Linux Kurmak İstiyorum

Hangi Linux Dağıtımı ?

• Kullanılan toplam oy
    78

Bu konuyu okuyanlar

Shit Happens

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Pardus projesini kendinize örnek alıp Linux'a bu şekilde giriş yapmayın. Nasıl ki bundan 6-8 sene önce Linux'a başlayacağım, hangisinden başlayayım diyen adama kalkıp da "Ubuntu" demiyorduk, yine aynı sebeplerden ötürü günümüzde Pardus demem. Pardus hala gelişme aşamasında olan bir sistem, stabilite ve gerçek linux deneyimi istiyorsanız tek önerim Ubuntu'dur. Bazı yorumlarda Mint Ubuntu'dan daha iyi gibi şeyler çarptı gözüme, bu arkadaşlar Mint'in Ubuntu türevi olduğunu bilmeden konuşuyorlar sanırım. Üzerine sonradan bir kaç parça sürücü eklenmesi, Mint'i daha iyi yapmaz. Ubuntu'da bilinen neredeyse tüm bug'lar Mint üzerinde de mevcuttur. Mint karşıtı değilim, ancak türevini övüp de orjinalini gömmek olmaz. Daha da saf olsun, ben Linux öğrenmek istiyorum diyen varsa da tek önerim Debian'dır.
Debian yükledim Gnome 3 çalışmadı doğru düzgün sonra sildim mate yükledim sistemi bozdum apt-get autoremove yapınca mate'i de siliyordu bende debian'ı sildim Mint Qiana yükledim zaten Debian'da geçirdiğim zamanın 10'da 9'u tty'de geçmiştir

gorkfi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba, ben de kurmak istiyorum hiç denemedim. Fakat şunu merak ediyorum D diskimdeki dosyalarım kaybolur mu bunu yaptığımda?

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Merhaba, ben de kurmak istiyorum hiç denemedim. Fakat şunu merak ediyorum D diskimdeki dosyalarım kaybolur mu bunu yaptığımda?

Kaybolmaz..
Bir veya Birden FazLa Diske Sahipsen Doğru sekilde Partion edildiğinde Bir veya Birden Cok Linux Surumu Kurabılırsın, Ayrica Ubuntu,Mint,Manjaro,Deepin,Elemantary Os Dağitimlari Otomatıkman Sistem Yanına Kurmana Imkan saglar.. Yıne Kafanda Soruların varsa Yardımcı Oluruz..

Bakınız : Kaynak veya Kaynak Kavrama Yontemi Olarak Okuyup Incele Surum Kararına Göre Yardımcı ayrıca Oluruz..

Iyı Forumlar..

gorkfi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kaybolmaz..
Bir veya Birden FazLa Diske Sahipsen Doğru sekilde Partion edildiğinde Bir veya Birden Cok Linux Surumu Kurabılırsın, Ayrica Ubuntu,Mint,Manjaro,Deepin,Elemantary Os Dağitimlari Otomatıkman Sistem Yanına Kurmana Imkan saglar.. Yıne Kafanda Soruların varsa Yardımcı Oluruz..

Bakınız : Kaynak veya Kaynak Kavrama Yontemi Olarak Okuyup Incele Surum Kararına Göre Yardımcı ayrıca Oluruz..

Iyı Forumlar..

Çok teşekkür ederim. Fakat yanına diye düşünmemiştim. Yerine kurarım diye düşünmüştüm ben. Bu mümkün değil galiba öyle mi?

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Arkadaşlar bende bilgisayarıma linux kurmak istiyorum fakat birkaç sorum olacak :)
1.Linux'un kaç tane sürümü var.(mesela windows'daki gibi xp,vista,7 gibi)
2.Bilgisayarımda Windows 8 Consumer Preview var linux'un hangi sürümünü önerirsiniz.
3.İkisini bir arada kullanabilir miyim ?
4.Windows'daki gibi her programı kullanabilir miyim ?
5.Bilgisayarımın özellikleri:
İşlemci:i3 2310m 2.10 GHz
Ram:3 GB
Ekran kartı:Nvidia GT 520m
İşletim sistemi:Windows 8 Consumer Preview
Cevaplarınızı bekliyorum :)
PC in Lenovo mu? Öyleyse UEFI kurulum yap. Tabi BIOS un Phoenix Securecore Tiano ise. BIOS dan bak. V570 olabilir. Bende V570c var UEFI destekliyor.

gorkfi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yerine de Kurabılırsın Yanınada Kurabılırsın :)
Ben Windows7 Ultimate kullanıyorum dizüstümde ve bunun yerine Ubuntu geçmek istiyorum (başlangıç için iyi denmiş) fakat DVD veya Flash bellek gerekli demişler bu yüzden benden çalışmadı indirdiğim ISO formatlı Linux kurulumu. Farklı yöntem var mıdır acaba?

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Ben Windows7 Ultimate kullanıyorum dizüstümde ve bunun yerine Ubuntu geçmek istiyorum (başlangıç için iyi denmiş) fakat DVD veya Flash bellek gerekli demişler bu yüzden benden çalışmadı indirdiğim ISO formatlı Linux kurulumu. Farklı yöntem var mıdır acaba?

Evet, Flash Bellek veya DVD Olarak Kurabıırsın Bunun dısında Malesef Kurma sansın Yok..
Bakınız : Kaynak Indırdıgınız Kalibi Gosterılen Gibi Yaptıgınızda Herhangi Bir sorun olmadan Kurabılırsınız, ISO Formatı zaten Tüm Kalıp Bıcımleri Yanliz Yazarken Iso Formatı Lınux lerde Farklıdır :) Tek Farkı O.