Oneplus 6T Almak Mantikli mi? (Icime pek sinmiyor)

Bu konuyu okuyanlar

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Selamlar

Bir ara onepluslar baya hosuma gitmisti ama simdi nedense sogudum. Annem icin telefon bakiyorum. Huawei p20 pro'yu cok begendim ancak imei yazacak arkadas bunun suan mümkün olmadigini (telefonun icini acip bi seyler deneme riski almak istemedigini) söyledi. O yüzden oneplus 6t'ye geri dönüyorum..

Sizce almali miyim 6t? ya da onun ayarinda var mi bir öneriniz?

PS: Imei attirmak istememin sebebi, telefonu yurtdisindan alacagim. Iki kat fark var fiyatlar arasinda.

M

Murat Burç

SDN Okuru
oneplus 6t ile 7 arasinda pek fiyat farki yok. 7pro daha pahali.. Ben de devri bitti düsüncesindeyim.. Yaklasik 1000 tl fark var.. Gerci deger gibi geliyor. Bi de sormam lazim 7 kirilabilir mi diye

mi pt yi inceleme sansim olmustu. Onlarin yazilimlardan olsa gerek, iconlari vs oyuncak telefon gibi görünüyordu hic icime sinmedi.. Neden "garantili" dediniz? Cünkü alacagim telefonun türkiye'de garantisinin olacagini sanmiyorum ki imei yi degistirdikten sonra hic olmayacaktir
Mesaj otomatik birleştirildi:

daha önce burdaki tavsiyelerden gm 9 almistim ama hic memnun kalmadi.. O yüzden bu sefer düzgün bir sey alma niyetindeyim ve p20 harika bir telefon gibi görünüyor. suan iphone kullaniyorum, telefonu degistirdigimde kesinlikle huawei almayi düsünüyorum.

OP 7 mi OP 7 pro mu? Aralarinda 1000 tl gibi bir fark var.. Deger mi ?
Arkadaşımda 7 Pro var. Ekran 90 Hz, 60 hz ile akıcılık o kadar bariz bir şekilde belliki anlatamam. Bende 5T var. Uygulama çekmecesinde aşaüı yukarı kaydırırken bile 5T kasarmış gibi dururken 7 Pro yağ gibi kayıyor. Bebek gibi cihaz ekrana hayran kaldım. TAsarım muazzam para varsa 1000 TL kesinlikle verilir.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Valideniz için telefon bakıyorsanız Samsung alın derim. Yaşı kaç bilmiyorum ama akranları arasında birbirlerine samsung yardımı daha fazla olur.

Pubg felan oynamıyordur herhalde :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
tamam hocam sagolasin bakayim bi o zaman pro'ya ve kirilacagindan emin olayim madem.. :) bakalim standlarda bulabilecek miyim.. Zaten alirsam da black friday de almayi düsünüyorum. Indirime girer umarim

hocam samsunglar kirilmiyor dedi arkadas android 8.0 den sonra
Arkadaşım imei çakılı kullanıyor OnePlus imei atmak kadar kolay birşey yok.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
tamam hocam sagolasin bakayim bi o zaman pro'ya ve kirilacagindan emin olayim madem.. :) bakalim standlarda bulabilecek miyim.. Zaten alirsam da black friday de almayi düsünüyorum. Indirime girer umarim

hocam samsunglar kirilmiyor dedi arkadas android 8.0 den sonra
Neden IMEI atıyorsunuz ki?

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
çinli markalar arasında en beğendim oneplus sonrada xiaomidir

oneplus 7 pro harbiden hayalimdeki telefon bu kaliteden umarım şaşmaz bende kendi paramı kazandığım zaman alırım

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Neden IMEI atıyorsunuz ki?

8.0 dan sonra olmuyor demisti arkadas, simdi tekrar sordum samsun s10 icin bakalim ne diyecek var mi bi gelisme..

