi Mi 9T her anlamıyla Redmi Note 8 den daha kârlı bir seçim olacaktır..
Note 8 Pro yalnız o Note 8'de SD665 var

Redmi Note 8 mtk işlemcili güven vermiyor ama mi 9t harika bir cihaz çevremde de herkese tavsiye ediyorum mükemmel bir cihaz bende almayı düşünüyorum Allah izin verirse bu olmazsa mi 9lite filan ama mi 9t harika bir cihaz. ^!^
Hocam bende önümüzdeki ay Mİ9T'ye geçecem bir aksilik çıkmazsa bu arada ablam sence hangisini almalı RN8 Pro mu Mİ9 Lite mı ikisi de kriterlerine uyuyor ancak ekran ve batarya olarak RN8 Pro daha üstün

beğensek öneririz kardeşim
Reno Z o kadar da kötü telefon değil aslında tek sorunu MTK Helio P90 işlemcisi onun dışında fıstık gibi telefon

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Yanlış yazmışım orada Note 8 Pro diyecektim.
Note 8 Pro hiç mi alınmaz bende Mİ9 Lite ve Note 8 Pro arasında kaldım epey'de kıyaslayınca Note 8 Pro daha iyi çıkıyor iki telefonda ablamın kriterlerine uyuyor ablama hangisini aldırsam ki acaba ?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Note 8 Pro hiç mi alınmaz bende Mİ9 Lite ve Note 8 Pro arasında kaldım epey'de kıyaslayınca Note 8 Pro daha iyi çıkıyor iki telefonda ablamın kriterlerine uyuyor ablama hangisini aldırsam ki acaba ?

Ablan oyun moyun oynamıyor boşuna kurcalama mi 9 lite ona hayli hayli yeter ama bence fiyatı biraz düşer ve öyle alın mtk filan vadelide sıkıntılı iş antutuya güvenip riskli iş yapma. Yani dediğim gibi biraz beklesin mi 9lite alsın.

DangerousRabbit46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Xiaomi mi 9 Lite daha performanslı bir cihaz. Onun dışında Note 8 Pro alabilirsiniz.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ablan oyun moyun oynamıyor boşuna kurcalama mi 9 lite ona hayli hayli yeter ama bence fiyatı biraz düşer ve öyle alın mtk filan vadelide sıkıntılı iş antutuya güvenip riskli iş yapma. Yani dediğim gibi biraz beklesin mi 9lite alsın.
Epey sitesinde kıyasladım RN8 Pro 80 puan Mİ9 Lite 75 puan

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Oppo'nun Fiyat/Performans cihaz satma gibi bir derdi yok adamlar tasarım ve kalite satıyor. Vatan-Teknosa veya Medimark gibi yerlerde Oppo Reno Z modelini incelemeni öneririm. Telefonu eline aldımı sanki 5-6 bin TL lik telefon almışın gibi duruyor gerek malzeme kalitesi gerekse görünüş hatları olarak. Ekran kalitesi kamera flan tatmin edici seviyede. Üstte bir arkadaşın dediği gibi Oppo aslında Çin'in Iphon'u gibi. 2018 yılı satış rakamlarında Xiaomi'nin üstünde. Xiaomi malzeme kalitesi ve tasarımdan kısıp donanıma ağırlık veriyor Xiaomi daha çok halkın fakirin markası gibi.

İşin özü Oppo Reno Z modeli çoğu zaman geceleri kampanyaya giriyor TeknoSa veya Vatan'da fiyatı 2899 TL flan oluyor. Bence o fiyata göre güzel ve alınası bir telefon. Gidip bir mağazada incele ve ekran kalitesi sistem akıcılığın gör. Burda körlemesine Xiaomi Mi 9T deyip geçiyor herkes. Mağazada ürünleri incele ve öyle karar ver bence. Ömründe eline Xiaomi telefon almamış adam yapay puanlamaya veya testlere bakıp bu telefon daha iyi diyor gerçek hayatta öyle olmuyor kullanımda çoğu şey.

1570471735336.png

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Oppo'nun Fiyat/Performans cihaz satma gibi bir derdi yok adamlar tasarım ve kalite satıyor. Vatan-Teknosa veya Medimark gibi yerlerde Oppo Reno Z modelini incelemeni öneririm. Telefonu eline aldımı sanki 5-6 bin TL lik telefon almışın gibi duruyor gerek malzeme kalitesi gerekse görünüş hatları olarak. Ekran kalitesi kamera flan tatmin edici seviyede. Üstte bir arkadaşın dediği gibi Oppo aslında Çin'in Iphon'u gibi. 2018 yılı satış rakamlarında Xiaomi'nin üstünde. Xiaomi malzeme kalitesi ve tasarımdan kısıp donanıma ağırlık veriyor Xiaomi daha çok halkın fakirin markası gibi.

