Mi 9T aldım...

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
390
Hayırlı olsun hocam. Benim soracaklarım:
1) Telefonun yazılımsal bir hatası var mı?
2)Hangi rengini aldınız?
3) Telefonun performansından memnun musunuz?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Beyler Mi 9T aldım sorusu olan varsa cevaplayabilirim
Not:Telefon Mi Store'de daha küçük gözüküyordu
Dipnot:Telefon bana Kulaklık,ekran koruyucu ile birlikte 3600'e patladı...Düşünceliyim
Hayırlı olsun usta darışı benim başıma bende Kasım'da almayı planlıyorum
3600'e aldıysanız o zaman 128'liğini aldınız değil mi ?
hangi renk aldınız ve şiddetle önerir misiniz ?

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Hayırlı olsun dostum, ben de Mi 9T kullanıcısıyım. Ben kulaklık ile almamıştım, hangi kulaklıktan aldın?
Zaten kulaklık ile almadım sonradan aldım kulaklığı...Mi'nin sıradan bir kulaklığını aldım
Hayırlı olsun hocam. Benim soracaklarım:
1) Telefonun yazılımsal bir hatası var mı?
2)Hangi rengini aldınız?
3) Telefonun performansından memnun musunuz?
Yazılımsal bir hata şu ana kadar görmedim ve umarım görmem de.
Kırmızı rengini aldım çünkü afedersiniz ama abi manyak duruyor ya :D
Performansından memnunum zaten çok performans isteyen şeyler yapmıyorum...
Hayırlı olsun usta darışı benim başıma bende Kasım'da almayı planlıyorum
3600'e aldıysanız o zaman 128'liğini aldınız değil mi ?
hangi renk aldınız ve şiddetle önerir misiniz ?
Şiddetle önerir miyim ?...Eğer büyük telefon seviyorsanız sorun yok ancak ortalamanın üstünde büyüklüğü.Onun dışında canavar gibi...
Bu arada 64 GB modelini aldım kulaklık,ekran koruyucu,vay efendim garanti uzatma falan 3600 TL

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Zaten kulaklık ile almadım sonradan aldım kulaklığı...Mi'nin sıradan bir kulaklığını aldım

Şiddetle önerir miyim ?...Eğer büyük telefon seviyorsanız sorun yok ancak ortalamanın üstünde büyüklüğü.Onun dışında canavar gibi...
Bu arada 64 GB modelini aldım kulaklık,ekran koruyucu,vay efendim garanti uzatma falan 3600 TL
çok büyük telefon sevmiyorum 6.3 inç üzeri bana büyük geliyor ama Mİ9T'yi Teknosa'da inceledim telefon bana çok büyük gelmedi hatta elime tam oturdu diyebilirim boyut konusunda bir sıkıntı yok bu arada ben 5s'ten geçeceğim
Ben de 64 gb mavi modelini almak istiyorum kılıf olarak Spigen Rugged Armor almayı planlıyorum

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
çok büyük telefon sevmiyorum 6.3 inç üzeri bana büyük geliyor ama Mİ9T'yi Teknosa'da inceledim telefon bana çok büyük gelmedi hatta elime tam oturdu diyebilirim boyut konusunda bir sıkıntı yok bu arada ben 5s'ten geçeceğim
Ben de 64 gb mavi modelini almak istiyorum kılıf olarak Spigen Rugged Armor almayı planlıyorum
Kutu içerisinden zaten bir kılıf çıkıyor ve bence oldukça tatmin edici.Ancak zevkine kalmış.Bu arada 5s ile bunun arasında dağlar kadar boyut farkı var söyleyeyim.Bu telefonu eline alınca biz "şimdiye kadar ekran mı gördük bee" diyeceksin(ben dedim :D)

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Kutu içerisinden zaten bir kılıf çıkıyor ve bence oldukça tatmin edici.Ancak zevkine kalmış.Bu arada 5s ile bunun arasında dağlar kadar boyut farkı var söyleyeyim.Bu telefonu eline alınca biz "şimdiye kadar ekran mı gördük bee" diyeceksin(ben dedim :D)
Ben 5 senedir 5s kullanıyorum telefonun ekranı bana 2017'de küçük gelmeye başladı 5s ise 2013'te çıktı yani bir zahmet boyut farkı olsun hem ben küçük telefon kullanmaktan sıkıldım bende artık şöyle 6.2 6.3 inç ekranlı telefon kullanmak istiyorum
edit: 4 inçlik 5s'e ben g*t kadar ekranlı telefon diyorum gerçi ben o g*t kadar ekranda GTA SA bitirdim o da ayrı bir konu

mehmet0228

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Hayırlı olsun reyis evofone garantili oluyor şimdi demi o?