Oneplus 7'den şaşma.
tamam hocam suan bakiyorum zaten :) blackfriday'de insallah uygun fiyata düsürürüm

xiaomi pek hosuma gitmiyor hocam, hele mi 9t yi gördüm iyice sogudum. Ama gidip rahatca tekrar inceleyecegim tüm modelleri

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
8.0 dan sonra olmuyor demisti arkadas, simdi tekrar sordum samsun s10 icin bakalim ne diyecek var mi bi gelisme..

tamam hocam suan bakiyorum zaten :) blackfriday'de insallah uygun fiyata düsürürüm

xiaomi pek hosuma gitmiyor hocam, hele mi 9t yi gördüm iyice sogudum. Ama gidip rahatca tekrar inceleyecegim tüm modelleri
mi9t nin nesinden soğudun ?

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Bütçeniz çoksa tr den alın

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

oneplus 7 pro harbiden hayalimdeki telefon bu kaliteden umarım şaşmaz bende kendi paramı kazandığım zaman alırım
Benim içimde bir OnePlus sevgisi yanıp tutuşuyor artık yurt dışına yerleşirsem inşallah o zaman alırım

Reaksiyon puanı
296
one plus güncellemeli sorunlu diye duymuştum bir araştır istersen

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Bütçeniz çoksa tr den alın

Hocam neden 2 kat vereyim? Devletin politikalarini begenmiyorum, yurtdisindan alinmasin diye vergi üstüne vergi bindiriyorlar, sözde "türk mali" vestel aldirmak icin milleti zorluyorlar. Suriyelilere, kendi yandaslarina, ona buna para yediriyorlar, ee ben gelip destek mi olayim? Ülkemi cok seviyorum ama harcanan tüm paralar milletin cebine degil de hep birilerinin cebine girdigi icin artik sistem degisine kadar türkiye'den yüklü miktarda bir seyler almamaya karar verdim..

Benim içimde bir OnePlus sevgisi yanıp tutuşuyor artık yurt dışına yerleşirsem inşallah o zaman alırım

Hocam daha önce buradan bir arkadasa huawei mate 10 pro getirmistim gecen kisin. Arkadas bana parasini yollamisti, black friday'de fiyatlar düsük oldugu zaman almistim, türkiye'ye gelince telefonunu göndermistim. Istersen ve bana güvenirsen böyle bir sey yapabilirim ancak suan icin degil. Cünkü suan tek geliyorum ve yanimda zaten 2 telefon olacak, 3. telefonu sokamam.. Ancak yazin ya da baharda iki kisi gelecegiz, o zaman ikinci bir telefon getirebilirim.. Bir komisyon vs almiyorum

one plus güncellemeli sorunlu diye duymuştum bir araştır istersen

Fikrim yok hocam ama bakarim tesekkürler..

Genel bir güncelleme yapayim; arkadas dedi oneplus 7 de kirilabiliyormus. Samsung s9 ve s9+ da kirilabiliyor. s10 olmuyor dedi. Eger s10 ileriki zamanlarda olursa s10 alirim diye düsünüyorum. Siz ne dersiniz s10 mu oneplus 7 pro mu yoksa s9 mu one plus 7 pro mu

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hocam daha önce buradan bir arkadasa huawei mate 10 pro getirmistim gecen kisin. Arkadas bana parasini yollamisti, black friday'de fiyatlar düsük oldugu zaman almistim, türkiye'ye gelince telefonunu göndermistim. Istersen ve bana güvenirsen böyle bir sey yapabilirim ancak suan icin degil. Cünkü suan tek geliyorum ve yanimda zaten 2 telefon olacak, 3. telefonu sokamam.. Ancak yazin ya da baharda iki kisi gelecegiz, o zaman ikinci bir telefon getirebilirim.. Bir komisyon vs almiyorum
Teklif için teşekkür ederim hocam ancak ailemin bunu onaylayacağını zannetmiyorum ayrıca imei kaydı da 1500 tl yurtdışından hiç telefon almadım veya garantisiz kayıtsız bir telefon almadım bu gibi konularda hiç teccrübem yok ne yapılır ne edilir bilmiyorum ama eğer ailem onaylasaydı OnePlus 7T almak isterdim özellikle mavisi benim çok hoşuma gitti
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam black friday günü Mİ9T'ye geçeceğim için OnePlus işi yatar artık 4 sene sonra veya kendi paramı kazandığım zaman düşünürüm

