Galaxy S10 Plus, S10 ve S10e Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

muratguler81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Karşınızda yeni

Galaxy S10e | S10 | S10+

Ekli dosyayı görüntüle 67672
Galaxy S10 teknik özellikleri
Ekran: 6.1 inç, Quad HD+, 3040×1440 piksel, 550 ppi, AMOLED

İşlemci: Exynos 9820 ( 2×2.7 GHz Mongoose M4 + 2x 2.3 GHz Cortex-A75 & 4x 1.9 GHz Cortex-A55)
Grafik Birimi: Mali G76 MP12 GPU
RAM: 8 GB RAM
Depolama: 128 GB depolama alanı, microSD destekli
Arka Kamera: 12 Megapiksel f/1.5 – f/2.4 değişken, 12 Megapiksel f/2.4, 16 Megapiksel f/2.2, OIS
Ön Kamera: 10 Megapiksel – Dual Piksel AF, f1.9 (80°)
Pil: 3400 mAh
İşletim Sistemi: Android 9 Pie
Bağlantı: 802.11 a, b, g, n, ac, ax – Bluetooth 5, NFC, USB Type-C
Boyut ve ağırlık: 70.4 x 149.9 x 7.8mm, 157 gram

Samsung Galaxy S10 Plus teknik özellikleri
Ekran: 6.4 inç Quad HD+ AMOLED ekran, 1440 x 3040 piksel çözünürlük, 522 ppi
Boyut ve ağırlık: 7.8 mm kalınlık, 175gr ağırlık. Seramik olan 198 gram.
Kasa Yapısı ve ek özellikler: Arka ve önde Gorilla Glass 6 cam veya seramik arka yüzey, alüminyum kasa, IP68 suya ve toza karşı koruma, stereo hoparlör, kablosuz şarj, ekrandan parmak izi, yüz tanıma
İşlemci: Samsung Exynos 9820 ( 2×2.7 GHz Mongoose M4 + 2x 2.3 GHz Cortex-A75 & 4x 1.9 GHz Cortex-A55)
Grafik Birimi: Mali-G76 MP12
Bellek: 8 GB RAM LPDDR4X / 12 GB RAM
Depolama: 128 / 512 GB / 1 TB
Arka Kamera: 12 MP (f/1.5-2.4) 26 mm geniş açı 1/2.55″, 1.4µm Dual Pixel PDAF, OIS + 12 MP (f/2.4) telefoto 1/3.6″, 1.0µm, AF, OIS, 2x optical zoom + 16 MP (f/2.2) 12mm ultra geniş açı
Ön Kamera: 10 Megapiksel (f/1.9) Dual Pixel PDAF + 8 Megapiksel (f/2.2) derinlik sensörü
Pil: 4.100 mAh, 15W hızlı kablolu ve kablosuz şarj, 9W kablosuz ters şarj
İşletim Sistemi: Android 9 Pie + One UI
Bağlantı: USB Type-C (v3.1) – Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, NFC, Bluetooth 5.0, A2DP, LE, aptX, GPS, A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, NFC
Sensörler: Parmak izi sensörü (ekran altında), ivmeölçer, gyro, yakınlık, pusula, barometre, kalp hızı, SpO2

Samsung Galaxy S10e özellikleri
Ekran: 5.8 inç Dinamik AMOLED Full HD+ çözünürlük (1080 x 2280p) 438 ppi
Boyut ve ağırlık: 69.9 x 142.2 x 7.9mm ve 150 gram
İşlemci: Samsung Exynos 9820 veya Qualcomm Snapdragon 855
Grafik Birimi: Mali-G76 veya Adreno 640
RAM: 6 GB LPDDR4X RAM
Depolama: 128 GB + MicroSD ile 512 GB’a artırılabilir hafıza
Arka Kamera: 12 Megapiksel geniş açılı lens (f/1.5-2.4) + 16 Megapiksellik ultra geniş açılı lens (f/2.2) (123 derece )
Ön Kamera: 10 Megapiksel (f/1.9)
Pil: 3100 mAh
İşletim Sistemi: Android 9 Pie + One UI
Bağlantı: USB Type-C (v3.1) – Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, NFC, Bluetooth 5.0, A2DP, LE, aptX, GPS, A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, NFC
Renk Seçenekleri : Yeşil, Siyah, Beyaz
Dayanıklılık : IP68
Sensörler: İvme ölçer, Barometre, Kapasitif Parmak İzi Sensörü, Jiroskop, Jeomanyetik Sensör, Hall Sensörü, Yakınlık Sensörü, RGB Işık Sensörü

