Mi 9T Kullanıcı Yorumları

Bu konuyu okuyanlar

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Arkadaşlar aranızda Mi9T kullanan kişiler varsa lütfen telefonunu artı ve eksi yönleriyle anlatır mısınız? Şimdiden Çok Teşekkür Ederim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
yaklaşık 10 gündür kullanıyorum.
+ yönleri:
  • Bataryası çok iyi gidiyor. Oyun oynayan birisi değilim o yüzden 2 günü çıkarıyor benim kullanımımda.
  • Ekranı çok güzel. Bütün ekran size kaldığı için dizi, film izlemek tatmin ediyor.
  • Ses seviyesi gayet yüksek.
  • Kamera beni çok tatmin etti öyle yüksek beklentisi olan birisi değilim. Gece çekimleri başarılı bence fotoğraflarını atarım buraya.
  • Hızlı şarj oluyor.
  • Arayüz akıcı, stabil. Donma, kasma, ısınma söz konusu değil.
  • 3.5mm girişinin kalitesi iyi. Kulaklıkla müzik dinlemek tatmin ediyor. Hi-Res açılınca özellikle de.
- yönleri:
  • Tek elle kullanmak imkansıza yakın.
  • Pop-up kamera mekanizması 300.000 kez garantili fakat 2-3 yıl sonra ne olacağı belli olmaz yinede. (Ben ön kamera neredeyse hiç kullanmıyorum o yüzden bu benim için bir eksi değil diyebilirim.)

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
+ yönleri:
  • Bataryası çok iyi gidiyor. Oyun oynayan birisi değilim o yüzden 2 günü çıkarıyor benim kullanımımda.
  • Ekranı çok güzel. Bütün ekran size kaldığı için dizi, film izlemek tatmin ediyor.
  • Kamera beni çok tatmin etti öyle yüksek beklentisi olan birisi değilim. Gece çekimleri başarılı bence fotoğraflarını atarım buraya.
  • Hızlı şarj oluyor.
  • 3.5mm girişinin kalitesi iyi. Kulaklıkla müzik dinlemek tatmin ediyor. Hi-Res açılınca özellikle de.
- yönleri:
  • Pop-up kamera mekanizması 300.000 kez garantili fakat 2-3 yıl sonra ne olacağı belli olmaz yinede. (Ben ön kamera neredeyse hiç kullanmıyorum o yüzden bu benim için bir eksi değil diyebilirim.)
çok çok teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

+ yönleri:
  • Hızlı şarj oluyor.
- yönleri:
3.5mm olması da güzel xiaomi kulaklık alırsa ya da jbl güzel gider

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
çok çok teşekkür ederim.

3.5mm olması da güzel xiaomi kulaklık alırsa ya da jbl güzel gider
Rica ederim :) Aklında herhangi bir soru olursa çekinmeden sorabilirsin.

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Rica ederim :) Aklında herhangi bir soru olursa çekinmeden sorabilirsin.
sağolasın objektif bir yorum yaptığın için. Zaten kendime almıyorum ondan biraz daha endişeliyim arkadaşıma alacağım sonra beğenmeyecek falan bana patlamasın her şeyi bir araştırayım da :D

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
sağolasın objektif bir yorum yaptığın için. Zaten kendime almıyorum ondan biraz daha endişeliyim arkadaşıma alacağım sonra beğenmeyecek falan bana patlamasın her şeyi bir araştırayım da :D
Tasarımının beğenilmemesi dışında bana kalırsa herhangi birisinin bu telefonun beğenmemesinin tek nedeni Pop-up kamera olabilir onun haricinde cihaz bence kusursuz. Spigen kılıflarda gelmiş gayet güzel oluyor.