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Teklif için teşekkür ederim hocam ancak ailemin bunu onaylayacağını zannetmiyorum ayrıca imei kaydı da 1500 tl yurtdışından hiç telefon almadım veya garantisiz kayıtsız bir telefon almadım bu gibi konularda hiç teccrübem yok ne yapılır ne edilir bilmiyorum ama eğer ailem onaylasaydı OnePlus 7T almak isterdim özellikle mavisi benim çok hoşuma gitti

Hocam black friday günü Mİ9T'ye geçeceğim için OnePlus işi yatar artık 4 sene sonra veya kendi paramı kazandığım zaman düşünürüm

Anladim hocam, haklisin elbette, bi de para senin degil ailenin olunca izin vermemeleri normal. Pasaport kaydi yaptirmayacaksin, imei yazdiracaksin ki ben oneplus 7 alirsam öyle yapacagim. Cünkü pasaport hakkim ocaktan itibaren basliyor ve 1500 lira da vermem zaten.. Sadece hayalim vs dedigin icin yardimci olmak istedim yoksa :)

Meizu note8 bak ...

hocam meizu'yu duydum da cok güven vermiyor simdilik. Ikinci bir gm 9 pro vakasi yasamak istemiyorum. O yüzden adi sani belli bir sey almak istiyorum. Ucuzdan ziyade, is görecek, kaliteli ve imei atilacak bir telefon bakiyorum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Meizu iyi marka gm9pro ne oldu? Bende GM5P var sorun yok Turkcell'den alinca sorunsuz.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Anladim hocam, haklisin elbette, bi de para senin degil ailenin olunca izin vermemeleri normal. Pasaport kaydi yaptirmayacaksin, imei yazdiracaksin ki ben oneplus 7 alirsam öyle yapacagim. Cünkü pasaport hakkim ocaktan itibaren basliyor ve 1500 lira da vermem zaten.. Sadece hayalim vs dedigin icin yardimci olmak istedim yoksa :)
Teşekkür ederim hocam düşünmeniz yeter artık bende yurtdışına yerleşince OnePlus kullanmaya başlarım o zaman imei pasaport kaydı ile de uğraşmam hattımı takar paşa paşa kullanırım

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Teli kim kullanicak? Meizu note8 anne icin uygun hatta teyze,hala icinde uygun bizim teyze bim den aldi parmak izi okuyucu var yuz tanima var.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Teşekkür ederim hocam düşünmeniz yeter artık bende yurtdışına yerleşince OnePlus kullanmaya başlarım o zaman imei pasaport kaydı ile de uğraşmam hattımı takar paşa paşa kullanırım

hayirlisi hocam, o zaman baska telefon modelleri de olur gözün onlara da kayar :) teknoloji ilerliyor..

Teli kim kullanicak? Meizu note8 anne icin uygun hatta teyze,hala icinde uygun bizim teyze bim den aldi parmak izi okuyucu var yuz tanima var.

annem kullanacak hocam.. Evet belki o tarz bi telefon yeterli ama gm 9 pro'yu pek begenmemis.. Birincisi ön kamerasi iyi degil, Burda bazi kendini gm savunucusu zanneden asiri tipler en iyi özelligi kamerasi desler de ben annemi aradigimda ve telefon ile konustugundaki görüntüyle, tableti arayip oradaki görüntünün farkini görebiliyorum.. Ya da kardesimi arayip onun telefondaki görüntüyü. O yüzden bazilari her ne kadar cok iyi kamerasi var deseler de ben gördügüme inaniyorum.. Hic kaliteli bir ön kamerasi yok.. Ayrica annem arkada olan parmak okuyucu sevmemis.. Bir kac sebep daha var sanirim donuyordu ama tam hatirlayamadim.. O telefona gecen yil 2000 tl verdim. Suan bahsettigim telefonlarin fiyati burada 2000-2500 tl civari. O yüzden aptallik yapip bi daha böyle ne idügü belirsiz telefon alacagima biraz daha fazla para verip düzgün bi sey alirim. Sen belki samsung s9 icin 5000 tl vereceksin ama ben burda 2500 tl belki daha az verecegim.. Gidip de 1500'e meizu mu alayim? Ya da sen alir miydin arada bu kadar fiyat farki varken, üstüne 1000 tl koyup samsung s9 almak varken? Mantikli gelmiyor