Birkaç gün önce S10 Plus, seramik beyaz modelini aldım. Gayet memnunum, hafızası, kamerası, 3mm kulaklık girişi, ekran çözünürlüğü ve ebatı, Pass - Cloud uygulamaları ile her anlamda tatmin edici bir cihaz olmuş diyebilirim.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Telefonu kapatıyorsun,
Güç + Bixby + Ses artır tuşlarına aynı anda basıp terminal ekranı gelene kadar o şekildde bekliyorsun.
Gelen menuden wipe cache partition diyip sonra yine o menüden yeniden başlatıyorsun oldu bitti.

Teşekkürler, bir şeyler fark eder umarım.

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Selam pro video camera için third party app önerebilecek olan var mıdır?

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
yok mu bir cevap lo

Lo nedir? Dangul dungul soru sorup cevap beklemeyin burası forum, kimse kimseye hizmet etmiyor. Kibar olup konuşmasını bilip burada sorununuza çözüm aramalısınız!

Son güncelleme ile s10+ şarjı bu saate %48, samsungu kutluyorum. Aldığım günden bu yana telefon sürekli daha iyi hale geldi.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Hangi modelde var. Epeyde hiçbirinde göremedim.

@Rint
Normalde "sanane" derdim ama dediğin gibi burası bir tartışma platformu. Koklaşarak değil yazışarak anlaşıyoruz. Yoksa kibar olup konuşmasını sizden öğrenecek değiliz.

Ravensight

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Google'da aratsanız ilk sonuç olarak çıkıyor.
Link'e tıklamaya üşenirseniz diye yazıyorum: hepsinde var

Hibrit SIM
İki dünya, tek telefon.
Yurtiçi hattınız aktifken, iş seyahatlerinde kolayca bir yerel SIM takın veya iş ve kişisel numaranızı tek bir telefonda kullanın. Galaxy S10e, S10 ve S10+’nın çift SIM özelliği, kolaylıkla çift hat kullanmanızı sağlar. Çift SIM’e ihtiyacınız yoksa ekstra depolama için hibrit tepsiye bir microSD kartı da takabilirsiniz.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
@Rint
Normalde "sanane" derdim ama dediğin gibi burası bir tartışma platformu. Koklaşarak değil yazışarak anlaşıyoruz. Yoksa kibar olup konuşmasını sizden öğrenecek değiliz.

Senelerdir SDN'deyim senin gibisinin sonu hep "BAN!" Yazışmasını bilmeyen senin gibi birisi için buraya not düşeyim :)

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Google'da aratsanız ilk sonuç olarak çıkıyor.
Link'e tıklamaya üşenirseniz diye yazıyorum: hepsinde var

Hocam benim çerezler eski sanırım 4.5 gb çöp çıktı pcden, görememişim. Bölgelere göre değişir diyor, ben bir Vatan yada Media markt'taki arkadaşlara bir sorayım bakalım. S10 plus'da var ama S10'da var mı acaba onu merak ediyordum ben.

Bu sim kartı daha önce görmüştüm. Hatta Huawei'ye vermedilerdi bu teknolojiyi, ABD yaptırımı sonucu..

Şunu yakalamıştım ama çok hoş değildi bu. Fakat aynı hybrid sim bunda da var bu adam niye böyle bir çözüme gitmiş acaba ?

Glorious Lord @Rint ,
Sizin bulunduğunuz ortamda Türkiye de kullanılan "lo" kelimesini kullanarak, ortamınıza uymadığım için beni affedin. Şimdi yavaşça sizin adınızı anmadan ve size ithafta bulunmadan konuşmaya devam edeceğim. Lütfen sizde beni muhattap almayınız ki; konu tartışmaya değil bilgi paylaşımına devam etsin.

