kiracıma yaptığım oyun

Bu konuyu okuyanlar

iserkes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,

34 yaşındayım ve babamın Mersin'deki kiracılarıyla olan ilişkilerini idare ediyorum. 5 yıl önce kiracıları kolayca çıkarabilmek için sözleşme imzalanırken tahliye taahhüdü almıştım. Ancak tarih kısmını bilerek boş bırakmıştım.

sonra adamla kira meblağı üzerine anlaşamayınca (kirada zam yapılmasını istemedi, halbuki linkteki yazıda da görüleceği üzere böyle bir hakkı yok) tahliye taahhüdü üzerindeki tarih kısmını doldurup icraya verdim. Sanki adam bu sene tahliye taahhüdü vermiş gibiydi. Allah'tan bekardı, aile olsa yapmazdım. Adam da karşı dava açmış zaten, avukat falan tutmuş.

Açıkçası normalde böyle bir şey yapmazdım ama zaten 2 yıldır aynı kirayı alıyoruz. Adamın ahlaksızlığına yönelik yapacağım başka bir şey yoktu. Açıkçası yaparken briaz korktum ama bir şey olacağını sanmıyorum.

Bu ülkede adaleti kendin sağlamak zorunda kalıyorsun

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Tarih ve imza arasındaki mürekkep kuruma süresinin hesaplandığını düşünün. Biri 5 yıllık solmuş mürekkep, biri daha yeni taze. Gözle gözükmez, testte belli olur. Bunun yerine kiraya zam yapılması için ihtar göndermiş olsanız hem zorluk yaşamaz, hemde haklı olurdunuz.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Kötü yapmışsınız. Kriminal inceleme yapıldığında bu hemen ortaya çıkar, artı evrakta sahtecilikten karşı dava açılabilir.

Dava süreci, istinaf vb. süreleri de dikkate alırsak en az 1 yıl sürer. Halbuki noter ihtarı ile işi 6 ayda çözebilirdiniz.

lawyersü

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar,

34 yaşındayım ve babamın Mersin'deki kiracılarıyla olan ilişkilerini idare ediyorum. 5 yıl önce kiracıları kolayca çıkarabilmek için sözleşme imzalanırken tahliye taahhüdü almıştım. Ancak tarih kısmını bilerek boş bırakmıştım.

sonra adamla kira meblağı üzerine anlaşamayınca (kirada zam yapılmasını istemedi, halbuki linkteki yazıda da görüleceği üzere böyle bir hakkı yok) tahliye taahhüdü üzerindeki tarih kısmını doldurup icraya verdim. Sanki adam bu sene tahliye taahhüdü vermiş gibiydi. Allah'tan bekardı, aile olsa yapmazdım. Adam da karşı dava açmış zaten, avukat falan tutmuş.

Açıkçası normalde böyle bir şey yapmazdım ama zaten 2 yıldır aynı kirayı alıyoruz. Adamın ahlaksızlığına yönelik yapacağım başka bir şey yoktu. Açıkçası yaparken briaz korktum ama bir şey olacağını sanmıyorum.

Bu ülkede adaleti kendin sağlamak zorunda kalıyorsun
uygulamada bu işler böyle zaten kanka tarih boş bırakılıyor :) Noter ihtarı ile çıkarması meşakkatli yol en az 8 senesi var...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Kötü niyet var sahtecilk var kaybedersin dua et adam düzgün biri çıkmış belali biri olsa çok farklı olurdu.