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
hayirlisi hocam, o zaman baska telefon modelleri de olur gözün onlara da kayar :) teknoloji ilerliyor..
aynen hocam o zamana kadar OnePlus 10-11 modelleri çıkar teknolojiye yetişemiyoruz 5 yıllık 5s kullanıcısıyım hala telefon değiştiremedim Mİ9T için black friday'i bekliyorum 2500-2600'lere almak istiyorum İPhone'a çok gıcık kapıyorum şimdi ise Xiaomi'ye geçmek için can atıyorum

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
aynen hocam o zamana kadar OnePlus 10-11 modelleri çıkar teknolojiye yetişemiyoruz 5 yıllık 5s kullanıcısıyım hala telefon değiştiremedim Mİ9T için black friday'i bekliyorum 2500-2600'lere almak istiyorum İPhone'a çok gıcık kapıyorum şimdi ise Xiaomi'ye geçmek için can atıyorum

Anladim hocam :) Ben de iphone kullanicisiyim.. iphone 5,5s,6,7 kullandim ve hala 7 kullaniyorum. black friday'de %50 indirimle 3 tane iphone x aldim ama sonra karar verip sattim hepsini.Gecen yil da bir tane xs max aldim kardesim icin.. Telefonu gelecek sene degistirmeyi düsünüyorum ve artik apple ürünleri almama karari aldim. Macbook da kullaniyorum ve acikcasi macbooktan memnunum ama adaptörü berbat. Sürekli sarj kablosu zarar görüyor, kasitli olarak kalitesiz olarak yapiyorlar.. Ayrica cok bi yenilik getirmiyorlar. O yüzden apple yerine farkli markalara yönelecegim. bakalim gelecek sene huawei 40pro falan cikarsa ben de onu almayi düsünüyorum :)

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Anladim hocam :) Ben de iphone kullanicisiyim.. iphone 5,5s,6,7 kullandim ve hala 7 kullaniyorum. black friday'de %50 indirimle 3 tane iphone x aldim ama sonra karar verip sattim hepsini.Gecen yil da bir tane xs max aldim kardesim icin.. Telefonu gelecek sene degistirmeyi düsünüyorum ve artik apple ürünleri almama karari aldim. Macbook da kullaniyorum ve acikcasi macbooktan memnunum ama adaptörü berbat. Sürekli sarj kablosu zarar görüyor, kasitli olarak kalitesiz olarak yapiyorlar.. Ayrica cok bi yenilik getirmiyorlar. O yüzden apple yerine farkli markalara yönelecegim. bakalim gelecek sene huawei 40pro falan cikarsa ben de onu almayi düsünüyorum :)
hocam 5 sene boyunca 5s kullandım ondan beridir hiç model yükseltemedim bana her yönden yetersiz geliyor ve bataryası bana cinnet geçirtiyor müzik zevkimin içine tükürüyor kablosuz kulaklık ile müzik dinliyorum okula gelince ya şarjım bitiyor ya da tek basamaklara düşüyor şarj aleti olmadan evden çıkamıyorum artık ben şarj aleti taşımaktan ilallah ettim canıma tak etti 5s benim ilk ve son İPhone'um olacak bir daha asla İPhone kullanmayacam kaç kere lightning kablosu değiştirdim bilmiyorum beni kablo masrafına soktu tükürdüğümün telefonu bu saatten sonra İPhone alanın da aklına tüküreyim nefret ediyorum lan yeter be başlayacam sizin İPhone'nuza
Apple sürekli yerinde sayıyor ve ben cidden sıkıldım IOS 7'den beridir arayüz aynı simgeler aynı bir de IOS 13'te karanlık modu eklemişler ilk biz bulduk diye nispet yapmaları da ayrı bir komiğime gidiyor hele mobil veri kısayolunu eklemek ile çok geç kaldılar ben gerçekten eğer Apple alırsam sadece İPad alırım o da bana yeter ama tablet şuanda bana gereksiz geliyor
Şuanda ben Xiaomi'ye geçmek için can atıyorum adamların telefonları akıllı saatleri benim daha çok hoşuma gidiyor yemin ediyorum 5s'i de 300'e okutup İPhone maceramı bitirmek istiyorum