Aksi hâlde ben size ithafen "lo" dememiş bile olsam sizin yazdığınız alıntıda ki şu kısım" Senelerdir SDN'deyim senin gibisinin sonu hep "BAN!" Yazışmasını bilmeyen senin gibi birisi için buraya not düşeyim " direkt olarak kişiye yönelik oluyor. Tanımadan etmeden yorum getirdiğiniz gibi, birilerinin hakkında ileri/geri aşağılayıcı konuşmak tam olarak cezai yaptırım gerektiren şeyler. Senelerdir forumda olan biri olarak, Forum'un kayıt sözleşmesini okudum anladım tebellüğ ettim diye click'lemeden önce en azından bu kadar yıl sonra okuyun. Çünkü okunulsun denilerek, hukuki süreçlerin tamamını kapsasın diye yazılıyor o yazılar.

Lo dedim diye samimi konuşup ban yiyeceksem de yerim, dünya'nın sonu mu ?

Son düzenleme:

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Ufak bi gece modu deneyimi :)

Ekli dosyalar

• 20191006_205118.jpg
    20191006_205118.jpg
    83.2 KB · Görüntüleme: 345

ongbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
Ben de Galaxy S10 kullanmaya başladım. İzlenimim şöyle;

- Ekran üzerinden parmak izi çok iyi çalışıyor (daha önceki modellerde arkaya alınan parmak izi sensörü yüzünden kullanmıyorum bu özelliği)

- İris tarama iptal edilmiş, biyometrik taama olarak parmak izine ek olarak yüz tanıma var, o da çok hızlı çalışıyor.

- Karanlık mod özelliği var Android 9 sayesinde, bunu yukarıdan çekilen menü den kolayca yapabiliyorsunuz. Bu durumda tüm ayarlar, bildirim ekranı ve internet siyah zemin özelliğine kavuşuyor.

- Kapalı telefonun ekranına parmakla çift vuruş yapınca ile açılıyor ki bu süper olmuş

- Yine Android 9 sayesinde alttaki sanal tuşları iptal etmek mümkün. Geri, ana ekran ve son programlar tuşlarının yerini parmak hareketleri alabiliyor.

- Wallpaper olarak multipack seçerseniz (içinde mevcut olarak geliyor) ekran her açıldığında farklı wallpaper'a sahip bir kilit ekranı geliyor, Ekranın tam olarak kullanılması ile de telefonun görüntüsü süper oluyor.

- Wireless şarj müthiş bir özellik. Geçenlerde eşimin bitmek üzere olan telefonunu telefonları arka arkaya koyarak şarj ettim. Bu özellik hayat kurtarır
:)

- Üç kamerası var. Bir tanesi normal işler için, diğeri 2x zoom yapılmış bir kamera, diğeri geniş açı (artık panoramik özelliğini kullanmadan tüm manzarayı fotoğrafa sığdırma şansınız var). İşin ilginci Video çekerken bunların arasında geçiş[OB1] yapabilme şansınız da var)

- Bana ilginç gelen diğer bir özellik ise stereo ses özelliği. Karşınıza koyup gerçek bir stereo müzik dinlediğinizde sesin sola ve sağa geçtiğini net olarak hissedebiliyorsunuz. (Normalde hoparlör çıkışı altta görünse de ilginç bir şekilde telefonun üstünden de aynı seviyede bir ses çıkıyor. Yani kalabalık içerisinde sesli bir şey dinlerken telefonun altını kulağınıza dayamanıza gerek yok, üstte de aynı ses var)

- Ön kamerada da geniş ve dar açı seçeneği var. Ayrıca Bokeh efekti denen özelliğe de sahip (Objenin net arka planın bulanık olması)

- Önceki modellerde olduğu gibi çift Bluetooth cihaza bağlanma özelliği, Knox klasör (gizlilik için)