Bir de kulaklık dedin ses çıkışını çok övdülerdi. Aynı kulaklıkla başka bir cihaz daha varsa bir denesene ses çıkışındaki farklılık fark edilebilir düzeyde mi?

Bir de genele sorum var. Atıyorum kablosuz bir kulaklık aldık. Bu kablosuz kulaklık telefonun ses çıkış kalitesinden etkileniyor mu? Yoksa müzik uygulaması olduğu gibi verileri gönderiyor kablosuz kulaklık gelen veriyi kendisi mi ses haline getiriyor?

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Hayırlı olsun reyis evofone garantili oluyor şimdi demi o?

Bir de kulaklık dedin ses çıkışını çok övdülerdi. Aynı kulaklıkla başka bir cihaz daha varsa bir denesene ses çıkışındaki farklılık fark edilebilir düzeyde mi?

Bir de genele sorum var. Atıyorum kablosuz bir kulaklık aldık. Bu kablosuz kulaklık telefonun ses çıkış kalitesinden etkileniyor mu? Yoksa müzik uygulaması olduğu gibi verileri gönderiyor kablosuz kulaklık gelen veriyi kendisi mi ses haline getiriyor?
Aslında ses olayları hakkında pek bilgim yok ancak aynı kulaklık ile iki farklı telefonda aynı şarkıyı dinlediğimde sanki biraz fark var gibi ki bu kulaklığın kalitesine de bağlı tabii.Bu arada yalan söylemeyeyim Mi 9T bas ve tiz sesleri daha iyi veriyor gibi.
İkinci soruna gelirsek muhtemelen etkilenmiyordur.Yani adı üstünde kablosuz bu...Bu arada almayı düşünüyorsan ne bileyim Bim,A101 vb yerlerden kablosuz kulaklık alayım deme.Ne sesi iyi veriyor ne de dayanıyor.Benimkinin sol tarafı gitti şu an çöpte.

Jeok

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Telefon 8.8m kalinliginda ve agir gosteriyor kilif taktiginda elde o kalınlık hissediliyormu ve agirliğı

Onurozkan81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Hangi mağazadan aldınız?

Onurozkan81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-09-19-12-18-28-201_com.android.chrome.png
    Screenshot_2019-09-19-12-18-28-201_com.android.chrome.png
    294.9 KB · Görüntüleme: 252

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Beyler Mi 9T aldım sorusu olan varsa cevaplayabilirim
Not:Telefon Mi Store'de daha küçük gözüküyordu
Dipnot:Telefon bana Kulaklık,ekran koruyucu ile birlikte 3600'e patladı...Düşünceliyim
merak ettiğim bir kaç konu var mi 9t hakkında ama şuanda bir tanesi aklıma geliyor.
Bazı sitelerde led bildirim ışığının pop-up ustunde olduğu yazıyor. Mesala whatsapp tan mesaj geldi telefon masanın üstünde ben o bildirim ışığıyla bildirimin geldiğini görebilirmiyim? yada ekranın köşesinde bir yerinde varmıdır bildirim ışığı?

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
merak ettiğim bir kaç konu var mi 9t hakkında ama şuanda bir tanesi aklıma geliyor.
Bazı sitelerde led bildirim ışığının pop-up ustunde olduğu yazıyor. Mesala whatsapp tan mesaj geldi telefon masanın üstünde ben o bildirim ışığıyla bildirimin geldiğini görebilirmiyim? yada ekranın köşesinde bir yerinde varmıdır bildirim ışığı?
Efendim geri dönüşüm biraz geç oldu ancak kusura bakmayın...Bildirim ışığı dediğiniz gibi pop-up kameranın üstünde yuvarlak biçimde ve gördüğüm kadarıyla sadece kırmızı yanıyor.Açıkcası pek kullanışlı değil.Bildirimin gelip gelmediğini anlamak için telefona dikine bakmamız gerekiyor :D

Bu arada biraz hayal kırıklığı içerisindeyim çünkü fiyatı 2.999 tl'ye düşmüş durumda :(

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Bu arada biraz hayal kırıklığı içerisindeyim çünkü fiyatı 2.999 tl'ye düşmüş durumda :(
Telefo piyasasi hep boyledir hocam ilk çıkış fiyati yuksektir sonra düşer.