cihaneken

Asistan
Reaksiyon puanı
64
Asus markasınıda bir incele istersen, ben 6 seneye yakın asus kullandım hiç verdiğim paraya pişman olmadım sonuna kadar hak ediyor, şimdi mi 9 kullanıyorum ve xiaomi aldığıma pişmanım.

Asus Zenui arayüzü harika ve son derece stabil, ayrıca Basit mod ve Çocuk modu gibi özellikleride çok işlevsel.

Op7 pro çok tavsiye edildi fakat yazılımda ufak tefek aksaklıkları ve sorunları vardı bir ara şuan düzeltildi mi bilmiyorum.

Xiaomi yazılım konusunda en geriden birinci sırada. Böyle rezillik görmedim. Akıllı telefon demek için deli olmak gerekir. GM gibi bu da çocuklar için olan bir marka, hiç bulaşma Zaten bir çok sosyal uygulamalarlada uyumsuzluk sorunları var.

Huawei avrupada oldukça tutuldu ve bencede hakediyor mi 9 alma hatasını yapmasaydım bende s10e, p20 pro yada op7 pro modellerini düşünüyordum.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Hocam neden 2 kat vereyim? Devletin politikalarini begenmiyorum, yurtdisindan alinmasin diye vergi üstüne vergi bindiriyorlar, sözde "türk mali" vestel aldirmak icin milleti zorluyorlar. Suriyelilere, kendi yandaslarina, ona buna para yediriyorlar, ee ben gelip destek mi olayim? Ülkemi cok seviyorum ama harcanan tüm paralar milletin cebine degil de hep birilerinin cebine girdigi icin artik sistem degisine kadar türkiye'den yüklü miktarda bir seyler almamaya karar verdim..

Fikrim yok hocam ama bakarim tesekkürler..

Genel bir güncelleme yapayim; arkadas dedi oneplus 7 de kirilabiliyormus. Samsung s9 ve s9+ da kirilabiliyor. s10 olmuyor dedi. Eger s10 ileriki zamanlarda olursa s10 alirim diye düsünüyorum. Siz ne dersiniz s10 mu oneplus 7 pro mu yoksa s9 mu one plus 7 pro mu

2 katını verme diye bir şey yok. Devletin politikası bu maalesef. Kısmen doğru buluyorum bu politikayı. Ancak bu durum maalesef içerdeki çakma üreticilere şark kurnazlığı fırsatı vermekte ve 5 para etmez saçma sapan config'de cihaz üretip/ürettirip yüksek fiyatlara iteliyorlar amiyane tabirle.(Vestel, GM, Casper vb)

Y.dışından tabii ki alabilirsiniz. Bu sizin tercihiniz. Zaten bu yüzden 1500 TL oldu kayıt parası. Bu arada ben olsam yüksek config'de (amiral gemisi) cihaz getirtin derim. Misal iPhone 11 699$. Bugünkü kurla (tax free de düşersek) ve 1500 TL kayıt parası de eklersek 5200-5300 TL'ye mal oluyor. TR fiyatı muhtemelen 9999 TL felan olacak en az. E değer o zaman.