- Bir de kimsenin pek fazla bilmediği bir özellik var. Lockdown özelliği (Türkçesini bilmiyorum). Bu özelliği açarsanız yan tuşa uzun süre bastığınızda gelen menüye bir seçenek ekleniyor. Bunu kullandığınızda cihazı biyometrik özellikle kullanıyor olsanız bile bu özelliği bir çırpıda iptal ediyor. Yani FBI sizi yakalamadan önce bunu aktif etmeniz durumunda sizi sorgularken parmak izi ve yüz tanıma özelliğini zorla kullandırma şansı kalmıyor

- Güç modlarını cihazın yönetmesine olanak sağlamışlar. Dört güç modu arasında kararı cihaza bırakıyorsunuz. Cihaz sizin kullanım alışkanlıklarınıza göre birini seçerek uyguluyor. Örneğin bakmışsınız AOD iptal olmuş
Bu da size daha uzun bir pil ömrü yaratabiliyor.

- Aktif kullanımda dolu şarjla bir günü rahat tamamlarsınız, bu konuda çok bir aşama kaydedildiğini söyleyemem.

- Daha önce S8 kullanıyordum. Ona göre bu cihazın en boy oranı daha iyi. En azından artık çikolata ambalajı gibi durmuyor artık

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de S10' da keşfettiğim ama belki de önceki versiyonlarda da olan bir kaç özellikten bahsetmek istiyorum. bunlar muhtemelen S8 ve S9' da da var;

Camera ayarlarında "Motion Photos" (türkçesi hareketli foto olabilir) özelliği açık kullanıyorum. Bu özellik açık ise Camera butonuna basmadan bir kaç saniye öncesinden başlayan bir video da çekiliyor siz farkında olmadan. Sonrasında fotoğraflara bakarken bu kısa videoyu oynatabiliyorsunuz. O fotoğrafları paylaşacağınız zaman da cihaz size fotoğraf mı yoksa video olarak mı paylaşacağınızı soruyor.

Bunun ötesinde gözü kapalı çıkan insanlar için de bu sistem bir çözüm oluyor, şöyle ki; eğer birinin gözü kapalı çıkmış ise tıklayarak bahsettiğim videoyu oynatıyorsunuz, ve istediğiniz yerde örneğin kişinin gözünün açık olduğu yerde durdurup görüntü alabiliyorsunuz. Bu Iphone' larda da var olan bir özellik.

Collage (Kolaj) özelliği ayrıca çok güzel. Bir kaç fotoğrafı işaretledikten sonra ayarlar bölümünden Collage seçerek istediğiniz kadar fotoğrafı bir kareya farklı şekillerde sığdırabiliyorsunuz. Her bir fotoğrafı kemdi karesi içerisinde zoom/unzoom yapıyorsunuz ve görüntülerde bozulma olmuyor. Bu iş için ayrıca bir uygulama kullanıyordum fakat bu özelliği keşfedince onu kullanmaktan vazgeçtim.

Bir kaç nesildir gelen Galeri/Story özelliği de muhteşem. Siz belirli bir zaman aralığında yoğun fotoğraf çekmiş iseniz (düğün, tatil, vs.) cihaz boş kaldığında bunlardan bir sunum oluşturuyor, arka fonda müzik ve fotoğraflara zoom/unzoom yaparak profesyonel bir sunum hazırlıyor ve size haber veriyor (Galeride sağ üst köşede turuncu nokta ile) Story bölümüne giderek bunu izleyebilir, istemediğiniz fotoğrafları çıkarıp istediklerinizi ekleyebilirsiniz. Sonra da bunu kaydetmeniz gerekiyor. Bu sunumla ilgilenmemeniz durumunda cihaz sunumu siliyor (fotoğrafların orijinal hali yine Galeride mevcut kalıyor).

Ayrıca Galeride Çöp kutusu özelliği var, silinen fotoğraflar sanıyorum 15 gün kadar burada kalıyor sonra siliniyor. Bu da yanlışlıkla silinen fotoğraflar için çözüm oluşturuyor. Bu iş için ayrıca bir uygulama kullanıyordum, bu sayede onu kullanmama da gerek kalmadı.