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Tasarımının beğenilmemesi dışında bana kalırsa herhangi birisinin bu telefonun beğenmemesinin tek nedeni Pop-up kamera olabilir onun haricinde cihaz bence kusursuz. Spigen kılıflarda gelmiş gayet güzel oluyor.
yok zaten siyah olanı çok hoşuna gitti

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
yok zaten siyah olanı çok hoşuna gitti
Bu zamana kadar hep siyah ve gri telefon kullandığım için biraz farklı renk kullanmak istedim ve kırmızı aldım. Aşırı memnunum. Güneşte falan böyle parıl parıl parlıyor. Gören aşık oluyor diyebilirim :D

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Bu zamana kadar hep siyah ve gri telefon kullandığım için biraz farklı renk kullanmak istedim ve kırmızı aldım. Aşırı memnunum. Güneşte falan böyle parıl parıl parlıyor. Gören aşık oluyor diyebilirim :D
arkadaş sadelikten yana :D yoksa ben de kırmızı telefon kullanıyorum

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
zahmet olmazsa çektiğiniz bazı fotoğrafları özelden ya da konu üzerinden atar mısınız o da önemli çünkü ayrıca geniş açı var mı varsa da ön kamerada var mı ya da videoda falan

mehmet0228

Asistan
Reaksiyon puanı
66
hocam bugün gördüm. Telefonun arkasını kapı tıklar gibi tıklayınca telefon restart atıyormuş sizde de var mı bir kontrol edebilir misiniz?
Buraya yazmışlar TELEFON DARBE ALINCA KAPANIP YENİDEN AÇILIYOR ... - Mi 9T - Mi Community - Xiaomi

ne demek

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Sırasıyla gece modu, 48mp mod, normal mod, ultra geniş açı modu.

hocam bugün gördüm. Telefonun arkasını kapı tıklar gibi tıklayınca telefon restart atıyormuş sizde de var mı bir kontrol edebilir misiniz?
Buraya yazmışlar TELEFON DARBE ALINCA KAPANIP YENİDEN AÇILIYOR ... - Mi 9T - Mi Community - Xiaomi

ne demek
Az önce arka kısımda her yere vurdum iki kere böyle bir sorun yaşamadım çok şükür. Muhtemelen kargo aşamasında darbe almıştır ürün artık ya Çin'den gelirken yada burada.

Son düzenleme:

mehmet0228

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Sırasıyla gece modu, 48mp mod, normal mod, ultra geniş açı modu.

Az önce arka kısımda her yere vurdum iki kere böyle bir sorun yaşamadım çok şükür. Muhtemelen kargo aşamasında darbe almıştır ürün artık ya Çin'den gelirken yada burada.
Hımm anladım. İyi bari başınıza gelse büyük sıkıntı. Umarım hiçbirimizin başına onun gibi tat kaçırıcı durumlar gelmez.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Mİ9T'ye geçtiğim zaman buraya kullanıcı deneyimlerimi yazacağım o günü iple çekiyorum

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Harika bir telefon. Yaklaşık bir aydır kullanıyorum ve tavsiye ederim.

...
- yönleri:
  • ...

Yüz tanıma ile giriş yapmayı da kapalı tutmak gerek.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
telefonu o kadar konuştuk ki heyecan vermeye başladı artık. Umarım kutudan çıkarırken düşürmeyiz(Allah korusun) :D
Sen böyle diyince aklıma İPhone 6'nın kutusunu açarken telefonu düşüren gerizekalı cocuk geldi
Telefonu o kadar konuştuk hala tr garantili fiyatı düşmedi tık yok

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Harika bir telefon. Yaklaşık bir aydır kullanıyorum ve tavsiye ederim.

Yüz tanıma ile giriş yapmayı da kapalı tutmak gerek.
Parmak izi varken hiçbir cihazda yüz tanıma kullanmam şahsen. Ben telefonu yüzüme doğrultana kadar parmak izi ile açılıyor zaten :D

Sen böyle diyince aklıma İPhone 6'nın kutusunu açarken telefonu düşüren gerizekalı cocuk geldi
Telefonu o kadar konuştuk hala tr garantili fiyatı düşmedi tık yok
Cihaz Dünya geneli 3 milyon satışa ulaşmış fiyatının kolay kolay düşeceğini sanmıyorum anca kasım ayında black friday gününde düşer veya N11'de 11.11. kampanyası ile kazanacağın kuponlar dolaylı yolla düşürmüş olur.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Parmak izi varken hiçbir cihazda yüz tanıma kullanmam şahsen. Ben telefonu yüzüme doğrultana kadar parmak izi ile açılıyor zaten :D

