Monitörüme ses gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Serkan Yurdagül

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar 3 ay önce bir monitör almıştım Viewsonic VX2458 m-hd. Sistemimde ekran kartı yoktu işlemcinin grafik yongasını kullanıyordum eski bir ekran kartı taktım bu yüzden hdmi ı ekran kartının çıkışına takmak zorundayım oraya takınca monitörü ses aygıtı olarak görmüyor. Ekran kartını çıkarıp kabloyu tekrar ana karta bağlayınca sorun düzeliyor. Ama sistemimi ekran kartını bağlayarak kullanmak zorundayım. Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Ses ayarlarından yanılmıyorsam kayıttan yürüt yada karıştırıcı içinde olmalı stereo veya HDMI yazanı varsayılan yap (=

Serkan Yurdagül

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ses ayarlarından yanılmıyorsam kayıttan yürüt yada karıştırıcı içinde olmalı stereo veya HDMI yazanı varsayılan yap (=
Ses 26.09.2019 21_12_01.png

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ekran kartı ses sürücülerini güncelle veya bir paket halinde de olabilir...

Serkan Yurdagül

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bu günlük zamanım yok yarın dediğiniz gibi sistem yedeği alıp devam ederim. İyi geceler
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada zamanı değerlendirip şimdi güncelledim sürücüyü ve aynı sürücü daha önce de güncellenmiş başka nasıl çözebiliriz. Ben başka forumlarda hem ekran kartının ses kartı hem de monitörün ses kartı çakışıyor olabilir diye bir yazı okumuştum sizce alakası var mı varsa nasıl çözeriz

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
donanım aygıt yöneticiniz kısmına bakıp ünlem işaretli bir sürücü var mı, kontrol ediniz. aygıt yöneticisinden...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
maalesef yok zaten oradan da sürücüyü güncelleştirmeyi denedim en son sürüm
orada hatalı diyebilir, bir de driver booster deneyiniz ama sadece ses sürücüsü güncelle derse sadece o ses sürücüsünü güncelleyin... driver booster bazen işe yarar.

Serkan Yurdagül

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
orada hatalı diyebilir, bir de driver booster deneyiniz ama sadece ses sürücüsü güncelle derse sadece o ses sürücüsünü güncelleyin... driver booster bazen işe yarar.
daha forumu açmadan önce yampıştım yüklü zaten pro versiyonu şimdi güncelleme var yüklüyor bakalım
Mesaj otomatik birleştirildi:

güncelleme bitti.Fakat sonuç değişmedi

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Monitörde bir arıza olduğunu düşünmüyorum zaten eski donanım ile uyum içerisinde çalışıyor, uyumu bozan ekran kartını başka bir bilgisayarda ya da bilgisayarcıda test etmek yararlı olabilir.

Serkan Yurdagül

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bütün ses kartlarının çakıştığını düşünüyorum çünkü diğer ekran kartı yani hd4000 apu işlemcimin grafik yongasında ses kartı olmadığı için ses sorunu oluşmadığını düşünüyorum.bu ses kartlarını nasıl deaktif edebilirim?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
bütün ses kartlarının çakıştığını düşünüyorum çünkü diğer ekran kartı yani hd4000 apu işlemcimin grafik yongasında ses kartı olmadığı için ses sorunu oluşmadığını düşünüyorum.bu ses kartlarını nasıl deaktif edebilirim?
Bu varsayım üzerinden cevap vermem çok zor, bilip bilmeden, incelemeden bi şey demek istemiyorum.

Son mesajlar