Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği Hakkında Soru

Bu konuyu okuyanlar

dopegank

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Kıbrıs KKTC de okuyorum. Uzun süredir burda okuduğum için Üni seçimlerinde buranın vatandaşı gibi sayılacağım o yüzden Türkiye'nin genel sınavlarına girmiyorum bunu unutmayın değerlendirirken. Ünilerin kendi sınavlarına gireceğim yani.

Lise 3 de okuyorum şuan. Yabancı dil bölümündeyim ve İngilizcem Çok iyi

ancak şöyle bir durum var Sayısalım gerçekten kötü ve eksik. Ve ben Yazılım Mühendisliği okumak istiyorum.. Yani hemde çok fazla istiyorum. Napmalıyım? Sayısalımın kötü oluşu çok büyük bir engel olurmu?

Eğer illa lazımsa çok geride kalmış sayısal eksikliğimi nasıl geri kapatabilirim?

Şimdiden Teşekkür ederim.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Matematik lazım ama aşırı da değil yani... Mantık da işin içine giriyor biraz. Yazılım mühendisliği için ise sanırım oradaki üniversiteler dahi şart koşarlar iyi bir derecede matematik bilgisini eğer burslu okuyacaksan...

Matematik çalışmadan, örnek çözmeden ve tekrar etmeden kolay kolay öğrenilemiyor.

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Hocam orada sınavlar fln nasıl bilmem ama burada matematikte 30 altı yaparsan unutursun o yılını pc mühendisliği için .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çalışacaksın yapacak bir şey yok .

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,711
Bizim çalıştığımız Muhasebeci de Matematiği hiç sevmezmiş ama Muhasebeci olmuş. Çalışınca oluyor.

msesen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Matematik ile pek bir ilgisi yok (çok specific bölümler dışında), asıl önemli olan pratik şekilde problem çözebilmen. Matematik ile bağlantısı genellikle sayısalı iyi olanlar daha kolay problem çözebiliyor.

Ben kendim yazılım mühendisi olarak Londra'da çalışıyorum. Matematikten çok ingilizce önemli. Matematik konusunda az çok Algebra'dan anlaman yeterli.

dopegank

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Matematik ile pek bir ilgisi yok (çok specific bölümler dışında), asıl önemli olan pratik şekilde problem çözebilmen. Matematik ile bağlantısı genellikle sayısalı iyi olanlar daha kolay problem çözebiliyor.

Ben kendim yazılım mühendisi olarak Londra'da çalışıyorum. Matematikten çok ingilizce önemli. Matematik konusunda az çok Algebra'dan anlaman yeterli.
Teşekkür ederim yanıtınız için