Camera' dan bahsetmişken, önceden de var olan yararlı bir özellikten bahsedeyim. Özellikle selfi çekerken hem kamerayı tutup hem de çekim tuşuna basmak bazen zor olabiliyor. Kamera ayarlarından sanal bir tuş ekleyebiliyorsunuz. Bu tuşu ekranın istediğiniz yerine taşıyabiliyorsunuz. Örneğin selfi çekerken parmağınızın rahatlıkla ulaşabileceği bir yere.

Camera özelliklerinde timer fonksiyonunun ön ve arka kamera için ayrı ayrı yapılabilmesi büyük kolaylık. Selfi için timer kullanıyorum ki bu odaklama ve konsantrasyon için çok yararlı oluyor. Arka kamera için ise kullanmıyorum. Bazı telefonlarda timer açıksa hem ön hem arka için geçerli oluyor, bu da selfi için her seferinde timer ayarlamak zorunda bırakır (en azından benim gibiler için sorun:)

Geçen gün S10' da yeni bir özellik daha keşfettim;

Spotify benzeri bir uygulama ile müzik dinlerken aynı zamanda telefonunuzda sosyal medyada gezintiye çıktığınızı düşünün. Bu esnada oynattığınız sesli multimedya içerikler müziğin kesilmesine yol açıyor ve bu yeni kaynaktan ses yayılıyor. Dinlediğiniz müzik programı ise Pause durumuna geçiyor. Meğerse bunun bir çözümü varmış

Settings/Sound and Vibration/Advanced Sound Settings (maalesef türkçesini bilmiyorum) bölümünde Seperate App Sound bölümü var. Buraya girdiğinizde telefonunuzda Bluetooth ile müzik dinlerken hangi programın sesinin telefondan verileceğini seçiyorsunuz. Örneğin buradan Youtube seçerseniz, müzik dinleme anında bir Youtube videosu çalıştırdığınızda sesi telefonunuzdan geliyor ve müziğiniz Bluetooth hoparlörden çalmaya devam ediyor, ne güzel değil mi:)

ongbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
Galaxy S10 ile ilgili yeni bir konu : Eğer telefonunuzu Night Mod' da kullanıyorsanız Instagram' da Dark Moda dönüyor, telefonunuzu normal modda kullanırsanız da klasik beyaz moda dönüyor. Çünkü Instagram içerisinde bunun bir ayarı yok.

Aynı kural Google Play için de geçerli !

Sonunda Google Play de karanlığa büründü :)

Ekli dosyayı görüntüle 79938
Telefonunuzun Night Modda olup olmadığı ile ilgili :)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Galaxy S10 ile ilgili yeni bir konu : Eğer telefonunuzu Night Mod' da kullanıyorsanız Instagram' da Dark Moda dönüyor, telefonunuzu normal modda kullanırsanız da klasik beyaz moda dönüyor. Çünkü Instagram içerisinde bunun bir ayarı yok.

Aynı kural Google Play için de geçerli !

Telefonunuzun Night Modda olup olmadığı ile ilgili :)
Bunu bende biliyorum fakat bugün itibariyle Google Play siyah temaya büründü.

alexan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar altı ay önce s 10e aldım. Telefondan genel olarak gayet memnunum , yalnız yaklaşık iki haftadır bangır bangır olan hoparlörde ses kaybı var. Ses kısık çıkıyor eskiye nazaran. Böyle bir durum yaşayan oldu mu acaba ?

ErhanKo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S10 plus kullaniyorum.degisim kampanyasi ile note 10 ya da note 10 plusa gecilir mi?

Furkanbey3434

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese iyi günler. Yeni kullanmaya başladım da S-10 E kullanıcıları telefonun kullanımı konusunda bilgi verebilirler mi? Nelere dikkat edilmeli? Telefon daha verimli nasıl kullanılabilir? Telefon için kılıf, koruyucu vb. önerileri ... gibi konularda tavsiye ve tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

ene49

Asistan
Reaksiyon puanı
61
S10 kullananlara bir sorum var.
S10'a ön kamera etrafında dönen bildirim ışığı özelliği gelecek haberleri vardı aylar önce, bu özellik geldi mi?