Efendim geri dönüşüm biraz geç oldu ancak kusura bakmayın...Bildirim ışığı dediğiniz gibi pop-up kameranın üstünde yuvarlak biçimde ve gördüğüm kadarıyla sadece kırmızı yanıyor.Açıkcası pek kullanışlı değil.Bildirimin gelip gelmediğini anlamak için telefona dikine bakmamız gerekiyor :D
Ozmn bildirim ışığı süs diyebiliriz :D

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Telefo piyasasi hep boyledir hocam ilk çıkış fiyati yuksektir sonra düşer.

Ozmn bildirim ışığı süs diyebiliriz :D
Yani öyle de söyleyebiliriz.Zaten benim için pek bir şey ifade etmiyor ekrana iki tıklat açılsın sende ne gelmiş gör...Bana göre görsellikten başka bir şey değil(belki de sizde böyle düşünüyorsunuzdur).Ki telefonu masaya falan koyduğumda meraklı insancıklar hemen o bildirim ışığının yanıp söndüğünü görüyor.Bu iyi bir şey mi kötü mü bilmiyorum :D .Ha birde telefon eksiksiz güzel sadece şu arayüzünü One UI ile karşılaştırdığımda Samsung cidden arayüz işini kapmış diyorum.

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Yani öyle de söyleyebiliriz.Zaten benim için pek bir şey ifade etmiyor ekrana iki tıklat açılsın sende ne gelmiş gör...Bana göre görsellikten başka bir şey değil(belki de sizde böyle düşünüyorsunuzdur).Ki telefonu masaya falan koyduğumda meraklı insancıklar hemen o bildirim ışığının yanıp söndüğünü görüyor.Bu iyi bir şey mi kötü mü bilmiyorum :D .Ha birde telefon eksiksiz güzel sadece şu arayüzünü One UI ile karşılaştırdığımda Samsung cidden arayüz işini kapmış diyorum.
Yapmislar aynen hocam. Always on display ozelligi ile bildirimleri ve saati gorebiliyoruz degilmi hocam eger acik deilse bi deneyebilirmisiniz? Ayrica always on display acikken batarya performansi nasil etkileniyor?

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Yapmislar aynen hocam. Always on display ozelligi ile bildirimleri ve saati gorebiliyoruz degilmi hocam eger acik deilse bi deneyebilirmisiniz? Ayrica always on display acikken batarya performansi nasil etkileniyor?
Hocam Always on Display'i aktif olarak kullamadım ancak ekranda pili gösteriyor ve gelen sms'yi gösteriyor.Whatsapp'ı nasıl gösteriyor veya görteriyor mu bilmiyorum ancak araştıracağım...Pili fazla etkilemiyor yani gün içerisinde %1-2 veya max %3 kullanıyor.Zaten telefon 1 günü rahat çıkarıyor 2. günü ise akşama kadar yoğun kullanmazsanız çıkartıyor.Bu AOD konusunu deneyeceğim yarın geri dönüş yaparım :)

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Hocam Always on Display'i aktif olarak kullamadım ancak ekranda pili gösteriyor ve gelen sms'yi gösteriyor.Whatsapp'ı nasıl gösteriyor veya görteriyor mu bilmiyorum ancak araştıracağım...Pili fazla etkilemiyor yani gün içerisinde %1-2 veya max %3 kullanıyor.Zaten telefon 1 günü rahat çıkarıyor 2. günü ise akşama kadar yoğun kullanmazsanız çıkartıyor.Bu AOD konusunu deneyeceğim yarın geri dönüş yaparım :)
iyi olur hocam şarj ne kadar sarj götürdüğüne pil kullanımından bakılıyor zannedersem. Birde dediğinz gibi wp gibi uygulamar gözüküyormu diye bakabilirmisiniz.

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
iyi olur hocam şarj ne kadar sarj götürdüğüne pil kullanımından bakılıyor zannedersem. Birde dediğinz gibi wp gibi uygulamar gözüküyormu diye bakabilirmisiniz.
Efendim güne %63 şarj ile başladım wp bildirimlerini gösteriyor (kendime mesaj atarak denedim :D )Akşama doğru ne kadar şarj aldığını söylerim...