Bu konuyu okuyanlar

muhammedibekk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba Ben Lenovo Legion Y520 Gaming Laptop Kullanıcısıyım laptop u ilk aldığımda çok iyi ısınma problemi yok fps sorunu yok oyunları adeta yağ gibi akıcı oynuyordum sonra bilgisayarın performansını daha da arttırmak için videolar izledim uygulamalar kurdum cpu gpu ayarlarıyla oynadım ve ısınmaya başladı fanı yetersiz gelmeye başladı fps im düştü yardım eden olursa sevinirim sistem özelliklerini falan da yazarım lütfen yardım edin :(

Emin Akar

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Temiz bir format atıp, Windows 10 1709 kurup ve Windows Defender'i kapatıp keyfinize bakın.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Temiz format atıp üçüncü parti yazılımlar kurma gerek yok..

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Laptoplarda bu tarz FPS arttırma işleri ile uğraşmak sadece zarar verir. Bilgisayar temiz format atıp sürücülerini Windows Update veya resmi sitesinden güncellersen sıkıntın kalmaz.

muhammedibekk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Deneyeceğim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Laptoplarda bu tarz FPS arttırma işleri ile uğraşmak sadece zarar verir. Bilgisayar temiz format atıp sürücülerini Windows Update veya resmi sitesinden güncellersen sıkıntın kalmaz.
Bana nereden yükleyeceğimi detaylı anlatırmısınız ?

Bana nereden yükleyeceğimi detaylı anlatırmısınız ?

İsterseniz laptop un özelliklerini yazayım

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Buradaki linkten aracı indirin. Sonrasında en az 8GB bir USB belleğe yazdırma işlemini araçtan "USB Belleğe Yazdır" seçeneği ile tamamlayın. Sonrasında yedeklemelerinizi yapın yapın ve USB bellek takılı haldeyken bilgisayarı yeniden başlatın. F12, F11, F8, F2 gibi tuşları bilgisayar açılırken deneyin ve boot menüsünden USB bellek üzerinden başlatım yapın. Sonrası format ekranı zaten. Detaylar için Youtube üzerinde arama yapabilirsiniz.

Son düzenleme:

muhammedibekk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Buradaki linkten aracı indirin. Sonrasında en az 8GB bir USB belleğe yazdırma işlemini araçtan "USB Belleğe Yazdır" seçeneği ile tamamlayın. Sonrasında yedeklemelerinizi yapın yapın ve USB bellek takılı haldeyken bilgisayarı yeniden başlatın. F12, F11, F8, F2 gibi tuşları bilgisayar açılırken deneyin ve boot menüsünden USB bellek üzerinden başlatım yapın. Sonrası format ekranı zaten. Detaylar için Youtube üzerinde arama yapabilirsiniz.

Daha yeni format atmıştım zaten 1 ay falan oldu hiçbir ek uygulama kullanmadım direk verdiğiniz linkten windows u güncelleştiriyorum.Bu arada driver lar da mı burdan güncelleştiriliyor

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı.PNG
Peki burda ne diyor

Lütfen yardım edin yaa
:(

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Sürücüleri Windows Update ile güncelleştirin. Ekran kartı için ek olarak GeForce Experience programını kurun.