8 plus ile yurt dışı kayıtlı X takas mantıklımı

Bu konuyu okuyanlar

huseyin54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba;

Garantisi 3 ay daha olan iphone 8 plus ım var. Yurt dışından gelmiş kayıtlı 1 yıllık iphone X ile takas teklifi aldım. Sizce takas yapmam mantıklımı eğer olabilirderseniz maksimum kaç tl vermem uygun olur.

huseyin54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bence elinizdeki ile idare edin derim x ile tek farkları ekran ve tasarım olur işte biraz da belki kamera.
Dediğiniz gibi aslında Telefonumdan hiç bir şikayetim yok sadece garantisi bitme üzere onun için niyetim garantisi yeni olan bir cihazla değiş yapmak. Üste 1-2 bin tl vererek yeni bir model almak istiyorum. Yurt dışı X ile de takas düşüncem çok düşük makul bir fiyat verirsem üste mantıklı olur mu diye.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Dediğiniz gibi aslında Telefonumdan hiç bir şikayetim yok sadece garantisi bitme üzere onun için niyetim garantisi yeni olan bir cihazla değiş yapmak. Üste 1-2 bin tl vererek yeni bir model almak istiyorum. Yurt dışı X ile de takas düşüncem çok düşük makul bir fiyat verirsem üste mantıklı olur mu diye.
Bence mantıklı olmaz üstelik yurtdışı kayıtlı bence siz elinizdeki telefonu yıllarca kullanırsınız. Yerinizde olsam daha üst model olan xs veya 11 modellerine geçerim eğer bütçe sıkıntı olursa xr modeline geçerim. En azından xr ile farkları var.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Merhaba;

Garantisi 3 ay daha olan iphone 8 plus ım var. Yurt dışından gelmiş kayıtlı 1 yıllık iphone X ile takas teklifi aldım. Sizce takas yapmam mantıklımı eğer olabilirderseniz maksimum kaç tl vermem uygun olur.
Durduk yere bir alt modele geçmesi enteresan. Ben her zaman kıllanırım bu tarz attan inip eşeğe binme olayından. Özel bir sebebi yoksa kesinlikle ben uzak dururum. Hali hazırda kayıtta bir sorun çıkması durumunda kafadan 1500TL çıkar cebinizden.

hasanalicelennn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Bence mantıklı olmaz üstelik yurtdışı kayıtlı bence siz elinizdeki telefonu yıllarca kullanırsınız. Yerinizde olsam daha üst model olan xs veya 11 modellerine geçerim eğer bütçe sıkıntı olursa xr modeline geçerim. En azından xr ile farkları var.

Kardeşim bilip bilmeden konuşma. X xr den üstün bir telefon. Bi kere x çelik kasa oled ekran çift kamera. 8 plus yanından bile geçmez

hasanalicelennn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
İşlemci.

Kamera olarak daha iyi testlerine bakabilirsin. (ön kamera da 60 fps çekebiliyor.)

Face ID geliştirilmiş

Batarya olarak Bi tık daha iyi

İkisini kıyaslıyayım
xr alümünyum gövde x çelik
Xr çerçevesi kalın x daha ince
Xr tek kamera x çift
xr lcd ekran x oled
x ile xs arasında dişe değer tek fark stereo ses kaydetme ve e-sim özelliği
Onun için xs piyasaya sürüldüğü zaman x piyasadan kaldırıldı( şu an 11 pro çıkınca xs kalktığı gibi)
X-xs-11 pro ile diğer cihazların arasındaki fark çelik apple watch ile alümünyum apple watch arasındaki fark gibidir ve bu farkı ancak kullanan adam farkedebilir

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
İkisini kıyaslıyayım
xr alümünyum gövde x çelik
Xr çerçevesi kalın x daha ince
Xr tek kamera x çift
xr lcd ekran x oled
x ile xs arasında dişe değer tek fark stereo ses kaydetme ve e-sim özelliği
Onun için xs piyasaya sürüldüğü zaman x piyasadan kaldırıldı( şu an 11 pro çıkınca xs kalktığı gibi)
X-xs-11 pro ile diğer cihazların arasındaki fark çelik apple watch ile alümünyum apple watch arasındaki fark gibidir ve bu farkı ancak kullanan adam farkedebilir
Sadece kasa ve stereo hoparlör konusundaki farkları yazmışsınız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca xr İn tek kamerası x in çift kamerasından daha iyi

hasanalicelennn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Sadece kasa ve stereo hoparlör konusundaki farkları yazmışsınız.

Ayrıca xr İn tek kamerası x in çift kamerasından daha iyi

Daha ne olsun birisi teneke diğeri çelik yani 8 plus’u tam ekran yapmaktan öte birşey yok kamera daha iyi demişsiniz ben buradaki arkadaşlara bırakıyorum yorumu

hasanalicelennn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Neyse banane babamın malımı sanki. Yalnız soru soran arkadaşa eğer bilginiz varsa yardım edin derim. Daha yazmayacağım. Eğer kalbiniz kırıldıysa hakkınızı helal edin derim

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Dediğim gibi siz bildiğiniz ile kalın derim. Alüminyum kasaya da teneke dediniz. Arkası ikisinin de cam. Neyse helal olsun ben de daha yazmayacağım.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Merhaba;

Geçilmez.

Bence elinizdeki ile idare edin derim x ile tek farkları ekran ve tasarım olur işte biraz da belki kamera.
Aynen