İşin özü Oppo Reno Z modeli çoğu zaman geceleri kampanyaya giriyor TeknoSa veya Vatan'da fiyatı 2899 TL flan oluyor. Bence o fiyata göre güzel ve alınası bir telefon. Gidip bir mağazada incele ve ekran kalitesi sistem akıcılığın gör. Burda körlemesine Xiaomi Mi 9T deyip geçiyor herkes. Mağazada ürünleri incele ve öyle karar ver bence. Ömründe eline Xiaomi telefon almamış adam yapay puanlamaya veya testlere bakıp bu telefon daha iyi diyor gerçek hayatta öyle olmuyor kullanımda çoğu şey.

Ekli dosyayı görüntüle 79906

Mi 9t modeli oppo reno z'den bayağı iyi bir model ne yönden dersen kasası, hifi, sensörü vs. pek çok şey sayılabilir

ubuntuman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Şu anda zaten en kritik soru şu mi 9t mi redmi note 8 pro mu bende kararsızım birinde hafıza kartı desteği yok diğerinde var birinde radyo yok diğerinde var birinde çentik var diğerinde yok gibi ince detay farklar mevcut bazı arkadalar mediatek işlemci performanssız demişlerde G90T çok saqğlam bir işlemcidir snap dragon 845 le aynı güçtedir mi9t de kullanılan sd730 dan güçlüdür o yüzden redmi note 8 ile note 8 proyu karıştırmayalım

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Epey sitesinde kıyasladım RN8 Pro 80 puan Mİ9 Lite 75 puan

Boş ver epeyi rn 8pro kamera ve video anlamında ve ses olarak o kadar iyi değil mtk işlemcili cihaz birde güncelleme alacakmı alırsa ne hale gelir şüpheli. Mİ 9 lite çok güçlü ve tasarımı harika bir cihaz en garanti xiaomi cihazlardan biri ama fiyatı biraz düşmeli 2300 filan bulsam yapıştırırım bir tane. Kamerasıda çok başarılı ayrıca.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Boş ver epeyi rn 8pro kamera ve video anlamında ve ses olarak o kadar iyi değil mtk işlemcili cihaz birde güncelleme alacakmı alırsa ne hale gelir şüpheli. Mİ 9 lite çok güçlü ve tasarımı harika bir cihaz en garanti xiaomi cihazlardan biri ama fiyatı biraz düşmeli 2300 filan bulsam yapıştırırım bir tane. Kamerasıda çok başarılı ayrıca.
Hocam ablam zaten 6-7 ay sonra kendisine alacak önce benim Mİ9T'yi halletmemiz gerek

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Hocam ablam zaten 6-7 ay sonra kendisine alacak önce benim Mİ9T'yi halletmemiz gerek

Tamam işte senden sonra alacak ama mi 9 lite alın diye dedim. Neyse ben daha fazla yazmayayım boşuna çünkü zaten zaman beni haklı çıkaracak. ;)

Adam fransız gidip abd'de telefonun tanıtımını yapmış helal müzik vs. her şeyi harika...

Son düzenleme:

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Tamam işte senden sonra alacak ama mi 9 lite alın diye dedim. Neyse ben daha fazla yazmayayım boşuna çünkü zaten zaman beni haklı çıkaracak. ;)
Hocam siz zaten telefon piyasasını çözmüşsünüz bir zahmet zaman sizi haklı çıkarsın

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Hocam siz zaten telefon piyasasını çözmüşsünüz bir zahmet zaman sizi haklı çıkarsın

Aleti görüyon yani kamera filan vs. nasıl. ;) Ben ara ara ufak oyunlar oynayan adamım bana yeter işlemci olarak ablana hayli hayli yeter. Her şeyi 4/4'lük telefon birde sd olduğu için gcam desteği filan sağlam. Relax sıkıntı yok...

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Aleti görüyon yani kamera filan vs. nasıl. ;) Ben ara ara ufak oyunlar oynayan adamım bana yeter işlemci olarak ablana hayli hayli yeter. Her şeyi 4/4'lük telefon birde sd olduğu için gcam desteği filan sağlam. Relax sıkıntı yok...
Ablam oyun oynayan biri değil foto ve video manyağıdır bu yüzden micro sd girişi olması gerek bataryası 1 günü çok rahat çıkarmalı ve tasarımı şık olmalı ablamın kriterler bunlar Mİ9 Lite ise bütün kriterlerini karşılıyor gibi