Değişik Bir Sorun İle Uğraşıyorum

Bu konuyu okuyanlar

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821

İlginç bir sorun ile uğraşıyorum halen çözemedim belki forumdan birileri biliyordur diye konu açıyorum. Bilgisayarımı yeniden başlatınca normalde kasa çalışır vaziyette olur sadece görüntü gidip gelir sonra sistem normal olarak yeniden başlar BIOS resmi çıkar ardından Windows açılır ama bende böyle olmuyor. Reset atıyorum diyelim çalışan kasa kapanıyor 2 saniye sonra kendisi otomatik açılıyor ondan sonra görüntü geliyor bu sorunu sadece BIOS resetleyerek çözebiliyorum sanırım anakartın BIOS menüsünde ki işlemci ayarlarından kaynaklanıyor. 1 kere overclock yaptım ordaki işlemci ayarları SWM,APM vs vs yazar bu ayarların hangisi olduğunu bilmiyorum bir tanesi bu sorunu yaratıyor. Fikri olan var mı acaba ? İşlemci AMD - FX 8300 Anakart Gigabyte 990XA-DS3 rev3.0

Yardımcı olursanız sevinirim.

Emin Akar

Asistan
Reaksiyon puanı
62
İşlemci pinlerini kontrol eder misiniz?

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
İşlemci pinlerini kontrol eder misiniz?

Onunla alakası yok BIOS'u sıfırlayınca sorun çözülüyor sanırım CPU ayarlarıyla oynayınca oluyor çünkü Overclock yapıyorum sisteme bir kaç tane işlemci güç tasarrufu ayarları falan var onları kapattığım zaman hep bu sorun oluyor. Birisi söylemişti sıcaklık değerini algıladığı için öyle yapıyor demişti.