Cihaz Dünya geneli 3 milyon satışa ulaşmış fiyatının kolay kolay düşeceğini sanmıyorum anca kasım ayında black friday gününde düşer veya N11'de 11.11. kampanyası ile kazanacağın kuponlar dolaylı yolla düşürmüş olur.
Bence Mİ9T Pro'ya ağırlık versinler ki Mİ9T'nin fiyatı düşsün ithalatçı garantili fiyatı uygun ama tr garantilinin en azından 2700'e düşmesi lazım bende indirim için black friday'i bekliyorum

ben parmak izi okuyucusunu kullanırım yüz okumaya gerek yok bir de bişi sorucam sadece MIUI kullananlar cevap versin MIUI 11 ne zaman gelecek ve uygulama çekmecesi EMUI gibi buton şeklinde mi olacak yoksa Pocophone gibi kaydırmalı mı olacak umarım kaydırmalı olur o benim daha çok hoşuma gidiyor

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
390
Bi kaç gün içinde inşallah ben de buralara kendi fikrimi yazabileceğim. :)

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bi kaç gün içinde inşallah ben de buralara kendi fikrimi yazabileceğim. :)
Ben de Kasım'a kadar alabilirsem kullanıcı deneyimlerimi aktarmak isterim hem buraya yazarım hem de yeni bir konu açıp her bir parametreyi değerlendirirm (tasarım,ses,kamera vb.)

Reaksiyon puanı
390
Ben de Kasım'a kadar alabilirsem kullanıcı deneyimlerimi aktarmak isterim hem buraya yazarım hem de yeni bir konu açıp her bir parametreyi değerlendirirm (tasarım,ses,kamera vb.)
Hocam inşallah telefonu alıp buraya adamakıllı bi şeyler yazacaz.

SelahattinAsar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler telefonumu aldım ama Şarzı 1 gün zor götürüyor .. benim gibi bu durumda olanlar varsa lütfen bana yazsın

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Beyler telefonumu aldım ama Şarzı 1 gün zor götürüyor .. benim gibi bu durumda olanlar varsa lütfen bana yazsın
büyük ihtimal MIUI 11 güncellemesinden sonra bu durumu yaşıyorsundur bende de MIUI 11 var ama şarjı yoğun kullanımda 1 günü çıkarıyor şöyle söyleyim %100 ile evden çıkarım eve geldiğimde şarjım %60 seviyelerinde olur sende durum nasıl bilmiyorum

mehmet0228

Asistan
Reaksiyon puanı
66
büyük ihtimal MIUI 11 güncellemesinden sonra bu durumu yaşıyorsundur bende de MIUI 11 var ama şarjı yoğun kullanımda 1 günü çıkarıyor şöyle söyleyim %100 ile evden çıkarım eve geldiğimde şarjım %60 seviyelerinde olur sende durum nasıl bilmiyorum
Tekrardan merhabalar. Şarj konusunda telefonun bataryasını ağlattım. Yine bir günü çıkartabiliyorum. İlk önce köy yerinde elektrik gidiyor diye powerbanke taktım. 24 saatin altına düşmeye başladı. Sonra kasa topladım zaten telefonun bataryası mefta oldu diye kasayı usb tethringle internete bağlamaya başladım döngü filan kalmadı anlayacağınız. Yine yüzde 94 e 1 saat 34 dakikada düşmüş. Whatsapp internet instagram yoğun kullanım senaryosu var yalnız 30 dakika sadece ekran açık kaldı wifi kapalıydı. Tabi mobil veride oyun oynarsam bu senaryo daha da düşer.

Tek canımı sıkan durum ghost touch var. Arada ekranı kitliyor. Corona dan garantiye de veremiyorum. Avmler biraz daha sakinleşsin götürecem.